Argumentem przemawiającym za grzejnikami kanałowymi jest przede wszystkim ich bardzo mała bezwładność cieplna oraz szybka reakcja na zmianę temperatury w pomieszczeniu.
Dzięki temu, że dostarczają one do pomieszczenia tyle ciepła, ile niezbędne jest do utrzymania stałej temperatury, możliwe jest zredukowanie kosztów ogrzewania w sezonie grzewczym powyżej 12%.
Redukcję kosztów ogrzewania umożliwia również mała pojemność wodna grzejników i układów grzejnych z nimi współpracujących.
Zastosowanie grzejników kanałowych pozwala wyeliminować zjawiska kondensacji pary wodnej na powierzchni przeszklonej przegrody budowlanej.
Warto też pamiętać o tym, że w przypadku systemów niskotemperaturowych doskonale sprawdzają się grzejniki kanałowe z wentylatorem, które przy swoich niewielkich rozmiarach uzyskują duże moce cieplne.
Duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie grzejników kanałowych ma ich sposób regulacji. Sterowanie pracą grzejnika kanałowego można wykonać za pomocą ogólnie stosowanych zaworów termostatycznych ze specjalnymi głowicami lub w przypadku regulacji elektrycznej jednym ze sposobów jest zastosowanie pomieszczeniowego regulatora temperatury wraz z siłownikiem termicznym i zaworami.
źródło i zdjęcie: VERANO