Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Meble i akcesoria łazienkowe

Cersanit: Jak wybrać dobry zestaw prysznicowy?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Zestaw prysznicowy, rączka, słuchawka. Jakkolwiek je nazwiemy, chodzi o ten sam produkt, sprzedawany w komplecie z odpornym na skręcanie metalowym wężem, drążkiem  i uchwytem. Na co zwracać uwagę przy tak dużym wyborze dostępnych modeli, sporej rozpiętości cenowej i ilości proponowanych funkcji?

Liczy się estetyka

Słuchawkę  natryskową do domowej wanny czy  kabiny prysznicowej dobieramy, kierując się najczęściej jedynie jej wyglądem i ceną. Obecnie najbardziej wyrazistym trendem w wyposażeniu łazienek jest dążenie do maksymalnego uproszczenia i stosowania prostych, eleganckich form. W tym stylu projektuje się większość baterii łazienkowych, więc słuchawki natryskowe powinny współgrać stylistycznie z pozostałą armaturą w łazience.

Słuchawkę  natryskową do domowej wanny czy  kabiny prysznicowej dobieramy, kierując się najczęściej jedynie jej wyglądem i ceną

Funkcjonalność równie ważna 

Kiedy dokonamy już wyboru estetycznego, warto zastanowić się nad funkcjonalnością wybranego modelu. Największe znaczenie ma w tym przypadku główka, odpowiadająca za rodzaje uzyskiwanych strumieni wodnych i jednocześnie trwałość całej słuchawki. Decydując się na słuchawkę wielofunkcyjną, zwiększamy komfort kąpieli, możemy bowiem wybierać z  co najmniej kilku rodzajów strumieni i zmieniać je w zależności od potrzeb, działając na ciało odprężająco, relaksująco lub pobudzająco. W zestawach natryskowych Cersanit, w zależności od wybranego modelu, stosowanych  jest siedem rodzajów strumieni:

Massage – mocny, jednostajny strumień masuje skórę oraz zmęczone, obolałe mięśnie i działa na nie regenerująco.

Rain – standardowy strumień, doskonały do codziennej, orzeźwiającej i wzmacniającej kąpieli.

Rain & massage – połączenie obu funkcji.

Bubble – czyli miękkie, popularne "bąbelki" wody zmieszanej z powietrzem, które zmywają z ciała  zmęczenie i napięcie.

Rain& Bubble – połączenie standardowego strumienia z relaksującymi "bąbelkami".

Mist – delikatna, odświeżająca wodna mgiełka, przypominająca morską bryzę.

Eco – ekologiczna wersja regularnego strumienia, ograniczająca zużycie wody nawet o połowę, dostępna w zestawach Modi, Vibe i Senti

Dodatkowo zestawy Vibe, Neno i Senti wyposażone są w drążek przesuwny, co znacznie ułatwia wygodę korzystania.

Obecnie najbardziej wyrazistym trendem w wyposażeniu łazienek jest dążenie do maksymalnego uproszczenia i stosowania prostych, eleganckich form

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Czyszczenie i ekologia

Zestawy prysznicowe Cersanit posiadają dodatkowe praktyczne cechy, przydatne w trakcie użytkowania. Cersanit Easy Clean to silikonowe wykończenie, które pozwala z łatwością usunąć z powierzchni słuchawki osady z kamienia i mydła. Z kolei funkcja Cersanit Turbo Air w modelu Senti umożliwia dodatkowe napowietrzenie wypływającej wody, przez co jeszcze bardziej ogranicza poziom jej zużycia.

Komplementarność oferty

Różnorodność rozwiązań marki Cersanit przeznaczonych do strefy prysznicowej daje możliwość komplementowania pozostałego wyposażenia. W ofercie znajdziemy 12 kolekcji funkcjonalnych i wysmakowanych wzorniczo baterii natryskowych oraz baterii wannowo- natryskowych, pozwalających nalać wodę zarówno do kąpieli, jak i skorzystania z prysznica. Dobrym rozwiązaniem będzie również parawan nawannowy Easy, z ułatwiającą czyszczenie osadów powłoką Clean Pro. Zamontowanie go na wannie to idealny kompromis pomiędzy długimi kąpielami w wannie, a szybkim, orzeźwiającym prysznicem.

Nowoczesne zestawy natryskowe Senti, Neno, Vibe, Lano, Modi i Aton zaskakują atrakcyjną formą oraz funkcjami

Nowoczesne zestawy natryskowe Senti, Neno, Vibe, Lano, Modi i Aton zaskakują atrakcyjną formą oraz funkcjami, dzięki którym kąpiel staje się bardzo przyjemna i komfortowa. Pamiętajmy jak wiele zalet ma prysznic – oszczędza rachunki za wodę, fantastycznie odpręża, a w cieplejsze dni i pospieszne poranki jest nadal niezastąpiony!

źródło i zdjęcia: Cersanit (Rovese S.A.)

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum