PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy, urządzenia, elementy

Co zrobić, gdy zamarznie płyn do spryskiwaczy?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Podczas zimy wiele osób zmagających się z niskimi temperaturami zadaje sobie pytanie, co zrobić, gdy zamarznie płyn do spryskiwaczy w samochodzie. Nieprzyjemna sytuacja może wystąpić, gdy chcemy uruchomić samochód i spryskać nim przednią szybę, a płyn nie chce wylecieć z dyszy. W takiej sytuacji warto wiedzieć, jak sobie poradzić z zamarzającym płynem i uniknąć problemów. Dzięki naszym poradom dowiesz się, jak łatwo i szybko zlikwidować problem zamarzającego płynu do spryskiwaczy i cieszyć się bezproblemową jazdą podczas mroźnej zimy.

Co zrobić, jak zamarznie płyn do spryskiwaczy? Sprawdzone metody

Co zrobić, gdy płyn do spryskiwaczy zamarzł, a Ty chcesz nim spryskać szyby? Kluczowa w tym przypadku jest temperatura. W miarę możliwości warto zaparkować pojazd w miejscu, gdzie jest nieco cieplej i płyn będzie mógł się szybciej rozmrozić. Przykładem może być podziemny garaż.

Już samo uruchomienie silnika powinno przyśpieszyć proces rozmrażania się płynu. W większości samochodów zbiornik jest umieszczony właśnie w pobliżu silnika, który po przekręceniu kluczyka w stacyjce zaczyna przekazywać mu ciepło.

Są to jednak rozwiązania, które należy uznać za awaryjne i sięgać po nie w sytuacji, gdy środek do szyb już zamarzł. Najlepiej jednak w ogóle nie dopuszczać do takiej sytuacji. Wystarczy zainwestować w odpowiedni płyn do spryskiwaczy.

Zimowy płyn do spryskiwaczy rozwiązaniem Twoich problemów

Znowu zamarzł Ci płyn do spryskiwaczy? Możesz temu zapobiec w prosty sposób. Jest nim inwestycja w zimową wersję płynu, którą cechuje odporność na mróz. Jako producent płynów motoryzacyjnych wysokiej jakości zapewniamy, że inwestycja w zimowe płyny do spryskiwacze jest opłacalna. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie, niż czekanie w podziemnym garażu, aż letni płyn się rozmrozi.

Korzystając z takich środków, kierowcy oszczędzają czas i nerwy, które tracą podczas ręcznego usuwania szronu czy śniegu z szyb swoich samochodów. Nie chcesz już tracić czasu na zastanawianie się, co zrobić z zamarzniętym płynem? Postaw na sprawdzone rozwiązania dostosowane do niskich temperatur. Dzięki temu przymrozki nie zaskoczą Cię tak bardzo, jak innych kierowców, którzy nie przygotują się na przyjście zimy.

Zimowy płyn jedynym skutecznym rozwiązaniem podczas mrozu

Odpowiednio dopasowana chemia motoryzacyjna jest w zasadzie jedynym sposobem na to, by uniknąć problemów z samochodem podczas zimy. Wielu kierowców rezygnuje z inwestycji w zimową wersję środków do mycia szyb, po czym zastanawia się, co zrobić, żeby płyn do spryskiwaczy nie zamarzł po raz kolejny. Produkt wyprodukowany z myślą o wyższych temperaturach zawsze będzie zamarzał podczas ich spadku z powodu mniejszego stężenia koncentratu. Zasadniczo nie da się więc zrobić nic, żeby letni płyn do spryskiwaczy nie zamarzł.

Na forach dla zmotoryzowanych można znaleźć również pytania o to, co dolać do płynu letniego, by nie zamarzł. Niektórzy kierowcy sugerują rozcieńczanie go z alkoholem lub ciepłą wodą. Stanowczo odradzamy tworzenie takich mieszanek na własną rękę. Może to skutkować uszkodzeniem zbiornika oraz mechanizmu spryskującego szyby. Często zdarza się również, że płyn zamarza już w samych przewodach, więc nawet rozmrożenie cieczy znajdującej się w zbiorniku nie okaże się pomocne.

Najskuteczniejszym sposobem na rozmrożenie szyby przy ujemnej temperaturze jest stosowanie zimowego płynu. Jest on niezawodny i sprawdzi się nawet w przypadku większych przymrozków, dlatego polecamy go wszystkim rozważnym kierowcom.

źródło i zdjęcia: Boryszew Erg

Fotografia otwierająca: pixabay.com