Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Bolix
Czy można ocieplać budynek, gdy jest zimno? Jakie temperatury są optymalne do klejenia styropianu?
Ocieplenie budynku to inwestycja w przyszłość, która pozwala obniżyć koszty ogrzewania i zwiększyć komfort życia. Jednak wielu osobom rodzi się pytanie: czy można ocieplać budynek w chłodniejszych miesiącach? Odpowiedź brzmi: tak, ale pod pewnymi warunkami.
Okpol
Roleta zewnętrzna na okno dachowe - czy warto zainwestować?
Rolety zewnętrzne na okna dachowe to coraz popularniejsze rozwiązanie w nowoczesnym budownictwie. Wielu właścicieli domów zastanawia się jednak, czy inwestycja w takie rozwiązanie jest opłacalna. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej roletom zewnętrznym, ze szczególnym uwzględnieniem modelu ARZE, aby odpowiedzieć na to pytanie.
Okpol
Dlaczego moje okna dachowe ciągle parują?
Kondensacja pary wodnej na oknach dachowych to problem, z którym boryka się wielu właścicieli domów. Ciepłe, wilgotne powietrze unosi się do góry i stykając się z zimną szybą, skrapla się. Zjawisko to jest szczególnie widoczne w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak kuchnie i łazienki, gdzie wilgotność względna może osiągnąć nawet 60%.
Grupa Burkietowicz
Kiedy i czy można zmienić konstrukcję więźby dachowej?
Do zmiany konstrukcji dachu zmusza czasem trudność kupienia elementów drewnianych o określonych przekrojach, jak również zmiana pokrycia dachowego.
Budmat
Szukasz budowlańców, którzy dotrzymają słowa? Jak znaleźć ekipę, która nie zawiedzie?
Budowa domu to jedno z najważniejszych przedsięwzięć w życiu. Wybór odpowiedniej ekipy budowlanej jest kluczowy dla powodzenia inwestycji. Niestety, znalezienie rzetelnych fachowców nie jest łatwe. Jak zatem znaleźć ekipę, która spełni nasze oczekiwania?
Budmat
Jaki kąt nachylenia dachu dla wybranego pokrycia?
Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego to decyzja, która ma istotny wpływ na trwałość i estetykę całego budynku. Jednym z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu tej decyzji, jest kąt nachylenia dachu. Odpowiednie dopasowanie materiału pokryciowego do nachylenia połaci dachowej gwarantuje skuteczną ochronę przed warunkami atmosferycznymi i zapobiega problemom z przeciekaniem.
Budmat
Budowa domu: od pomysłu do realizacji. Jakie formalności czekają Cię na początku?
Decyzja o budowie własnego domu to początek ekscytującej, lecz wymagającej starannego planowania przygody. Aby uniknąć nieprzewidzianych komplikacji, warto przejść przez proces budowy krok po kroku.
Bolix
Czy elewacja powinna oddychać? Fizyka budowli czy slogan?
Problem "oddychania" ścian zewnętrznych, a więc i zapewnienia również wysokiej paroprzepuszczalności elewacji zależy przede wszystkim od rodzaju użytych materiałów ściennych i ociepleniowych.
Icopal
Zielony dach - luksus czy inwestycja? Ile naprawdę zapłacisz?
Ile kosztuje wykonanie zielonego dachu i jakie przynosi korzyści? Dach zielony to nie tylko element dekoracyjny, ale przede wszystkim ekologiczne rozwiązanie, które poprawia izolację termiczną i akustyczną, zatrzymuje wodę opadową, poprawia jakość powietrza i zwiększa bioróżnorodność.
Braas
Czy muszę mieć stopnie kominiarskie na dachu? Wyjaśniamy!
Bezpieczeństwo podczas prac na dachu, zwłaszcza w okolicach komina, jest priorytetem. Stopnie kominiarskie to niezbędne elementy, które umożliwiają bezpieczny dostęp do komina, ułatwiając jego konserwację i przeglądy. Ich montaż jest szczególnie istotny na dachach o stromym nachyleniu (powyżej 25 stopni), co wynika z obowiązujących przepisów budowlanych.
Braas
Remont dachu? Pomyśl o wymianie dachówki na kalenicy! Dlaczego warto?
Podczas remontu dachu często skupiamy się na głównych połaciach, zapominając o ważnej, choć często niedocenianej części – kalenicy. To właśnie ona, jako najwyższy punkt dachu, łączący dwie połacie, pełni kluczową rolę w ochronie całego pokrycia. Wymiana dachówek kształtowych na kalenicy to inwestycja, która przynosi wymierne korzyści zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym.
Florian Centrum Sp. z o.o.
Jaki powinien być spadek rynny na 10 metrów?
Odpowiednio dobrany i zamontowany system rynien umożliwia efektywne odprowadzenie wody z dachu. Dzięki temu nie spływa ona po elewacji, gdzie mogłaby zostawić nieestetyczne zacieki i doprowadzić do degradacji tynku lub innego materiału, którym pokryta jest zewnętrzna ściana budynku. Odpowiedni spadek rynien jest warunkiem niezbędnym, aby zapewnić efektywny przepływ wody i uniknąć problemów z zastojem oraz zanieczyszczeniami. W tym artykule wyjaśniamy, jak prawidłowo ustalić nachylenie rynien, by spełniały swoją funkcję.
BLACH-POL
Na jakie dachy idealnie pasuje blacha Click Panel mikroTRAPEZ mikroFALA?
Blacha na rąbek stojący Click Panel, wyposażona w innowacyjne technologie mikroTRAPEZ i mikroFALA, to wszechstronne rozwiązanie dachowe, które doskonale sprawdzi się na wielu rodzajach obiektów. Produkt ten, łącząc estetykę z trwałością, spełnia najwyższe standardy budowlane.
BLACH-POL
Jak często kłaść łaty na dachu pod blachę?
Planując montaż blachodachówki, kluczowe znaczenie ma odpowiednie rozmieszczenie łat dachowych. To właśnie one zapewniają stabilne podparcie dla pokrycia, wpływając na jego trwałość i estetykę.
Paroc
Czy Twoje rachunki za ogrzewanie wciąż rosną? Sprawdź, czy izolacja jest wykonana prawidłowo!
W ostatnich latach coraz więcej osób zastanawia się, dlaczego pomimo nowoczesnych systemów grzewczych rachunki za ogrzewanie wciąż rosną. Jednym z głównych powodów mogą być niedoskonałości w izolacji budynku. Właściwie zaprojektowana i wykonana izolacja to podstawa zarówno oszczędności energetycznych, jak i komfortu cieplnego. W niniejszym artykule przyjrzymy się, jak zweryfikować skuteczność izolacji w domu oraz jakie działania podjąć, aby ją poprawić.