PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Dachówki ceramiczne

Dachy ceramiczne odporne na wichury

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Silne wiatry i deszcze, które w ostatnim czasie napływają do Polski, testują wytrzymałość materiałów budowlanych, szczególnie tych używanych do pokryć dachów. Jeśli jesteś w trakcie budowy własnego domu, postaw na materiały najlepszej jakości - sprawdzone przez wieki dachówki ceramiczne.

Zabezpiecz dach przed zmianami klimatycznymi

Postępujące zmiany klimatyczne na świecie, za które w dużej mierze odpowiedzialny jest człowiek i jego działalność, są coraz częściej odnotowywane w naszym kraju. Huragany i trąby powietrzne, występujące dotychczas rzadko w naszej szerokości geograficznej, ostatnimi czasy zaczęły się pojawiać systematycznie.

Choć meteorolodzy ostrzegają o nadciągających nawałnicach, nie zawsze jesteśmy w stanie ochronić nasz dobytek. Z tego względu ogromnie ważne jest przygotowanie domu na intensywne zjawiska pogodowe.

Podczas silnych burz i wichur to przede wszystkim dach wystawiony jest na działanie żywiołu, dlatego powinien mieć solidną konstrukcję i pokrycie wykonane z odpornego materiału, takiego jak na przykład dachówka ceramiczna.

Dachówka ceramiczna Piemont marki Röben
Dachówka ceramiczna Piemont marki Röben

Wytrzymały dach, który przetrwa próbę czasu

Dachówki ceramiczne są jednym z najstarszych i jednocześnie najtrwalszych produktów stosowanych na pokrycie dachu. Powstają z naturalnej gliny i z odpowiednich dodatków. Do produkcji dachówek ceramicznych Röben stosowane są tylko najwyższej jakości surowce.

Dzięki temu, oraz dzięki innowacyjnym procesom produkcji, otrzymujemy materiały o wyjątkowych parametrach technicznych.

Dachówki ceramiczne marki Röben są odporne na skrajne warunki atmosferyczne oraz spełniają wszelkie wymagane normy, m.in. z powodzeniem przechodzą próbę 150 cykli zamrażania i odmrażania, co stanowi gwarancję ich mrozoodporności.

Ponadto są szczelne oraz tworzą doskonałą warstwę izolacyjną, zarówno termiczną jak i akustyczną. Zimą nie przemarzają, z kolei latem nie nagrzewają się szybko. Są odporne na promieniowanie UV, a także na ogień.

Cechy te dotyczą wszystkich modeli dachówek marki Röben. W ofercie znajdują się zarówno te o klasycznym kształcie, z wyraźną falą, tj. Piemont, Monzaplus, jak i płaskie - Bergamo - sprawdzające się w realizacji nowoczesnych projektów.

 

Monza antracytowa
Dachówka ceramiczna Monza antracytowa

Waga dachówek ceramicznych wpływa na wytrzymałość pokrycia

Waga dachówek ceramicznych sprawia, że tworzą solidne i ciężkie pokrycie. Właśnie dlatego są one odporne na siły ssące, powstające w czasie wichur.

Silne podmuchy mogą poderwać pojedyncze dachówki, ale dzięki wspomnianej wcześniej wadze, formie oraz akcesoriom stosowanym do montażu, jedynie podnoszą się (klawiszują), a następnie opadają na swoje miejsce.

Podczas intensywnych wichur i huraganów dachy ceramiczne są bezpieczne, a całe połacie nie są narażone na zerwanie, jak choćby te pokryte blachodachówką. Duże i lekkie arkusze blachy są bardziej narażone na zrywanie przez silne podmuchy wiatru, niż małe i ciężkie elementy ceramiczne.

Może się jednak zdarzyć, że w czasie skrajnego załamania pogody, jakim bywa choćby orkan, kilka dachówek może spaść. Wówczas bez problemu uzupełnia się brakujące sztuki bez konieczności wymiany całego pokrycia. W przypadku zerwania blachodachówki, potrzebny będzie poważniejszy remont dachu.

Dachówka ceramiczna marki Röben
Dachówka ceramiczna marki Röben

Postaw na sprawdzone produkty budowlane

W obliczu zagrożeń ze strony coraz częstszych zjawisk atmosferycznych, występujących w naszym klimacie, dobrze jest przy budowie domu lub w trakcie jego remontu stawiać na sprawdzone produkty budowlane.

Biorąc pod uwagę fakt, że podział na strefy wiatrowe w Polsce prawdopodobnie przestaje być aktualny, warto zabezpieczyć się przed niespodziewanymi zmianami klimatycznymi.

Ciężkie pokrycie ceramiczne marki Röben to rozwiązanie, które ochroni nas przed zagrożeniem zerwania dachu. Jest naturalne i w pełni ekologiczne. Spełnia standardy wymagane przez budownictwo energooszczędne oraz wykazuje się bardzo dużą trwałością. Producent udziela na dachówki 30 lat gwarancji.

Źródło i zdjęcia: Röben

Budujemy Dom wrzesień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska październik 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum