Czym się kierować, wybierając siłownik do bramy garażowej?

Wybór odpowiedniego napędu do bramy garażowej jest gwarancją bezpieczeństwa, komfortu pracy a także żywotności produktu. Przed zakupem napędu warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które w dużym stopniu pomogą  w jego doborze.

Czym się kierować, wybierając siłownik do bramy garażowej?
Beninca Napedy do bram wjazdowych i garażowych. Automatyka do użytku rezydencyjnego i przemysłowego. Szlabany, słupki automatyczne RISE
Dane kontaktowe:
798 859 859
Holenderska 1 05-152 Czosnów

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Jaka jest powierzchnia bramy?

Renomowani producenci automatyki do bram w swojej ofercie posiadają z reguły dwa typy napędów sklasyfikowane względem siły ciągu i przeznaczone do bram o różnej powierzchni. Istotne jest tu też bezpieczeństwo - poza takimi zabezpieczeniami, jak fotokomórki, krawędzie bezpieczeństwa, przeciążenia amperometryczne, enkoder itp. ważny jest odpowiedni dobór względem siły ciągu, tak aby napęd po instalacji i regulacji wszystkich parametrów i funkcji był bezpieczny dla użytkowników.

Ilu będzie użytkowników?

Przed zakupem należy zastanowić się przez ilu użytkowników oraz jak często w cyklu dziennym brama będzie obsługiwana.

Czy ważna jest cicha praca napędu?

Cicha praca napędu to ważny argument w doborze. Większość napędów dostępnych na rynku wyposażona jest w silnik 24 V, który charakteryzuje się bardzo cichą pracą. Elementem odpowiedzialnym za jakość pracy jest również prowadnica. Najlepsze efekty jeśli chodzi o cichą pracę osiąga prowadnica z paskiem kevlarowym.

Jak bardzo nam się spieszy?

Prędkość otwarcia w standardowych rozwiązaniach wynosi 8-9 m/min. Standardową bramę o wysokości 2,2 m napęd otwiera w 15 sekund. Kolejnym elementem mającym wpływa na czas jest zasięg pilota. Wybierając oryginalne piloty, takie jakie zaleca producent, możemy sterować bramą z odległości nawet do 150 m.

Co w przypadku zaniku napięcia?

W przypadku zaniku napięcia użytkownik ma możliwość przełączenia napędu w tryb ręczny za pomocą odblokowania znajdującego się przy wózku prowadnicy lub klamki przy bramie. Jeśli zaniki w dostawie energii pojawiają się często, zaleca się zastosowanie zasilania awaryjnego w postaci akumulatorów, które pozwalają na wykonanie kilku cykli otwarcia i zamknięcia. Takie rozwiązanie sprawia, że brama staje się praktycznie bezobsługowa. Pamiętajmy - brama automatyczna jest maszyną i nieodpowiednio użytkowana może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Decydując się na bramę z napędem, upewnijmy się, że firma montująca oraz instalatorzy posiadają odpowiednie kwalifikacje. Montażysta powinien posiadać certyfikat wydany przez producenta. Kupujmy produkty wraz z montażem tylko u sprawdzonych firm dystrybucyjnych.

źródło i zdjęcia: Beninca