Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura kuchenna i łazienkowa

Czy zestawy prysznicowe w kolorze BLACK to nowy trend 2021?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut

Aby móc skorzystać z dobrodziejstw, jakie oferują nam kąpiele w ciepłej i zimnej wodzie, należy zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości zestaw prysznicowy. Nowoczesne urządzenia tego typu gwarantują ich użytkownikom komfort, oszczędzają wodę, a do tego cieszą oko najwyższej jakości wzornictwem.

Komfort pod prysznicem

Co sprawia, że wzięcie prysznica jest czynnością, która - poza realizacją funkcji higienicznej - sprawia nam dużą przyjemność? Z rana może nas ona skutecznie rozbudzić i dodać energii na cały dzień. Za to wieczorem, po wyczerpującym dniu spędzonym w pracy, prysznic może pomóc nam się zrelaksować, odprężyć przed snem i przede wszystkim, rozładować trudne emocje nagromadzone w naszym ciele w ciągu doby.

Wielokrotnie udowodniono zresztą, że kąpiel, zarówno w zimnej jak i w ciepłej wodzie, bardzo pozytywnie oddziałuje na ludzki organizm. Uspokaja układ nerwowy, dodaje witalności, wycisza organizm oraz zmniejsza poziom stresu i niepokoju, nawadnia, a także poprawia nastrój i działa jak naturalny antydepresant.

Chłodna kąpiel wspomaga pracę serca, poprawia krążenie krwi, a także obniża jej ciśnienie. Jeśli zamienimy ją w stały rytuał, poprawi naszą odporność. Odpowiednio nakierowany strumień chłodnej wody może zmniejszyć ból lub napięcie mięśniowe. Zakończenie porannego prysznica chłodną wodą daje solidny zastrzyk energii.

Z kolei ciepła woda otwiera pory w skórze, co sprawia, że się pocimy, w sposób naturalny oczyszczając swój organizm z toksyn. Taki prysznic będzie też miał zbawienny wpływ na oddychanie. Para oczyszcza bowiem płuca i zatoki, zwiększając ich wydolność. Dodatkowo ciepły prysznic wywołuje senność, a zatem jest idealny dla osób cierpiących na bezsenność.

Armatura łazienkowa Stratos Black. fot. FERRO
Armatura łazienkowa Stratos Black. fot. FERRO

Bez względu na to jaki rodzaj kąpieli wybierzemy, przyjemność jaka z niej płynie będzie większa, gdy nasz prysznic będzie miał praktyczne wymiary a zestaw prysznicowy będzie wygodny w użytkowaniu oraz wyposażony w funkcje, które dodatkowo dopieszczą nasze zmysły: dotyk - poprzez możliwość regulowania natężenia strumienia wody, a wzrok - poprzez doskonały design.

Nowoczesne zestawy prysznicowe do wanny

Każdy z nas jest inny, ma inne wymagania i oczekiwania. Ma to odzwierciedlenie również podczas kąpieli. Jedni z nas preferują prysznic, inni lubią zanurzyć się w wannie, a najczęściej to, w jaki sposób chcemy wziąć kąpiel zależy od pory dnia, ilości czasu i nastroju. Dlatego w kilkuosobowych rodzinach dobrze sprawdza się zamontowanie zarówno wanny jak i prysznica.

Gdy do dyspozycji jest mała przestrzeń łazienki, funkcje te można połączyć, instalując na wannie ściankę prysznicową, a nad wanną deszczownię. Doskonale sprawdzi się tu elegancki zestaw prysznicowy Algeo bądź nieco większa Fiesta, oba o miękkiej linii, opływowych kształtach, z wykończeniem w chromie. W ich skład wchodzą deszczownia z natryskiem i baterią nawannową.

Armatura łazienkowa Algeo Square Black. fot. FERRO
Armatura łazienkowa Algeo Square Black. fot. FERRO

Każdy z domowników, aby osiągnąć pełen komfort, powinien mieć możliwość swobodnej regulacji wysokości słuchawki prysznicowej, a także natężenia strumienia wody. Natynkowe deszczownie z natryskiem Algeo i Fiesta są montowane na metalowym drążku, który ma regulowaną wysokość i może osiągnąć maksymalnie nawet 206 cm licząc od dna wanny. Jeśli z zestawu korzystają osoby niższe lub dzieci istnieje możliwość ustawienia wysokości talerza deszczowni na mniejszej wysokości (minimalnie 144 cm).

Zestawy te posiadają elastyczną głowicę, dzięki czemu użytkownik może uzyskać najbardziej komfortowy dla niego kąt padania wody, zaś regulowany odstęp urządzenia od ściany stanowi duże ułatwienie w trakcie montażu zestawu. Dodatkowym atutem deszczowni marki Ferro jest wygodna rączka natrysku oraz trzy poziomy natężenia strumienia: funkcja deszczu, funkcja masażu i funkcja strumienia mieszanego. Panel prysznicowy uzupełniony jest wężem natryskowym w oplocie metalowym.

Armatura łazienkowa Algeo Black.fot. FERRO
Armatura łazienkowa Algeo Black. fot. FERRO

Zarówno deszczownię, jak i rączkę natrysku wyposażono w system Easy Clean zapewniający łatwe usuwanie kamienia wapiennego. Bateria w tym zestawie jest podłączona do kolumny natrysku. Posiada ceramiczny przełącznik z metalowym uchwytem, za pomocą którego można zmieniać funkcję z deszczowni na funkcję natrysku lub funkcję wanny. Oprócz tego bateria ma regulator ceramiczny.

Różnica pomiędzy modelami Fiestą a Algeo wynika głównie z wielkości głowicy deszczowni oraz rączki natrysku. W wersji Algeo ich średnica wynosi odpowiednio 20 cm i 11,3 cm, a w modelu Fiesta - 25 cm i 10 cm.

Oszczędzanie wody w strefie prysznica

Jeśli zestaw natryskowy zamierzamy zamontować w strefie prysznica, możemy zakupić nieco tańsze ze względu na brak baterii nawannowej, ale nie mniej efektowne i eleganckie zestawy natryskowe Ferro Doppio VerdeLine, Amiga VerdeLine lub Amigo VerdeLine.

Wszystkie wymienione modele łączy rozwiązanie, pozwalające na ograniczenie zużycia wody nawet o 50 %, co pozwala na uzyskanie sporych oszczędności. Jest to możliwe dzięki ich unikatowej konstrukcji, która powoduje, że przez rączkę prysznicową przepływa jedynie ok. 5-6 l wody na minutę, podczas gdy tradycyjny prysznic zużywa dwukrotnie więcej.

To rozwiązanie opiera się na systemie dotlenienia wody Ferro Air-in System, który polega na tym, że przez otwór w rączce zasysane jest powietrze, które miesza się z wodą ograniczając jej zużycie i zwiększając komfort użytkowania. Co więcej, model Doppio ma dodatkową funkcję ECO, po włączeniu której przepływ wody zostaje ograniczony aż do 1,5 l na minutę.

Modele z linii VerdeLine nie ustępują przy tym elegancją innym zestawom prysznicowym Ferro. Amigo wyposażony jest w modernistyczną kwadratową głowicę prysznica o wymiarach 20 x 20 cm i nawiązującą do niej kształtem rączkę natryskową, a także w estetyczną mydelniczkę. W odróżnieniu od niego wersję Amiga cechują okrągłe kształty głowic. Górny talerz ma średnicę 20 cm. W obu przypadkach całość wykonana jest w błyszczącym chromie.

Podobnie jak w przypadku modeli Fiesta i Algeo, zestawy prysznicowe z linii VerdeLine zapewniają komfort czyszczenia dzięki systemowi FerroEasyClean.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Elegancki design czarnej armatury łazienkowej

Kolor czarny od dawna jest nieodłącznym elementem dobrego wzornictwa. Kto wie, może zawdzięczamy to ikonie stylu, Coco Channel, która wprowadziła do kanonu damskiej garderoby słynną „małą czarną”? Dość rzec, że kolor ten uznawany jest jednocześnie za klasyczny i awangardowy, elegancki i będący przejawem buntu, uniwersalny i dominujący. Można go spotkać wszędzie tam, gdzie pojawiają się przykłady dobrej architektury i designu.

Armatura łazienkowa Zicco Black. fot. FERRO
Armatura łazienkowa Zicco Black. fot. FERRO

Zatem oczywiście jest pożądany również w łazience, gdzie dobrze sprawdzi się zarówno w aranżacjach z przewagą bieli i innych jasnych kolorów, jak i w łazienkach urządzonych w kolorach nieco mocniejszych i ciemniejszych. Czarne zestawy prysznicowe znakomicie wpisują się w ponadczasowy minimalizm, który króluje obecnie w łazienkach, zarówno w wydaniu skandynawskim, jak i modernistycznym czy loftowym. W zależności od doboru dodatków, mogą stać się także atrakcyjnym kontrapunktem dla innych stylów, w tym glamour, retro czy high-tech.

Najpopularniejszymi czarnymi natryskami w ofercie firmy Ferro są Rondo Lux Black, Squerto Lux Black oraz Trevi Black, wyposażony dodatkowo w baterię termostatyczną.

Rondo Lux Black to model z okrągłą deszczownicą, a Squerto Lux Black wyposażony jest w kwadratową głowicę. Oba zestawy posiadają nieco mniej zaawansowane wersje, które znaleźć można pod nazwami Rondo Black i Squerto Black. Wszystkie modele składają się z metalowych przesuwnych drążków, wygodnej rączki natrysku i półki na kosmetyki z regulacją mocowania. Ich komfortowe użytkowanie, tak jak w poprzednich modelach, zapewnia system FerroEasyClean, który bardzo ułatwia utrzymanie natrysku w czystości.

W deszczowni z natryskiem Trevi Black dodatkowo znajdują się regulator termostatyczny, zintegrowany przełącznik ceramiczny deszczownia/rączka natryskowa oraz funkcja Safe Stop, czyli blokada gorącej wody.

Łazienka niczym prywatne SPA

Łazienka w naszym domu pełni nie tylko funkcję miejsca, w którym przeprowadzamy czynności higieniczne, ale także prywatnego SPA czy też salonu, w którym się relaksujemy. Dlatego też producenci przykładają dużą wagę do urządzeń, które definiują to pomieszczenie. Aby zapewniły użytkownikom komfort, muszą być wygodne w użytkowaniu i utrzymaniu czystości. Bez wątpienia powinny też charakteryzować się dobrym wzornictwem i zapewniać oszczędne, a zatem i ekologiczne rozwiązania.

źródło i zdjęcia: FERRO

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum