Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

ABC jesiennej konserwacji okien przedstawia Oknoplast
Mróz, śnieg i deszcz to tylko część wyzwań, jakim musi sprostać nasza stolarka podczas zimy. Chłodna pora roku to bardzo trudny czas dla naszych okien, dlatego warto dokonać ich przeglądu. Wrzesień to dobry moment by sprawdzić w jakim stanie są okna i dokonać ewentualnych napraw. Od czego zatem zacząć? Przedstawiamy ABC konserwacji.

Okna efektywną barierą przed hałasem
Hałas to wszechobecne zjawisko, na jego negatywne skutki są narażeni w szczególności mieszkańcy dużych miast. Odpowiednio dobrana stolarka okienna w kluczowym stopniu wpływa na poziom ochrony wnętrza mieszkania przed odgłosami otoczenia. Wbrew pozorom sama szyba o właściwościach tłumiących nie jest wystarczającą barierą dla szkodliwych dźwięków. Hałas nie jest zjawiskiem jednorodnym. Rozmowa, szum miejskiej komunikacji czy dźwięk syreny to dźwięki o różnej wysokości tonów, które wyraża się w hercach (Hz). Ludzkie ucho rejestruje dźwięki o częstotliwości od 16 do 20000 Hz.

Niechciane mostki termiczne - jak ich uniknąć?
Mostki termiczne, to miejsca w budynku, poprzez które dochodzi do niekontrolowanej utraty ciepła, sięgającej nawet 30%. Efektem są wyższe rachunki za energię. Dlatego mostkom termicznym powinno się zapobiegać już na etapie projektowania i budowy domu.

Dlaczego okna drewniane?
Drewno to surowiec towarzyszący człowiekowi od wieków, był wykorzystywany do budowy domów oraz produkcji okien. Doceniany przez swoją długotrwałość, przyjazny człowiekowi, bliskie naturze.

Powłoki wewnętrzne Sto - sprawdzony sposób na dekorację wnętrz
Za pomocą sprawdzonych tynków wewnętrznych Sto w każdym wnętrzu można stworzyć odpowiednie rozwiązanie - przekonujące wizualnie, pewne technicznie a przede wszystkim trwałe.

Wilgotność drewna i punkt rosy - praktyczne porady
W pomieszczeniu zamkniętym panują warunki klimatyczne inne niż na zewnątrz, drewno przeznaczone do prac stolarskich powinno zależnie od przeznaczenia osiągnąć określony poziom wilgotności.

Czyszczenie obudów z kamienia naturalnego
Wszystkie rodzaje marmurów oraz inne kamienie naturalne są wrażliwe na kwasy, to znaczy na środki z zawartością takich substancji jak ocet, sok cytrynowy itp. Jeżeli więc użyjemy środków czystości zawierających takie substancje, to narażamy kamień i niszczymy politurę.

Idealny pokój do nauki - dobrze doświetlony i pełen świeżego powietrza
Dostęp do światła dziennego i świeżego powietrza wpływa na koncentrację i efektywność uczenia się. Ważna jest również dobra izolacja akustyczna czy odpowiednia kolorystyka. Jak stworzyć przyjazne wnętrze do nauki i rozwoju dziecka? - radzi Monika Kupska-Kupis, architekt VELUX Polska.

Instalacja panelu ochronnego przed liśćmi z blachy perforowanej Gutter Stark®
Instrukcja montażu panelu ochrony przed liśćmi w rynnach odwadniających dach.

Prawidłowa eksploatacja drzwi zewnętrznych
Drzwi przeznaczone do montażu w ścianach zewnętrznych budynków, narażonych na działania zewnętrznych warunków klimatycznych tj. temperatury, słońca, wody opadowej i wiatru. Zadaniem takich drzwi jest odizolowanie od niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz zapewnienie bezpieczeństwa osób tam przebywających a także ich mienia.

mfp® - sposób na remont starej podłogi z desek
Położenie nowej podłogi w nowym budynku nie jest w zasadzie większym wyzwaniem ani praktycznym, ani tym bardziej teoretycznym. Nieco inaczej sprawa się ma, jeśli chcemy zaadaptować lub wyremontować stary obiekt z podłogami z desek na drewnianych stropach. Do takiego remontu przydadzą się płyty mfp® w wersji pióro-wpust.

Dlaczego należy poprawnie wentylować pomieszczenia?
Powietrze znajdujące się wewnątrz pomieszczenia ulega zanieczyszczeniu i zawilgoceniu pod wpływem zachodzących procesów, takich jak: oddychanie, gotowanie, suszenie, pranie, kąpiel.

Jak sobie radzić z wilgocią?
Łuszczenie się farby, odpadanie płytek, tynku, pleśń, grzyby, ślady soli - to, niektóre objawy kłopotów z wilgocią w domu. Jeśli poznamy i usuniemy ich źródła, możemy skutecznie osuszyć dom.

Jak samodzielnie zaizolować dach tak, aby było to efektywne i opłacalne?
Odpowiednio izolowany dach budynku pomoże Ci opłacić rachunki za energię. Ograniczenie strat ciepła jest wyzwaniem, ale i koniecznością, w świetle nowych, energooszczędnych norm. Jak im sprostać radzą eksperci firmy Paroc.

Poznajemy parametry okien - właściwości związane z oszkleniem
Parametry dotyczące izolacji termicznej okien, to jeden z najważniejszych kryteriów, na podstawie którego inwestorzy podejmują decyzję o zakupie konkretnego rozwiązania. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż o właściwościach energooszczędnych stolarki decydują nie tylko współczynniki przenikania ciepła (Uw, Ug, Uf), ale również parametry opisujące właściwości szklenia, takie jak współczynnik całkowitej przepuszczalności energii słonecznej g(gn) i przepuszczalności światła Lt, na które to coraz częściej zwracają uwagę nabywcy.