Jaką rolę spełnia szkło w nowoczesnym budownictwie?

Oszczędność energii i redukcja emisji CO2 - najnowszy raport opublikowany przez Glass For Europe "Potencjalny wpływ szkła na oszczędność energii i redukcję emisji CO2" potwierdza rolę szkła w nowoczesnym, energooszczędnym budownictwie.

Jaką rolę spełnia szkło w nowoczesnym budownictwie?
Saint-Gobain Glass Polska Szkło budowlane, szyby do okien, szkło do wnętrz i na fasady, szkło specjalistyczne
Dane kontaktowe:
882 118 692
Szklanych Domów 1 42-530 Dąbrowa Górnicza

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Dokument przedstawia analizę dwóch scenariuszy dla 2030 i 2050 roku. W pierwszym scenariuszu budynki zużywałyby rocznie o blisko 30% energii mniej, co wiązałoby się też ze zmniejszeniem emisji dwutlenku węgla o 28%. W scenariuszu dla 2050 roku oszczędności energii i spadek wytwarzanego CO2 byłyby na poziomie 37%. Polska w tym zakresie ma jeszcze dużo do zyskania.

Zainstalowanie przeszkleń o doskonałych parametrach izolacji termicznej i ochrony przeciwsłonecznej może zredukować w roku 2030 zużycie energii o 34% i ograniczyć emisję CO2 o 30%. Dla roku 2050 wynik ten kształtuje się na poziomie nawet 40%. Warto zwrócić uwagę na to, że prawie połowę potencjalnych oszczędności przewidzianych dla 2030 r. moglibyśmy osiągnąć w ciągu najbliższych 10 lat, gdybyśmy tylko zastosowali odpowiednie szkło na nowych budynkach oraz podwoili (z 2% do 4% rocznie) współczynnik wymiany starych przeszkleń na szkło o lepszych parametrach.

Rozwiązana te są już dzisiaj dostępne w ofercie Saint-Gobain Building Glass Polska – przykładem może być ECLAZ® czy COOL-LITE® SKN 183.

źródło i zdjęcie: Saint-Gobain Building Glass Polska