Technologia IZODOM – polska innowacja w budownictwie
IZODOM to polski system budowania oparty na lekkich, styropianowych formach do betonu, zwanych szalunkiem traconym ICF (Insulated Concrete Forms). Te łatwe w montażu elementy, często nazywane "klockami dla dorosłych", nie wymagają użycia zaprawy. System IZOClick® pozwala na łączenie ich bez mostków termicznych.
Trwałość, izolacja i szybkość budowy
Złożony z ponad 100 elementów, IZODOM tworzy ciągłą warstwę termoizolacyjną, spełniając wymagania budynków pasywnych. Dzięki lekkim elementom i łatwemu montażowi, budowa domu w stanie surowym otwartym może zająć zaledwie cztery tygodnie.
Oszczędności na ogrzewaniu i niższe koszty budowy
Doskonała izolacja termiczna zapewniająca nawet 80% oszczędności na ogrzewaniu oraz niższe koszty budowy związane z mniejszym zużyciem materiałów sprawiają, że IZODOM jest atrakcyjną alternatywą.
Koszty budowy domu w 2024 roku
Koszty budowy zależą od wielu czynników, takich jak lokalizacja, wielkość domu, standard wykończenia i wybrana technologia.
- Technologia IZODOM: Średni koszt budowy domu w stanie surowym otwartym to około 2000-2500 zł/m².
- Tradycyjne technologie: Koszt budowy domu w tradycyjnej technologii może wynosić od 2500 do 3500 zł/m² w stanie surowym otwartym.
Do kosztów budowy należy doliczyć instalacje (elektryczne, hydrauliczne, grzewcze) oraz wykończenie wnętrz.
Korzyści z wyboru technologii IZODOM
- Ekologia i energooszczędność: Doskonała izolacja termiczna przyczynia się do ochrony środowiska i obniża koszty eksploatacji.
- Trwałość i szybkość: Lekka konstrukcja i łatwy montaż przekładają się na trwałość i krótki czas budowy.
- Niższe koszty: Oszczędności na ogrzewaniu i materiałach sprawiają, że technologia IZODOM jest opłacalna.
Budowa domu to inwestycja na lata. Wybierając technologię IZODOM, inwestujesz w przyszłość pełną komfortu i oszczędności. Innowacyjne rozwiązania, szybkość budowy, trwałość konstrukcji i energooszczędność to główne atuty tej technologii.
źródło i zdjęcia: Izodom 2000 Polska
Fotografia otwierająca: pixabay.com