Dla wielu jest to najbardziej lubiane miejsce w domu, najchętniej odwiedzane i wybierane na rodzinne rozmowy. Tu właśnie krzyżują się nasze szlaki komunikacyjne, tu się spotykamy, nawet jeśli pochłaniają nas inne sprawy.
Chcąc spełnić swoje oczekiwania i zaaranżować otwartą kuchnię z salonem własnych marzeń, zwróćmy uwagę przede wszystkim na dobór odpowiednich farb i ich kolorystykę. Oświetlenie, meble i wszelkie dodatki sprawią, że będzie tu nie tylko modnie, ale i bardzo przytulnie.
Najlepsze kolory do wnętrz otwartych
Kuchnia to główne miejsce w domu, jego serce. Dość często przybiera ona także formę jadalni. W kuchni zawsze dużo się dzieje, mieszają się tu różne smaki a zapachy eksplodują w kłębach rozgrzanej pary. W trakcie przygotowywania posiłków ściany narażone są na różnego rodzaju zabrudzenia. Jeśli chcemy, by kuchnia była nie tylko funkcjonalna, ale również piękna oraz by jej ściany były odporne na plamy, pomaluj je plamoodporną farbą ceramiczną MAGNAT Ceramic. Farba ta nie absorbuje zabrudzeń i "trudnych" plam, jest odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie oraz na środki dezynfekujące.
Dużym jej plusem jest to, że występuje ona w bogatej gamie kolorystycznej. W naszej aranżacji postawiliśmy na wyraźną i kontrastową barwę ścian wybierając MAGNAT Ceramic C43 Zwycięski Aleksandryt. Decydując się na dużą ilość punktów świetlnych, tak dobrze sprawdzających się w każdej kuchni, musimy liczyć się z tym, że światło demaskuje niedociągnięcia, dlatego sufit powinien być idealnie gładki i jednolity. Najlepiej sprawdzi się tu śnieżnobiała farba Magnat Ultra Matt, która nie przytłoczy przestrzeni dodatkowym kolorem.
Funkcjonalna kuchnia połączona z salonem
Kuchnię dość często łączymy z salonem, aby dać sobie możliwość wspólnych spotkań przy stole i wspólnego przygotowywania posiłków. Dużym plusem takiego rozwiązania jest optyczne powiększenie metrażu mieszkania.
Połączenie części jadalnej z kuchenną daje jedną przestronną całość, która wydaje się dużo większa, niż jest w rzeczywistości. W takiej kuchni dobrym pomysłem może okazać się wyspa kuchenna ulokowana między kuchnią a salonem.
Z jednej strony może ona spełniać rolę blatu roboczego, przy którym przygotujemy posiłki, a z drugiej może być barkiem lub stolikiem śniadaniowym. Musimy jednak pamiętać o tym, że w kuchni otwartej na salon, wyspa taka nie może być nadmiernie duża, aby nie stała się elementem przytłaczającym pomieszczenie. Jeżeli dodatkowo zależy nam na funkcjonalności, ukryjmy w niej zamknięte szafki.
Przy aranżacji kuchni otwartej na salon, chcąc uzyskać spójny klimat wnętrza, powinniśmy pamiętać, że mamy do czynienia z jedną przestrzenią, w której znajdują się dwie strefy o różnym przeznaczeniu. Istotne znaczenie będą tu miały wszystkie elementy, które je połączą. Mogą to być kolory ścian, meble czy też różne dodatki, których będziemy się niezmiennie trzymać w całym pomieszczeniu.
źródło i zdjęcia: MAGNAT