Galmet, producent najmądrzejszej polskiej pompy ciepła Maxima, wprowadził do sprzedaży jednostki dużej mocy tego modelu. Do niedawna dostępne były tylko niskotemperaturowe urządzenia o mocy 7, 10, 12 i 16 GT. Teraz gama pomp ciepła Maxima zawiera również modele wysokotemperaturowe 20, 28, 34 i 42 GT.
Rynkowe sukcesy, innowacyjność i ekologiczność gruntowej pompy ciepła Maxima potwierdzone zostały zdobyciem wielu nagród branżowych i konsumenckich, a technologiczna doskonałość i efektywność ma odzwierciedlenie w certyfikatach przyznanych przez niezależne laboratoria badawcze.
Wystarczy wspomnieć, że Maxima 7-16GT jest pierwszą produkowaną w Polsce pompą ciepła, która otrzymała Europejski Znak Jakości EHPA-Q.
Urządzenie to zyskało również dużą popularność i uznanie wśród instalatorów za prostotę obsługi i łatwy montaż. Cechy te przyczyniły się do rozszerzenia typoszeregu o moce do 42kW.
Większe możliwości
Maxima dużej mocy charakteryzuje się wysoką temperaturą zasilania z pompy ciepła (do 65°C ) dzięki zastosowaniu technologii EVI, co sprawia, że doskonale sprawdza się w budynkach modernizowanych. Standardowe wyposażenie urządzenia w moduł internetowy pozwala na całodobowy, zdalny podgląd pracy pompy ciepła, a tym samym dopasowanie parametrów ogrzewania do własnych potrzeb. Sterowanie pompą ciepła nigdy nie było takie proste. Przeglądarka internetowa, tablet lub dedykowana aplikacja na smartfon zapewniają pełen komfort obsługi.
Uniwersalność zastosowań
Pompy ciepła są coraz popularniejszym rozwiązaniem systemu ogrzewania w budynkach, zarówno standardowych, jednorodzinnych, jak i tych, wymagających większych mocy. Dzięki dużej wydajności ten rodzaj pomp ciepła jest przeznaczony do użytku w większych obiektach mieszkalnych, zakładach przemysłowych, kościołach oraz dużych obiektach użyteczności publicznej.
Wydajność i oszczędność…
Pompy ciepła Maxima zostały przebadane w niezależnym laboratorium według normy EN14511 (badanie COP) oraz EN14825 (badanie SCOP) i osiągnęły doskonałe wyniki potwierdzone certyfikatem. Urządzenie uzyskało wysoką klasę efektywności energetycznej A++, zarówno dla pracy niskotemperaturowej, jak i wysokotemperaturowej.
…w nowych i starszych obiektach
Gruntowe pompy ciepła są niezastąpione w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym, ale znakomicie radzą sobie również w starszych budynkach. Pełnię możliwości pokazują w istniejących już kotłowniach i budynkach poddawanych termomodernizacji.
Maxima może zastąpić obecne źródło i pracować samodzielnie w trybie monowaletnym, może również być wspomagana grzałką.
Bez problemu współpracować też może z funkcjonującymi tam innymi źródłami ciepła, takimi jak kotły elektryczne, olejowe, czy gazowe, tworząc hybrydowe systemy grzewcze. Zastosowanie gruntowych pomp ciepła w takich układach pozwala na redukcję kosztów ogrzewania. Pompa ciepła w układach biwalentych może stanowić źródło podstawowe, a rolę szczytowego źródła ciepła przejmuje dotychczas działający w budynku kocioł.
Tajemnica sukcesu wysokotemperaturowej pompy ciepła tkwi w zastosowaniu sprężarki z technologią EVI, co pozwala na poszerzenie zakresu pracy urządzenia i osiągnięcie wyższej temperatury (65°C) zasilania obiegu grzewczego, czyli wody na wyjściu z pompy ciepła. Zapewnia to większe możliwości stosowania urządzenia w wielu obiektach.
źródło i zdjęcia: Galmet