Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura kuchenna i łazienkowa

Czarne baterie z serii Algeo Black w małej łazience

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

Niewielka łazienka - niewielkie możliwości aranżacyjne? Niekoniecznie. Podpowiadamy, co zrobić, by, mimo małego metrażu, przestrzeń służąca codziennej higienie i relaksowi zyskała styl oraz charakter.

Czarny design zamiast tradycyjnej bieli w łazience

Przyjęło się, że w małej łazience powinny dominować jasne barwy, ponieważ optycznie powiększają wnętrze. To prawda, biel i beże sprawdzają się tu najlepiej. Nawet w niedużej łazience warto jednak poeksperymentować, zagrać kontrastem, by uniknąć monotonii, nudnego schematu.

W prezentowanej stylizacji biel skontrastowano z czarnymi elementami. Stworzono więc połączenie barw uważane przez słynną projektantkę mody Coco Chanel za przykład harmonii idealnej.

Dodatkowo powstało interesujące zestawienie form geometrycznych. Białe płytki na ścianach sąsiadują z podłogą wyłożoną czarnymi, heksagonalnymi kaflami. W tle otwartych półek znajduje się biało-czarna mozaika z drobnych heksagonów.

Algeo Black - armatura w oryginalnym, ciemnym kolorze

W aranżacji uwagę przykuwa armatura w oryginalnym, ciemnym kolorze. To baterie z serii Algeo Black, charakteryzujące się ciekawym połączeniem matowej czerni z błyszczącym chromem.

Model natryskowy montowany jest na ścianie. Ma płaski uchwyt i cylindryczną formę korpusu. Podobne cechy posiada stojąca bateria umywalkowa o płaskiej wylewce. Obie baterie zostały wyposażone w regulator ceramiczny. Producent daje na nie pięć lat gwarancji.

Bateria umywalkowa stojąca Algeo Black
Bateria umywalkowa stojąca Algeo Black

Dodatki łagodzą minimalistyczny design w łazience

Z armaturą kolorystycznie zgrane są dodatki, takie jak dozowniki na mydło, pojemniki na kosmetyki, wieszaki na ręczniki, uchwyt szklanych drzwi prysznicowych. Grafitowy odcień mają wykończenia półek, parapety, szafka pod umywalką.

Chłodny, minimalistyczny design łagodnieje poprzez wprowadzenie do aranżacji drewnianego blatu czy wiklinowego kosza na ręczniki, a także roślin w doniczkach. Mimo że wnętrze nie jest duże, udaje się uzyskać wrażenie przestronności - dzięki jasnym powierzchniom, szklanym taflom w strefie prysznica, oknu i dużemu okrągłemu lustru. Czarny kolor dodaje elegancji i podkreśla nowoczesność łazienki.

źródło i zdjęcia: Ferro

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum