PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Narzędzia

W jaki sposób ciąć najtwardsze płytki gresowe bez uszczerbku na materiale? Profesjonalne przecinarki z serii DCX-250 EXPERT Rubi

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut

W przypadku wszystkich płytek ceramicznych, a zwłaszcza najtwardszych płytek gresowych, użycie profesjonalnej przecinarki o wysokiej jakości ma kluczowe znaczenie. Takim narzędziem zapewnić można precyzję cięcia. Przecinarki pozwalają użytkownikom w sposób efektywny podejmować najtrudniejsze zadania dotyczące cięcia płytek.

Dlaczego warto wybrać przecinarkę elektryczną?

Dzięki przecinarce elektrycznej możemy ciąć znacznie większy wachlarz materiałów - nie tylko płytki ceramiczne, ale również niektóre inne materiały budowlane. Warto również zwrócić uwagę na pewną wszechstronność cięć - elektryczna przecinarka, taka jak ta z serii DCX-250 EXPERT Rubi może dokonywać cięć prostych, ale też prostopadłych i ukośnych.

Niektóre modele przecinarek posiadają także umiejętność wykonywania rowków lub cięć pionowych. Przede wszystkim jednak - w porównaniu do urządzeń ręcznych, przecinarki elektryczne są bardziej precyzyjne i dają lepszą jakość cięcia.

Zbliżenie na tarczę tnącą profesjonalnej przecinarki z serii DCX-250 EXPERT Rubi
Zbliżenie na tarczę tnącą profesjonalnej przecinarki z serii DCX-250 XPERT Rubi

Kluczowe jest dobre dopasowanie tarczy diamentowej używanej do cięcia. Rodzaj tarczy musi odpowiadać obrabianemu materiałowi. W innym przypadku nawet najdroższa i najmocniejsza przecinarka elektryczna nie da na zadowalających efektów cięcia.

Istotne cechy profesjonalnej przecinarki do płytek

Jak już wspomnieliśmy, profesjonalna przecinarka do płytek powinna się charakteryzować dużą precyzją cięcia i stabilną konstrukcją. Takimi cechami pochwalić się może m.in. nowa przecinarka DCX-250 XPERT, należąca do jednych z najbardziej wydajnych narzędzi tego typu. Jej solidna budowa uzyskana została za sprawą aluminiowej ramy z 3 belkami.

Zbliżenie na prowadnicę profesjonalnej przecinarki z serii DCX-250 XPERT Rubi
Zbliżenie na prowadnicę profesjonalnej przecinarki z serii DCX-250 XPERT Rubi

Dodatkowo jej składane, wzmocnione nogi i szybka blokada umożliwiają sprawny montaż, a na etapie pracy - stabilizują przecinarkę. Sztywność maszyny przekłada się wprost na najwyższą jakość cięcia płytek ceramicznych.

Urządzenie przez producenta wyposażone zostało także w ruchomą głowicę, która jest przesuwana po sztywnej aluminiowej prowadnicy. Dzięki niemu uzyskana została możliwość ruchu pionowego, co pozwala na zagłębianie się w przecinany materiał oraz dostosowanie głębokości cięcia do potrzeb użytkownika.

System C3 Python - efektywne chłodzenie i czyszczenie

Aby narzędzie mogło służyć glazurnikom na lata, konieczna jest jego właściwa konserwacja. Zapewnia ją System C3 Python, którego zadaniem jest efektywne chłodzenie i czyszczenie tarczy.

Przecinarki elektryczne Rubi wyposażone w ten system pozwalają operatorowi na regulację punktu dopływu wody w zależności od tego, jak gruby jest materiał, co z kolei powoduje, że woda trafia dokładnie w punkt cięcia. W taki sposób dochodzi o zwiększenia wydajności chłodzenia, dzięki któremu rośnie z kolei wydajność tarczy diamentowej.

System C3 Python pozwala na wydłużenie żywotności przecinarki elektrycznej DCX-250 Xpert, a także utrzymanie precyzji wykonywanego nią cięcia. Nie bez znaczenia jest fakt, że system ten zmniejsza rozprysk wody.

W praktyce na system chłodzenia DCX-250 Xpert składa się podwójny stalowy dekanter, który umożliwia bardziej efektywny odzysk zużytej wody, skierowany do zewnętrznego zbiornika wody o pojemności 30 litrów. Dzięki zastosowaniu zbiornika zewnętrznego jego czyszczenie i opróżnianie jest łatwe i szybkie.

Przecinarka do płytek ceramicznych Rubi DCX - urządzenie uniwersalne

Jak sama nazwa wskazuje (XPERT), Rubi DCX-250 stworzona została z myślą o profesjonalistach. Aby sprostać wyzwaniom, jakie stawia przed nimi inwestor, tym jednym narzędziem intensywnie ciąć można gres, gres porcelanowy, płytki ceramiczne, a także - okazjonalnie - naturalny kamień, taki jak marmur czy granit.

Urządzenia te przystosowane zostały także do transportu i pracy w wielu nietypowych miejscach. Przemieszczanie modeli przecinarek z serii DCX-250 Xpert ułatwiają wzmocnione uchwyty i kółka (typu terenowego).

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Dla zapewnienia bezpieczeństwa, przecinarki RUBI z serii DCX wyposażone zostały w  system szybkiego blokowania oraz zabezpieczenie zapobiegające przypadkowemu złożeniu podczas pracy i przesunięciu maszyny w trakcie realizacji cięcia. Dodatkowo DCX posiadają precyzyjną regulację poziomu ustawienia stołu.

Profesjonalna przecinarka z serii DCX-250 EXPERT Rubi po złożeniu
Profesjonalna przecinarka z serii DCX-250 EXPERT Rubi po złożeniu (przed rozłożeniem)

Ponieważ bezpieczeństwo i zdrowie użytkowników są kluczowymi elementami pracy z przecinarkami do glazury, urządzenia wyposażone zostały w opatentowany i certyfikowany system ZERO DUST.

Powoduje on redukcję cząstek pyłu powstających podczas cięcia i jednocześnie obniża do bezpiecznego poziomu zawartość w powietrzu krzemionki z materiałów ceramicznych i kamieni naturalnych. Dzięki temu każdy użytkownik może nieprzerwanie obsługiwać przecinarkę RUBI aż do 3 godzin dziennie (w przypadku płytek ceramicznych) oraz przez godzinę (przy cięciu kamienia) w pomieszczeniu niewentylowanym o kubaturze 15 m3.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Źródło i zdjęcia: RUBI Polska