Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Jakie są korzyści z wymiany okien dachowych na nowe?

Okna dachowe FAKRO tworzywowo-aluminiowe stają się coraz bardziej popularne. Charakterystyczną cechą nowych okien dachowych wykonanych z PVC osłoniętych profilami aluminiowymi jest zmiana umiejscowienia rowka szpaltowego w profilu ościeżnicy. Sam kształt profilu został także zmieniony.

Jakie są korzyści z wymiany okien dachowych na nowe?
Fakro Okna i wyłazy dachowe
www.fakro.pl
Fakro Okna i wyłazy dachowe
Dane kontaktowe:
18 444 04 44
Węgierska 144 A, 33-300 Nowy Sącz
Zobacz firmę w innym dziale: Schody i balustrady

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Nowe okna dachowe FAKRO - uniwersalne rozwiązanie

Okna wykonane są z wielokomorowych profili PVC, które wewnątrz wzmocnione są rdzeniami stalowymi, co zapobiega ich odkształcaniu. Okno jest trwałe, odporne na korozję i zmienne czynniki atmosferyczne. Jest również łatwe w utrzymaniu w czystości, a konserwacja ograniczona jest do niezbędnego minimum.

Profile ościeżnicy wypełnione są dodatkowo materiałem termoizlolacyjnym przez co okna charakteryzuje się współczynnikiem przenikania ciepła na poziomie Uw=1,3W/m2K ze standardowym pakietem szybowym U3.

Wyposażając okno w pakiet trzyszybowy U5 okno osiąga współczynnik Uw=1,0W/m2K, a montując je z kołnierzem uszczelniającym w wersji Thermo, otrzymamy współczynnik Uw =0,9W/m2K. Stosując superenergooszczędne okna zyskujemy oszczędność energii cieplnej i mniejsze rachunki za ogrzewanie.

Co przynoszą zmiany w konstrukcji okien dachowych FAKRO?

  • uniwersalne rozwiązanie - jeden rodzaj aluminiowo-tworzywowych okien dachowych, przeznaczony jest zarówno na rynek pierwotny jak również na rynek wymiany „zużytych” już okien dachowych. Nie ma potrzeby stosowania specjalnych okien i specjalnych systemów podczas wymiany starych okien dachowych,
  • możliwość wymiany - nowe okna aluminiowo-tworzywowe dostosowane do starszych serii okien dachowych Velux - seria VES, V21 oraz obecnej serii V22, co umożliwia ich szybką i bezproblemową wymianę. Daje możliwość do wymiany okien połaciowych innych producentów na okna dachowe FAKRO, bez naruszania szpalet. Takie rozwiązanie umożliwia pozostawienie istniejących już szpalet dookoła okna ograniczając w ten sposób koszty wymiany, czas oraz nieporządek powstający podczas wymiany okna,
  • dopasowane do pozostałej oferty - zarówno wszystkie kołnierze uszczelniające jaki i wszystkie standardowe akcesoria wewnętrzne FAKRO montowane do skrzydła są kompatybilne i można je stosować. Wyjątek stanowi szpaleta, moskitiera nakładka ościeżnicy i kołnierz paroszczelny XDS, które będą w wersjach dopasowanych do nowych okien aluminiowo-tworzywowych.

Wymieniając wysłużone okna dachowe na nowe, aluminiowo-tworzywowe okna FAKRO zyskujemy

  • lepszą energooszczędność - wymiana okien to zdecydowana poprawa parametrów termoizolacyjnych. Stare, często nieefektywne energetycznie okna dachowe, zastępowane są współczesnymi oknami o bardzo dobrych parametrach. Zastosowana w oknach dachowych FAKRO technologia thermoPro dodatkowo zwiększa ich termoizolacyjność. Przekłada się to na zdecydowaną oszczędność energii cieplnej i niższe rachunki za ogrzewanie.
  • wysoką estetykę okien - okna PVC odmienią wnętrze nadając mu nowego charakteru w porównaniu ze starymi, „zużytymi” oknami dachowymi, trwałość - odporne na wilgoć i czynniki atmosferyczne profile PVC gwarantują długoletnie użytkowanie i minimalne zaangażowanie w konserwację,
  • zdrowy klimat na poddaszu - okna PTP-V wyposażone są w wydajny nawiewnik V35, który dostarcza świeże powietrze do pomieszczenia przy szczelnie zamkniętym oknie,
  • bezpieczeństwo - okna posiadają podwyższone bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe poprzez zastosowanie systemu topSafe.

 

źródło i zdjęcia: FAKRO