Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Veka: jak zabezpieczyć okna przed zimą?
Wydaje się normą, a wręcz tradycją, że myjemy okna na wiosnę, po zimie. I słusznie - wypatrywać wiosny można tylko przez czyste szyby. Jednak dla dobra naszych okien powinniśmy o nie zadbać również przed zimą.

Profesjonalne systemy zabezpieczenia przed wodą i wilgocią
Marka ULTRAMENT należy do niemieckiej firmy MC-Bauchemie, będącej światowym liderem w zakresie produkcji chemii budowlanej przeznaczonej do ochrony powierzchni narażonych na działanie wody i wilgoci. W Polsce obecna od ponad 25 lat, dzięki zdobytemu doświadczeniu oraz nieustannie prowadzonym pracom badawczo-rozwojowym, oferuje najwyższej jakości produkty tworzące unikalne i kompleksowe rozwiązania w zakresie hydroizolacji, osuszania murów i ścian, napraw i renowacji dachów, a także klejenia, czyszczenia i impregnacji okładzin z gresu, klinkieru, kamienia.

Krok po kroku: ocieplamy fasady otynkowane wełną PAROC
Ocieplanie metodą lekką mokrą z zastosowaniem systemów cienkowarstwowych to najczęściej spotykany sposób wykonywania izolacji fasad otynkowanych. Sprawdza się zarówno w przypadku obiektów nowych, jak i termomodernizowanych. Bez względu na swoją popularność, metoda ETICS wymaga od wykonawcy wysokiej precyzji - od przygotowania podłoża, poprzez montaż izolacji, aż po nałożenie tynku. Poniższy poradnik wyjaśni, jak poprawnie rozplanować i wykonać wszystkie etapy prac z zastosowaniem płyt izolacyjnych z wełny kamiennej.

Jak kupować drewno na więźbę - radzi firma Wiązary Burkietowicz
Więźba to bodaj najmniej "medialny" element konstrukcyjny dachu. Niesłusznie. To od jej parametrów zależeć będzie wytrzymałość całej konstrukcji. Niezależnie od typu więźby: prefabrykowanej bądź tradycyjnej, duże znaczenie dla jej trwałości i wytrzymałości mieć będzie zastosowane drewno. Na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Dach odporny na wichury
Porywisty wiatr i burze to prawdziwy sprawdzian dla naszego dachu. Dlatego warto już na etapie planowania lub remontu pomyśleć o jego właściwym zabezpieczeniu.

Sprawdź swoje okna na zimę - radzi Budvar Centrum
Zima to czas kiedy wolelibyśmy spędzać go w ciepłych domach. Często jednak możemy odczuć nieprzyjemny chłód w naszych domach spowodowany nie tyle wadliwymi grzejnikami, ale najzupełniej złym stanem technicznym naszych okien. Jak się przed tym uchronić? Podpowiemy Ci co zrobić, aby ciepło nie uciekało z naszych mieszkań podczas zimy.

Odpowiednia wentylacja każdego pomieszczenia
Ze względu na wagę wentylacji poddasza zarówno w sezonie grzewczym jak i poza nim, oraz łatwość zaburzenia prawidłowej pracy wentylacji, należy zadbać tu o ciągły nawiew powietrza. Zastosowanie nawiewników w oknie dachowym jest konieczne, ponieważ rozwiązuje sprawę nawiewu powietrza w sposób pewny, energooszczędny i komfortowy.

Ekspert Zambelli przedstawia cechy dobrego systemu rynnowego
Krzysztof Kornacki, kierownik sprzedaży na Polskę ZAMBELLI Fertigungs GmbH & Co.KG przedstawia cechy dobrego systemu rynnowego.

Firma Wiązary Burkietowicz wyjaśnia jak przyspieszyć budowę domu jednorodzinnego
Czas to pieniądz. W jaki sposób wymiernie skrócić czas budowy domu jednorodzinnego? - Wiele zależy od wybranych przez nas technologii. W sukurs przychodzą zarówno nowoczesne, jak i niektóre z bardziej tradycyjnych rozwiązań.

PAROC: Jak wartość prędkości wiatru wpływa na grubość izolacji?
Celem projektowania izolacji technicznych, jest taki dobór rozwiązań, który po spełnieniu norm dotyczących wykonania i odbioru izolacji pozwoli na uzyskanie ekonomicznie uzasadnionego, minimalnego współczynnika przenikania ciepła.

Styropian, a wełna mineralna
Obie grupy systemów ociepleń posiadają określone cechy, które charakteryzują je i wskazują optymalne warunki ich stosowania. Główna cecha, czyli izolacyjność termiczna, w obu grupach znajduje się na bardzo wysokim poziomie.Dlatego o tym, który system ociepleń zostanie zastosowany, powinny decydować inne właściwości tych materiałów izolacyjnych.

Paroc przedstawia krok po kroku ocieplanie fundamentów
Fundament stanowi - dosłownie i w przenośni - podstawową warstwę nośną każdego obiektu. Znajdujące się pod ziemią konstrukcje mają bezpośredni wpływ na jakość energetyczną budynku oraz zachowanie komfortu cieplnego pomieszczeń wewnętrznych. Powszechnie szacuje się, że udział nieocieplonych ścian gruntowych we wszystkich stratach ciepła w obiektach mieszkalnych może wynosić nawet do 20-25%.

Fol-Tech: Naprawa dachu pokrytego płytą falistą
Nasz przyjaciel na stałe mieszkający w Niemczech pokrył dach płytą falistą. Na efekty nie czekał długo. Po kilku latach dach wygląda właśnie tak. Przyczyny?

Roto: Pięć elementów, dzięki którym powiększysz przestrzeń mieszkalną
Przestronność i funkcjonalność - to dwa słowa - klucze, które obecnie wykorzystuje się w projektowaniu wnętrz. Okazuje się, że bardzo pomocne w ich uzyskaniu są okucia okienne.

Co powinnismy wiedzieć o żaluzjach wewnętrznych?
Żaluzje poziome są znane od bardzo dawna. Głównie kojarzą się jednak z biurami, zwłaszcza te wykonane z aluminiowych listewek. Okazuje się jednak, że mogą nie tylko skutecznie chronić wnętrze przed nadmiarem słońca, ale także być wyjątkowo oryginalną dekoracją.