Przed rozpoczęciem właściwych zabiegów pielęgnacyjnych, konieczna jest ocena kondycji drewna. Należy sprawdzić, czy na jego powierzchni nie ma żadnych uszkodzeń. W zależności od konstrukcji huśtawki, konieczny może być częściowy demontaż huśtawki, który pozwoli na dokładne dotarcie do każdego z elementów.
Przed rozpoczęciem aplikacji wybranego preparatu należy się upewnić, że drewno jest suche - jego wilgotność nie powinna przekraczać 15%. Produkt nałożony na wilgotne drewno nie będzie poprawnie wnikał w jego strukturę, a w rezultacie nie zapewni skutecznej ochrony.
Aplikację poprzedza kilka kroków, które są niezbędne dla uzyskania właściwego efektu, dlatego nie należy ich pomijać. Obowiązkowym punktem jest usunięcie zabrudzeń, uzupełnienie ewentualnych ubytków oraz szlifowanie, a także dokładne odpylenie powierzchni.
Jeśli na drewnie widoczne są plamy bądź wykwity żywiczne, należy je usunąć używając do tego celu benzynę ekstrakcyjną.
Po takim przygotowaniu można nakładać impregnat ochronny. Przed malowaniem i w trakcie prac konieczne jest dokładne wymieszanie preparatu, aby jego konsystencja pozostawała jednorodna.
Impregnat Drewnochron należy nanosić zgodnie z kierunkiem usłojenia w dwóch lub trzech warstwach, zachowując między nimi 4-godzinny odstęp. Po nałożeniu pierwszej warstwy należy wykonać szlif drobnoziarnistym papierem i ponownie odpylić powierzchnię.
Pokryte Impregnatem Drewnochron Eco & Protection drewno będzie zabezpieczone przed wnikaniem wody, promieniowaniem UV, a także rozwojem grzybów pleśniowych nawet na 9 lat.
Ale długotrwała ochrona to nie wszystko - preparat zapewnia także piękny wygląd, podkreślając naturalne usłojenie drewna, dzięki czemu huśtawka będzie prawdziwą ozdobą ogrodu przez wiele lat.
źródło i zdjęcia: marka Drewnochron