Sezon grzewczy nabiera rozpędu. Wspomnienia upalnego lata powoli odchodzą w zapomnienie, a coraz niższe temperatury zaczynają się wkradać do wnętrz domów. Komfort termiczny ma kluczowe znaczenie dla naszego samopoczucia, a także zdrowia, dlatego tak ważne jest kompleksowe zadbanie o ten aspekt.
W tym kontekście szczególny nacisk powinniśmy położyć na skuteczność i walory użytkowe wykorzystywanych źródeł ciepła, wszak to one będą warunkować jakość naszego życia w domach przez najbliższe miesiące. Warto zatem postawić na sprawdzone rozwiązania, a tu na pierwszy plan wysuwa się szkło grzewcze.
Ogrzewanie w oknie
Przeszklenia okienne stanowią kluczowy element każdej inwestycji budowlanej. To przez nie do wnętrz dociera życiodajne światło, to one pozwalają nam podziwiać pejzaże za oknem, wprowadzając jednocześnie pierwiastek natury do aranżacji, a do tego odgrywają niezwykle ważną rolę w zarządzaniu ciepłem w pomieszczeniach.
Mówiąc o coraz niższych temperaturach, jakie nieubłaganie niesie ze sobą jesień, warto zastanowić się, czy szkło, jakie mamy w oknach oraz towarzysząca mu stolarka sprostają atmosferycznym realiom i będą w stanie zatrzymać upragnione ciepło we wnętrzach. Można też pójść o krok dalej i postawić na tafle, które same w sobie stanowią jego źródło.
W dzisiejszych realiach bardzo ważne jest stosowanie źródeł ciepła, które staną nie tylko na straży domowego ogniska, ale i środowiska naturalnego. Jak szkło grzewcze wpisuje się w koncepcję zrównoważonego budownictwa?
System grzewczy zamknięty w tafli okna ma także niezwykle korzystny wpływ na design wnętrza. Eliminuje bowiem bariery aranżacyjne w postaci tradycyjnych grzejników, pozwalając zaaranżować wymarzoną, spójną wizualnie przestrzeń. Mówiąc o estetyce, szkło grzewcze oferuje także inną funkcjonalność, która rozwiązuje kolejny problem, jaki przynosi jesienna, deszczowa aura. Chodzi oczywiście o zaparowane szyby.
Okna bez wilgoci
Skraplająca się na powierzchni szyb para wodna to kolejny, nie do końca przez nas lubiany przejaw zmieniającej się pogody. Gromadząca się na ramach wilgoć może równocześnie powodować rozwój pleśni i grzybów, które bezpośrednio zagrażają samopoczuciu, jak i zdrowiu domowników. Jak szkło grzewcze eliminuje te problemy?
Szkło grzewcze EGLAS®
Szkło grzewcze EGLAS® wyróżnia się także daleko idącą uniwersalnością zastosowań. Sauny, świetliki, okna w salonie, oranżerie - możliwości jego wykorzystania ogranicza jedynie wizja architekta. Co więcej, można nadawać mu dodatkowe funkcje.
Niezależnie od miejsca aplikacji, szkło grzewcze zapewni natomiast ten sam efekt - komfort termiczny i doskonałą przezroczystość okien. Widoki zapowiadają się wyśmienicie!
Źródło i zdjęcia: Saint-Gobain Glass Polska