Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Xella Polska
Cel: cieplejsza ściana - sprawdź współczynnik U
Według szacunków straty ciepła przez ściany zewnętrzne mogą wynosić nawet 30% w ogólnym bilansie energetycznym budynku. Odpowiednia izolacyjność ścian ma zatem ogromny wpływ na koszty ogrzewania naszego domu. Izolacyjność cieplną przegrody określa się za pomocą współczynnika przenikania ciepła U. Jaka wartość tego parametru jest wymagana i jakie materiały do budowy ścian wybrać, aby była ona ciepła - m.in. o tym w poniższym vademecum.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Izolacja dachu skośnego - zrób to dobrze, a zaoszczędzisz
Ocieplenie domu jest inwestycją na lata. 70% energii wykorzystywanej przez budynki, to właśnie energia zużyta na ogrzewanie. Nieodpowiednio zaprojektowane i wykonane zwiększa koszty eksploatacji nawet o 3000 zł rocznie. Ogromne znaczenie ma zwłaszcza izolacja dachu, przez który może uciec aż 30% energii przeznaczonej na ogrzewanie. Jakie błędy popełniamy najczęściej?
H+H Polska Sp.z o.o.
Ściana z betonu komórkowego w budownictwie energooszczędnym
Już na etapie wyboru projektu inwestor staje przed dylematem dotyczącym doboru materiałów budowlanych i technologii. Szukając optymalnego rozwiązania warto wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników oraz wypracować wyważony kompromis między ceną a jakością. Architektka Małgorzata Simla z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG oraz ekspert Robert Janiak z firmy H+H doradzają z jakiego materiału wykonać ściany, aby dom był energooszczędny, trwały, cichy i bezpieczny.
Stahlton Polska
Bloczki ISOMUR® Plus - sposób na eleminację mostków cieplnych
Bloczki ISOMUR® Plus zamykają przerwę w poziomej izolacji podłogi na gruncie, powstającą w miejscu posadowienia ściany konstrukcyjnej na ścianie fundamentowej, jak również ściany działowej na płycie przyziemia lub stropie nad nieogrzewaną piwnicą lub garażem.
Brevis
Dlaczego na poddaszu w lecie występuje wrażenie duszności?
Istnieje kilka przyczyn takiego stanu. Chcąc poprawić klimat poddaszy w lecie należy dążyć do wykorzystania istniejących rezerwuarów "zimna". W dzień (wzorem krajów o klimatach gorących) należy ograniczyć nagrzanie pomieszczeń przez promienie słoneczne używając najlepiej rolety będące po zewnętrznej stronie szyby. W nocy natomiast powinniśmy schłodzić pomieszczenie zatem okno odsłonić aby pomieszczenie "widziało" zimne nocne niebo, wzmóc wentylację aby schłodzić rezerwuary "zimna", które będziemy potrzebować w upalny dzień.
Nexterio.pl
Sposób na dekoracje okienne - firany i zasłony
Wyposażenie domu nie jest łatwym orzechem do zgryzienia. Niezależnie od tego czy urządzasz nowy kąt czy planujesz kolejny już remont z pewnością wahasz się na jakie elementy wyposażenia się zdecydować, by pomieszczenie wyglądało stylowo i by miło się w nim przebywało. Przy każdym remoncie warto szczególną uwagę zwrócić na okna, które zazwyczaj traktowane są nieco po macoszemu.
CB S.A.
Izolacja a wentylacja - dom w torbie
Dzisiaj najczęściej poddasze jest powierzchnią użytkową. Znajdują się tu pomieszczenia w pełni funkcjonalne - mieszkalne sypialnie, salony, łazienki, pracownie, dlatego muszą być zabezpieczone przed wysokimi i niskimi temperaturami, wiatrem, wilgocią i hałasem.
FAAC Polska
Kiedy warto zautomatyzować pracę drzwi?
Drzwi automatyczne to udogodnienie, które już od dłuższego czasu znajduje szerokie zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej. Szczególnie często widzi się je w miejsach intensywnie użytkowanych przez pieszych - w centrach handlowych, kinach, multipleksach czy bankach.
Gamrat SA
Systemy rynnowe z nowoczesnych tworzyw sztucznych - dobór, montaż i użytkowanie
Właściwie dobrany system rynnowy jest odpowiedzialny za całkowity odbiór wody z dachu budynku. Rynny małych i dużych rozmiarów są przeznaczone na różne konstrukcje, toteż przy ich wyborze warto zasięgnąć porady eksperta. My również podpowiadamy i przybliżamy temat według Państwa oczekiwań.
Fakro
Dlaczego stosujemy markizy do okien pionowych i dachowych?
Markiza stanowi optymalne rozwiązanie jako ochrona przed nadmiernym ciepłem słonecznym. Absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emituje ciepło na zewnątrz, przez co w słoneczne dni bardzo dobrze chroni wnętrze przed uciążliwym upałem. Markiza chroni pomieszczenie do 8 razy lepiej w porównaniu z osłonami wewnętrznymi, co w praktyce powoduje spadek temperatury wnętrza o 10°C.
H+H Polska Sp.z o.o.
Zasady wykonywania ścian z betonu komórkowego H+H
Wznoszenie budynku w systemie H+H jest najszybszą obecnie metodą wznoszenia ścian. Do poprawnego jej wymurowania używa się bloczków z betonu komórkowego, płytek, płaskich belek nadprożowych, kształtek U oraz zaprawy cienkowarstwowej H+H.
Dobierz perfekcyjne klamki do minimalistycznego wnętrza
Świat nowoczesnej architektury wnętrz wypełniają idee sztuki minimalistycznej. Najważniejszym elementem stała się niczym nie zmącona przestrzeń.
Roto Frank Okucia Budowlane
Jak pozbyć się wilgoci z domu? Radzi Roto!
Para wodna w domu może być groźna. Możemy się jej skutecznie pozbyć wietrząc nawet wtedy, gdy nie ma nas w domu. Taki komfort zapewnią nam okna z odpowiednio dobranymi okuciami.
Normstahl Entrematic
Ciepła brama garażowa Normstahl Entrematic idealna nie tylko zimą
Zimą szczególnie dotkliwe są niskie temperatury - to nie tylko dla człowieka, ale także dla samochodu. Oznaką tego mogą być problemy z odpaleniem auta czy też zaszronionymi szybami.
Konbet Poznań
Strop TERIVA TERMO SYSTEM jako odpowiedź na nowe wymagania cieplne
Z dniem 1. stycznia 2014 weszły w życie zmiany w Rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (WT 2013). Zmiany w tym akcie prawnym dotyczą przede zagadnień oszczędności energii i izolacyjności cieplnej.