PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Drzwi i przegrody szklane

Domowe wnętrza ze szkłem w tle

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut

Gdy mówimy o błyszczących elementach, glamour jest pierwszym stylem, który przychodzi nam na myśl. Nie jest jednak jedynym. Szkło kocha minimalizm w każdej postaci, świetnie bowiem komponuje się z betonem, cegłą i drewnem. A vintage? Nie można zapominać o staromodnych gablotach z kryształami za przesuwaną szybą i wielkich lustrach w ozdobnych ramach. Każdy styl, o jakim pomyślimy, odnajdzie się w towarzystwie szkła lub z lubością przejrzy w zwierciadle. Bo szkło jest ponadczasowe, nawet gdy występuje w bardzo nowoczesnej postaci.

Szkło w łazience

To pomieszczenie, w którym możemy znaleźć sporo szklanych elementów. Zacznijmy od wanny i prysznica, w tym najbardziej modnej ostatnio jego wersji bezbrodzikowej, czyli walk-in.

Szklana kabina prysznicowa

W każdym z tych przypadków szklany panel często stosowany jest jako ścianka chroniąca przed wodą pozostałą przestrzeń łazienki. Ponieważ jest to całkowicie przezroczysta zasłona, nie ingeruje w stylistykę pomieszczenia, wręcz przeciwnie - pozostaje z nią w całkowitej harmonii, nie powodując dysonansu kolorystycznego i optycznie otwierając przestrzeń.

TIMELESS - trwała przezroczystość, łatwiejsze czyszczenie - dowiedz się więcej

Takie właśnie jest szkło TIMELESS wykonane z wysoko przeziernego szkła PLANICLEAR a także z extra białego szkła DIAMANT, pozbawionego zielonkawego zabarwienia.

Szkło TIMELESS
Szkło TIMELESS

Oba warianty wyróżnia niewidoczna, antykorozyjna powłoka wykonana z tlenków metali, która chroni przed matowieniem typowym dla kabin prysznicowych, a powodowanym osadzaniem się kamienia. Każda ścianka wykonana z takiego szkła będzie zatem nie tylko efektowna, ale też łatwa w czyszczeniu, co we współczesnym świecie jest walorem nie do przecenienia.

Łazienka nie może obyć się bez lustra

Trudno sobie wyobrazić łazienkę bez lustra, bo przecież każdy z domowników przegląda się w nim co najmniej kilka razy dziennie. Nie zawsze jednak odbicie, na które patrzymy wygląda tak, jakbyśmy chcieli i to wcale nie ze względu na mankamenty urody. Sztuczne oświetlenie, zwłaszcza chłodna barwa ledów i halogenów może zakłamywać rzeczywistość i pokazywać nas w bardzo niekorzystnym – nomen omen – świetle.

Lustro MIRALITE NATURA - dowiedz się więcej

I tu w sukurs może nam przyjść pewna nowość - lustro MIRALITE NATURA z innowacyjnym filtrem nanometrycznym, który neutralizuje zimne światło i sprawia, że odbicie w lustrze przyjmuje naturalny, brzoskwiniowy odcień.

Lustro MIRALITE NATURA
Lustro MIRALITE NATURA


To lustro, podobnie jak model MIRALITE PURE produkowane przez Saint-Gobain ma zresztą jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę: jest ekologiczne, bowiem nie zawiera ołowiu i rozpuszczalników, a do tego wykonane zostało z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Lustro MIRALITE PURE
Lustro MIRALITE PURE

Lustro nie tylko w łazience

Poza pełnieniem oczywistej funkcji, lustro stanowi też niewątpliwą ozdobę każdego pomieszczenia. Wystarczy odrobina wyobraźni, by za jego pomocą dokonać w mieszkaniu prawdziwych cudów. W tym miejscu postanowiliśmy podrzucić kilka lifehacków – jeśli umieścimy lustro naprzeciw źródeł światła, po ich zaświeceniu w mieszkaniu zrobi się jaśniej i bardziej przestrzennie.

Światło, które uzyskamy w ten sposób będzie przyjemnie rozproszone, zwłaszcza, jeśli wykorzystamy do tego celu wspomniane lustra MIRALITE NATURA lub MIRALITE PURE. Znakomitym pomysłem jest również umieszczenie lustra vis-à-vis okna. W takim przypadku nie tylko doświetlimy pomieszczenie, ale także możemy zyskać efekt dynamicznie zmieniającego się obrazu, będącego w rzeczywistości odbiciem widoku za oknem.

Ekologiczne lustro MIRALITE PURE - dowiedz się więcej

Również starożytna, ale wciąż popularna filozofia aranżacji wnętrz feng shui dużo mówi o tym, jakie miejsca w mieszkaniu są najlepsze dla luster, a w jakich lepiej ich nie wieszać. Chińczycy wierzą, że zwierciadła powinny być czyste i duże, bowiem wtedy emanują dobrą energią. Powinny się w nich odbijać piękne i ważne przedmioty, dlatego dobrym miejscem będzie sąsiedztwo stołu, na którym spożywamy posiłek. Taka lokalizacja może mieszkańcom domu przynieść dostatek.

Natomiast jeśli umieścimy lustro w sypialni, przyciągniemy pomyślność finansową, ale kosztem snu, bowiem w tafli zwierciadła odbije się energia chi i wróci do śpiącego, zakłócając jego odpoczynek. Jeśli wierzymy w zasad feng shui, nie powinniśmy stawiać lustra w taki sposób, aby odbijały się w nim oba rogi łóżka, ponieważ może to ściągnąć na nas nieszczęście.

Szkło ornamentowe w drzwiach i meblach

Każdemu salonowi, bez względu na jego styl, charakteru dodadzą meble lub drzwi z umieszczoną w nich szybą. Zwłaszcza, jeśli sama w sobie jest małym dziełem sztuki, co ma miejsce w przypadku szyb ornamentowych. Takie szyby nie są wprawdzie niczym nowym, ale wciąż rozwijane są pod kątem stylistyki, która sięga obecnie do mistrzowskiego wręcz wzornictwa.

W ofercie Saint-Gobain znajdziemy zarówno oszczędne, geometryczne linie wpisujące się w minimalistyczne wnętrza skandynawskie bądź loftowe, jak i nawiązujący do szklanych tafli drzwi rodem z PRL rozpoznawalny wzór MORESCO, który świetnie odnajdzie się w bardzo popularnych mieszkaniach w stylu vintage.

Szyby WIRED 1
Szyby WIRED 1

Bardzo interesującym wyborem mogą się także stać nawiązujące do przemysłowych zbrojonych przeszkleń szyby WIRED 1 lub WIRED RETINATO D. Wzory szyb ornamentowych pobudzają wyobraźnię i prowadzą z naszym umysłem ekscytującą grę w złudzenia.

Szkło ornamentowe - dowiedz się więcej

Wzór ALTDEUTSCH K przywodzi na myśl płynne szkło, ANTIQUE zmusi nas do sprawdzenia, czy jego tafla nie zawiera pęknięć, a MASTER FLEX bądź MASTER SOFT wprowadzą nas w awangardowy świat w trójwymiarze. Jaki byśmy wzór nie wybrali, wniesie do naszych wnętrz element oryginalności, a przy tym pozostanie z ich stylem w symbiozie.

Szkło MASTER FLEX
Szkło MASTER FLEX


Na koniec zostawiliśmy jeszcze jedną cechę szyb i luster Saint-Gobain, która stanowi o ich popularności. To bezpieczeństwo użytkowania, które w przypadku tych materiałów jest szczególnie ważne. Współczesne technologie związane z procesem przetwarzania szkła, znacznie zwiększyły jego wytrzymałość, co przełożyło się na poszerzenie katalogu funkcji, jakie może pełnić we wnętrzach naszych domów i mieszkań.

źródło i zdjęcie: Saint-Gobain Building Glass