Okna drewniane a izolacyjność termiczna budynków

Obecnie decydując się na wybór stolarki do nowego domu należy pamiętać, że od stycznia 2021 roku, po raz kolejny, zmieniły się wymagania w zakresie izolacyjności termicznej budynków.

Okna drewniane a izolacyjność termiczna budynków
SOKÓŁKA OKNA I DRZWI Drewniane okna i drzwi balkonowe
Dane kontaktowe:
bezpłatna infolinia 800 122 822
Lotników Lewoniewskich 1 16-100 Sokółka

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Aktualnie według rozporządzenia o warunkach technicznych, współczynnik przenikania ciepła U - dla okien fasadowych, nie może mieć wartości większej niż 0,9 W/(m²K). Dotyczy to oczywiście nowych realizacji budowlanych. Wymiana stolarki okiennej w już istniejących budynkach odbywać się będzie na starych zasadach.

Klasyczne okna drewniane Sokółka, nowoczesne okna drewniano-aluminiowe, okna energooszczędne, okna pasywne oraz okna skandynawskie, a także drzwi drewniane zewnętrzne - sprawdź ofertę!

Firma Sokółka zachęca do zwrócenia uwagi na ofertę okien drewnianych, chociażby ze względu na właściwości materiału z którego są produkowane. Ich izolacyjność termiczna jest w rzeczywistości lepsza niż w przypadku okien plastikowych lub aluminiowych o takim samym współczynniku Uw.

Zimą, w pogodne dni, drewniane profile nagrzewają się bowiem od słońca i wtedy ciepło nie ucieka przez nie z domu, ale przeciwnie - napływa do jego wnętrza. W praktyce przekłada się to na mniejsze zużycie energii potrzebnej do ogrzania pomieszczenia, co oznacza mniejsze wydatki za ogrzewanie w kolejnych latach użytkowania.

źródło i zdjęcie: Sokółka Okna i Drzwi