Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura kuchenna i łazienkowa

Designerskie natryski w wersji black i white

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2021-12-21

W nowoczesnych łazienkach coraz częściej królują natryski bez tradycyjnej kabiny z brodzikiem, „osłonięte” jedynie przezroczystą taflą szkła. Ich cechą jest nie tylko wysoka jakość i funkcjonalność, lecz także interesujący design, który sprawia, że stają się oryginalną ozdobą komfortowo urządzonego wnętrza.

W luksusowym salonie kąpielowym

W przykładowym, luksusowym salonie kąpielowym - ze ścianami pokrytymi ciemnymi kaflami o fakturze antracytu - strefa prysznica jest praktycznie niezauważalna. Posadzka w białym marmurze stanowi jednolitą płaszczyznę w całym pomieszczeniu. Odpływ niemal „wtapia się” w linię ściany i podłogi. „Niewidzialna” jest również szklana ścianka, wysoka po sam sufit.

Deszczownica z okrągłą głowicą talerzową SLIM

Wyróżnia się efektowny zestaw armatury natryskowej. Wchodząca w jego skład deszczownia ma mocowanie do ściany zintegrowane z ramieniem, a także wydatną, okrągłą głowicę talerzową SLIM o średnicy 39 cm. Solidna, wykonana ze stali, zapewnia długotrwałe i komfortowe użytkowanie. System usuwania kamienia wapiennego easyclean sprawia, że łatwo utrzymać ją w czystości. Metalowy drążek ma regulowaną długość od 80 do 125 cm.

Zestaw natryskowy Trevi white z okrągłą deszczownicą i słuchawką prysznicową
Zestaw natryskowy Trevi white z okrągłą deszczownicą i słuchawką prysznicową

Okrągła bateria natryskowa o klasycznej formie

Bateria została wyposażona w regulator termostatyczny oraz - zintegrowany z regulatorem przepływu - przełącznik ceramiczny deszczownia/rączka natryskowa. Dzięki specjalnej blokadzie gorącej wody nie trzeba się obawiać poparzenia, co jest szczególnie ważne, gdy z łazienki korzystają dzieci i osoby starsze.

Blokada safe stop 38°C umożliwia ustawienie optymalnej temperatury wody. Równie istotnym elementem zestawu jest natrysk ręczny umieszczony na przesuwnym uchwycie. Płaska rączka o średnicy 10 cm posiada trzy funkcje strumienia. Tak jak deszczownia, ma praktyczny system łatwego usuwania kamienia wapiennego easyclean.

Komplet pod prysznic Trevi Black

W aranżacji wykorzystano komplet z linii Trevi o jasnej, chromowanej powłoce. W kolekcji tej znajdziemy jednak równie elegancki model Trevi Black, charakteryzujący się ciekawą, czarną barwą. To propozycja dla osób, które nie boją się ciemnych tonacji i lubią niebanalne rozwiązania.

Zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią Squerto Lux

Właściciele niedużych łazienek powinni zainteresować się stylizacją w odcieniu white - przytulną, spokojną. Są tu pełne wizualnego ciepła elementy drewniane i elegancka podłoga w biało-czarną szachownicę.

W strefie prysznica uwagę zwraca zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią Squerto Lux
W strefie prysznica uwagę zwraca zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią Squerto Lux

Chcąc dodać kompozycji bardziej zdecydowanego charakteru, można zamienić stonowaną wersję chromowaną na model w czerni - Squerto Lux Black. Jak jego jasny odpowiednik, posiada kwadratową deszczownię o wymiarach 20 x 20 cm oraz kwadratową, jednofunkcyjną rączkę prysznicową. Zaopatrzony jest w przesuwny drążek metalowy o długości 98,5 cm, a także w elegancką, płaską półkę na kosmetyki z możliwością regulacji mocowania.

Przydatną funkcją jest system łatwego usuwania kamienia wapiennego easyclean. Zestaw idealnie wkomponuje się w aranżację white&black - urządzoną, mimo niewielkiego metrażu, oryginalnie i ze smakiem.

źródło i zdjęcia: FERRO

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum