Gruntowne porządki z Kärcher! Skorzystaj z pięciu pożytecznych rad

Do startu, gotowi, start! Wysprzątanie domu, czy jak to się ostatnio mówi „odgruzowanie” go z pewnością znalazło się na liście noworocznych postanowień wielu z nas. Ale od czego zacząć? Spoglądając na masę rzeczy, nagromadzonych w ciągu roku odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka prosta. Poniższe porady sprawią, że sprzątanie będzie bardziej efektywne i skuteczniejsze.

Gruntowne porządki z Kärcher! Skorzystaj z pięciu pożytecznych rad
Kärcher Sp. z o.o. Domowe urządzenia czyszczące - wokół domu
www.kaercher.com
Dane kontaktowe:
801 811 234, 12 63 97 105
Stawowa 138-140 31-346 Kraków

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Rada 1: wyrzuć rzeczy przeterminowane, użyj myjki do okien Kärcher WV 2

Wszelkiego rodzaju próbki, butelki, leki czy kosmetyki gromadzą się w łazienkowych szafkach i na półeczkach. Aby zrobić trochę miejsca należy wyrzucić wszystko co jest przeterminowane lub czego zwyczajnie już nie używamy. Następnie zamiast od razu wkładać pozostałe rzeczy z powrotem najpierw dokładnie wytrzyjmy szafki i szuflady. Resztki mydła i kosmetyków zebrane na łazienkowym lustrze łatwo możemy usunąć za pomocą myjki do okien Kärcher.

Myjka do okien WV 2. fot. Kärcher
Myjka do okien WV 2. fot. Kärcher

W ten sposób nasze szafki i półki będą czyste w bardzo krótkim czasie. Myjka Karcher WV 2  przeznaczona jest do mycia wszelkiego rodzaju powierzchni szklanych, luster, a także fliz. Urządzenie zbiera brudną wodę nie zostawiając żadnych plam ani smug. Urządzenie pracuje w każdym kierunku (góra-dół, lewo-prawo, skos-łuk), co daje nieograniczone możliwości jeżeli chodzi o kształt czyszczonej powierzchni.

Rada 2: zrób porządek w spiżarni, używaj wygodnego odkurzacza VC 5

Nasza spiżarnia ma tendencję do niebezpiecznego zapełniania się w ciągu całego roku. Dlatego robiąc noworoczne porządki warto tam zajrzeć. Przeterminowane produkty zbożowe mogą stać się pożywką dla moli i mrówek dlatego należy je jak najszybciej usunąć.

Odkurzacz VC 5. fot. Kärcher
Odkurzacz VC 5. fot. Kärcher

Mimo, że konserwy i przetwory mają długi termin przydatności do spożycia warto sprawdzić, czy nie są przypadkiem przeterminowane. Układając produkty na półkach warto zastosować sprytny system polegający na tym, że produkty z długą datą ważności układamy głęboko a te, które mają krótki termin dajemy do przodu, tak by łatwo było do nich sięgnąć. Podczas wycierania półek ważne by nie pomijać szczelin i odstępów.  

Odkurzacz ze ssawką szczelinową jest idealny do czyszczenia trudno dostępnych miejsc, dzięki czemu mamy pewność, że resztki jedzenia nie pozostaną w szafce i nie przywabią nieproszonych gości. Warto tu zastosować nowy energooszczędny odkurzacz z serii VC. VC 5 to nowoczesny odkurzacz, który łączy wysoką siłę ssącą z licznymi udogodnieniami obsługi.

Rada 3: uporządkuj pokój dziecka i posegreguj zabawki w kolorowych pudłach

Który rodzic nie widział sypialni swojego dziecka dosłownie zasypanej zabawkami? Podejmowanie wspólnie z dzieckiem decyzji o tym, które rzeczy zachować a z którymi się pożegnać pomoże Ci nie utonąć w lawinie zabawek. System „sygnalizacji świetlnej” może okazać się bardzo pomocny podczas sprzątania pokoju dziecka. Zielone pudło na rzeczy, które zostają, czerwone na te, z którymi nasza pociecha chce się już pożegnać i pomarańczowe na takie, które tymczasowo możemy przenieść na przykład do piwnicy.

A jeśli chodzi o samo czyszczenie to twarde, plastikowe przedmioty mogą być wyprane w pralce pod warunkiem, że umieścimy je w specjalnym woreczku lub owiniemy w ręczniki. Przedmioty z miękkich tworzyw sztucznych lub silikonu można wyczyścić w zmywarce. Jeśli chodzi o tkaniny i pluszaki to postępujmy zgodnie z instrukcją producenta.

Rada 4: zrób przemeblowanie, skorzystaj z odkurzacza piorącego SE 6.100 z serii Home Line

Sprzątanie nie zawsze znaczy to samo co czyszczenie różnych rzeczy znajdujących się w domu. Jedną z najprostszych i najlepszych metod by tchnąć nowego ducha w swoje wnętrze jest zmiana aranżacji mebli. Powszechnym problemem są tu odciśnięte ślady na dywanie.

Odkurzacz piorący SE 6.100 z serii Home Line. fot. Kärcher
Odkurzacz piorący SE 6.100 z serii Home Line. fot. Kärcher

Z takimi śladami można uporać się korzystając z odkurzacza piorącego SE 6.100 z serii Home Line. Urządzenie to dogłębnie czyści dywany, wykładziny i obicia mebli tapicerowanych wykorzystując funkcję prania. W szczególności urządzenie to jest bardzo przydatne w gospodarstwach domowych,  gdzie kurz, sierść zwierząt jest problemem dla alergików. Aby pozbyć się zagnieceń na dywanie wystarczy zastosować nakładkę piorącą w miejscu zagniecenia.

Rada 5: zachowaj tylko niezbędne środki czyszczące i skorzystaj czasem z parownicy

Prawdziwym wyzwaniem są nierzadko wnętrza naszych szafek, w których trzymamy środki czyszczące. Ważne by porządkować je i czyścić regularnie ponieważ istnieje ryzyko, że gdy zobaczysz całą ich zawartość w totalnym nieładzie Twoja determinacja i chęć sprzątania szybko wyparuje. Warto w tym miejscu zadać sobie pytanie czy rzeczywiście potrzebujesz wszystkich tych detergentów. „Twoja szafka powinna zawierać zestaw obowiązkowy, czyli: uniwersalny środek czyszczący, środek do mycia naczyń, mleczko czyszczące oraz środek do szyb " tak przynajmniej twierdzi specjalista do spraw czystości w domu Urte Paaßen.

Parownica SC 3 Premium. fot. Kärcher
Parownica SC 3 Premium. fot. Kärcher

A jeśli naprawdę chciałbyś zredukować liczbę środków czyszczących - parownica wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Parownice znajdują zastosowanie w każdym mieszkaniu i domu, bo mnóstwo w nich twardych powierzchni wodoodpornych, które tradycyjnie sprzątane są czyste tylko powierzchownie! Parownice stosuje się do czyszczenia twardych posadzek (kamień, lastrico etc), armatury kuchennej i łazienkowej, fliz, okapów, płyt grzejnych, luster i okien.

Para jest jednym z najbardziej higienicznych i skutecznych mediów czyszczących - usuwa nawet najtrudniejsze cząstki brudu, penetrując całą czyszczoną powierzchnię, w tym wąskie szczeliny i pory materiału. Para opuszczająca dyszę ma temperaturę około 100ºC. Brud nagrzewa się szybciej niż powierzchnia, do której przylega. Ta różnica temperatur sprawia, że cząsteczki brudu rozszerzają się mocniej niż powierzchnia, a to powoduje niemal samoczynne odspajanie się brudu.

źródło i zdjęcia: Kärcher