Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura kuchenna i łazienkowa

Komfort pod natryskiem. Wybrane zestawy natryskowe FERRO

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Kiedy blisko 200 lat temu Vincenz Prishnitz popularyzował wodolecznictwo i udoskonalał metody hydroterapii, nie mógł wiedzieć, że nie tylko wzbogaci język polski, gdyż od jego nazwiska wzięła się nazwa „prysznic”, ale też wprowadzi istotne zmiany w codziennym życiu ludzi - ich dbałości o higienę, zdrowie i relaks. Zalecane bowiem przez niego w celach leczniczych kąpiele w spadających z góry strumieniach wody wkrótce przyjęły się w łazienkach i pokojach kąpielowych.

Z natrysku korzystamy codziennie

Z natrysku korzystamy codziennie - warto więc zadbać o funkcjonalny sprzęt dobrej jakości oraz tak zagospodarować strefę prysznica w łazience, by ta rutynowa czynność kojarzyła się z luksusem i beztroską.

Duże dzielone okna, białe kafelki, nieosłonięte żarówki na długich kablach i wszechobecny minimalizm świadczą o tym, iż właścicielom tej łazienki bliski jest styl industrialny. Jasne pastelowe kolory, miękki dywanik i żywe rośliny sprawiają jednak, że wnętrze ma w sobie harmonię, ciepło i spokój.

Zestaw natryskowy Sinus

Baterii wannowej towarzyszy zestaw natryskowy Sinus z uchwytem punktowym z regulacją kąta ustawienia rączki natrysku o oryginalnym prostokątnym kształcie. Zastosowany system FerroEasyClean zapewnia łatwe usuwanie kamienia wapiennego. Wanna z baterią i natryskiem to także doskonała propozycja do małych łazienek, w których nie ma miejsca na osobne zlokalizowanie prysznica i wanny.

Umiejętne połączenie elementów stylu retro z nowoczesnymi rozwiązaniami, jak kabina typu walk-in bez brodzika to nie lada wyzwanie. Na pewno udało się to projektantowi tego pomieszczenia, które intryguje zestawieniem geometrycznych form różnej wielkości: od dużych kwadratów na podłodze po drobną kostkę w górnej części ścian.

Z elementami wyposażenia w stylu retro, jak stolik pod umywalkę na giętych nogach, czy miękka zasłonka koresponduje zestaw natryskowy przesuwny Retro ze stylizowaną wygięta rączką i możliwością regulacji wysokości. Zestaw dostępny jest też w kolorze starego brązu.

Zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią Squerto

Zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią umożliwia, zależnie od chęci i potrzeby, kąpiel pod deszczownią niczym pod wodospadem lub skorzystanie z tradycyjnego prysznica, gdy na przykład nie chcemy zmoczyć włosów.

Zestaw Squerto o prostokątnej rączce natrysku i głowicy deszczowni o wymiarach 200 na 200 mm. Aranżacja w zielonej łazience. fot. FERRO
Zestaw Squerto o prostokątnej rączce natrysku i głowicy deszczowni o wymiarach 200 na 200 mm. fot. FERRO

Zestaw Squerto o prostokątnej rączce natrysku i głowicy deszczowni o wymiarach 200 na 200 mm, posiada regulowany rozstaw uchwytów, co pozwala na montaż w już istniejących otworach w ścianie. Pięknie prezentuje się w otwartej strefie prysznica z odpływem liniowym na tle ciepłych pastelowych odcieni zieleni, z którymi harmonizują elementy z jasnego drewna.

Kompletny zestaw podtynkowy z baterią i deszczownią Algeo Set

Do tej luksusowej łazienki wchodzimy wprost z sypialni. Uwagę przykuwają ściany o ciekawej fakturze, dodatkowo odbijające się w zawieszonych nad umywalkami lustrach.

Właściciele zdecydowali się na kompletny zestaw podtynkowy z baterią i deszczownią Algeo Set. Jego mechanizm znajduje się pod tynkiem, a na zewnątrz widoczne są jedynie dźwignia regulacji strumienia z przełącznikiem, wąż z końcówką prysznicową oraz okrągły talerz deszczowni w górnej części ściany. Zastosowany przegub kulowy umożliwia regulację kąta nachylenia talerza deszczowni, natomiast rączka natryskowa posiada aż trzy funkcje: deszcz, masaż oraz mieszany.

źródło i zdjęcia: FERRO

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum