Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura kuchenna i łazienkowa

Stwórz strefę relaksu we własnej łazience - przykładowe aranżacje

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2021-03-23

W dzisiejszym świecie odrobina czasu na relaks potrafi być prawdziwym luksusem. Aby dobrze wykorzystać każdą wolną chwilę, warto zadbać o odpowiednie, spokojne miejsce - na przykład łazienkę. Przedstawiamy przykładowe aranżacje.

Łazienka z widokiem na miasto

Aranżacja z widokiem na oświetlone nocą miasto to przykład luksusu w pełnym tego słowa znaczeniu. To także przykład odejścia od konwencji łazienki na rzecz pokoju wypoczynkowego. Na podłodze położono płytki naśladujące drewno, na ścianach są cegły i beton architektoniczny.

Te surowe, chropowate powierzchnie, nawiązujące do modnego industrialu, zostały zestawione z gładkimi taflami wielkoformatowych okien, połyskującą ceramiką łazienkową i armaturą.

Duża, owalna wanna nie jest wepchnięta gdzieś w narożnik. W tym wnętrzu wanna – obowiązkowo wolnostojąca – znajduje się w najbardziej eksponowanym miejscu. Jest niczym manifest głoszący, że ta niezwykła przestrzeń służy relaksowi. Na wypoczynkową funkcję salonu kąpielowego wskazują też szezlong, stoliki ze świecami, miękki dywan.

Do wanny dobrano baterię ścienną Dijon o prostej formie, wyposażoną w regulator ceramiczny, pokrytą błyszczącą chromowaną powłoką. Została zamontowana na specjalnej ściance.

W pełnym luksusu entourage’u, w sąsiedztwie wolnostojącej wanny o wąskim rancie doskonale się sprawdzi też bateria wolnostojąca. Elegancka i nietuzinkowa, montowana bezpośrednio w podłodze.

Wyposażenie łazienkowe z serii Dijon
Wyposażenie łazienki z serii Dijon fot. Ferro S.A.

Łazienka w czerni i bieli

W stylizacji w białym i czarnym marmurze wykorzystano nowoczesny model wolnostojący Fiesta wyposażony w regulator ceramiczny, automatyczny przełącznik wanna/natrysk. Bateria pokryta jest błyszczącym chromem. Doskonale współgra z płytkami naśladującymi kamień.

Piękne widoki roztaczające się z okna salonu kąpielowego podkreślają wypoczynkowy charakter łazienki. Po zmroku ważną funkcję pełnią też odpowiednio rozmieszczone punkty świetlne.

Światło odgrywa znaczącą rolę przede wszystkim w aranżacjach w tonacji czarnej. Przykładem kompozycja z dominacją czerni – propozycja dla zwolenników nieszablonowych rozwiązań i łamania stereotypów.

Wanna nie musi być biała! Co więcej, można do niej dobrać równie oryginalną, czarną armaturę. W stylizacji użyto Adore Black/Chrome – w czerni i chromie. Jest to model wielootworowy, czyli mechanizm ma ukryty, a na zewnątrz widoczne są tylko wyciągana rączka natrysku, zgrabny uchwyt, ceramiczny przełącznik wanna/natrysk i wylewka z perlatorem.

Ciemna tonacja w tej łazience nie przytłacza, dlatego że znakomicie wykorzystano tu grę światła, które odbija się w błyszczących powierzchniach, eksponuje białe motywy. Całość tworzy wyjątkowy nastrój, zapraszający do delektowania się chwilą spokoju.

Wyposażenie łazienkowe z serii Adore Black
Wyposażenie łazienki z serii Adore Black fot. Ferro S.A.

Łazienka na poddaszu

Oczywiście nie każdy może sobie pozwolić na przestronny salon kąpielowy. Nie znaczy to jednak, że z powodu niewielkiego metrażu powinniśmy rezygnować z wypoczynkowego charakteru łazienki. Nie postawimy wolnostojącej wanny w centrum, ale jesteśmy w stanie urządzić strefę wanny tak, by zachęcała do korzystania z „luksusu niespieszenia się”.

Wanna na poddaszu z widokiem na gwiazdy? O to właśnie chodzi. Biała cegiełka na ścianie, półka vintage pod nablatową umywalką, lustro w przecieranej oprawie – i powstaje przytulny klimat, sprzyjający wypoczynkowi. Do tej aranżacji dobrano chromowaną baterię ścienną o miękkich liniach.

Wyposażenie łazienkowe z serii Algeo
Wyposażenie łazienki z serii Algeo fot. Ferro S.A.

źródło i zdjęcia: Ferro S.A.

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum