Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Okna dachowe. Wymienić czy modernizować?

Okna zamontowane w połaci dachowej narażone są na ekstremalne warunki atmosferyczne. Ich trwałość zaprojektowana jest na kilkadziesiąt lat, ale tak jak wszystkie produkty, również okna dachowe zużywają się w trakcie eksploatacji.

Okna dachowe. Wymienić czy modernizować?
Fakro Okna i wyłazy dachowe
www.fakro.pl
Fakro Okna i wyłazy dachowe
Dane kontaktowe:
18 444 04 44
Węgierska 144 A, 33-300 Nowy Sącz
Zobacz firmę w innym dziale: Schody i balustrady

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Nadchodzi taki moment, w którym zastanawiamy się, czy aby nie należy starych, wysłużonych okien dachowych wymienić na nowe. W wielu przypadkach decyzja o wymianie starych okien na nowe będzie tą jedynie słuszną.

Wymiana okien dachowych. fot. Aleksander Rembisz
Wymiana okien dachowych na produkty FAKRO. fot. Aleksander Rembisz

Jednak czasami wystarczy tylko poprawić estetykę okna i podnieść jego właściwości termoizolacyjne, aby okno dachowe dalej nam służyło. Dzięki gotowym zestawom dedykowanym do pielęgnacji i napraw okien dachowych można odnowić powierzchnie ram, przedłużając ich żywotność.

Wymiana pakietu szybowego w oknie dachowym. fot. Fakro
Wymiana pakietu szybowego w oknie dachowym. fot. Fakro

Ponadto warto rozważyć wymianę pakietu szybowego na nowy, bardziej energooszczędny. Wiąże się to z dużo mniejszą ilością pracy przy samym oknie jak i wokół niego. Współczesne pakiety szybowe mają nawet kilkukrotnie lepsze współczynniki przenikania ciepła i są dużo bardziej energooszczędne, co odczujemy w portfelach podczas zimy płacąc niższe rachunki za ogrzewanie.

Modernizację okien dachowych może przeprowadzić samemu lub korzystając z usług Serwisu FAKRO. Wykonanie tego typu usług przez profesjonalistów gwarantuje szybką realizację oraz pewność, że okno będzie funkcjonowało prawidłowo z zachowaniem parametrów termoizolacyjnych oraz wysokiej estetyki.

źródło i zdjęcia: FAKRO

Autor
Aleksander Rembisz
Aleksander Rembisz

Ciągły kontakt z ludźmi to dla mnie prawdziwa przyjemność i naturalne środowisko pracy. Może właśnie dlatego w redakcji czuję się niczym ryba w wodzie. Moja przygoda z pracą w wydawnictwie i budowlaną prasą branżową zaczęła się całkiem niewinnie - ponad 20 lat temu - jeszcze na studiach. I tak oto inżynier budowlany został redaktorem. Początkowo zakres moich obowiązków obejmował przygotowanie do druku wydań branżowych, ale wraz z rozwojem mediów musiałem siłą rzeczy przebranżowić się na copywritera, moderatora forum branżowego i administratora profili redakcyjnych na platformach SM. Znajdziecie mnie na Facebook - Budomisja Złote Porady Budowlańców, Linkedin - Grupa Budujemy Dom, forum.budujemydom.pl, oraz ślad po mnie na portalach budujemydom.pl i budownictwob2b.pl.