Podążając za aktualnymi trendami w ochronie przeciwsłonecznej, firma ANWIS wzbogaciła swoją szeroką ofertę przesłon okiennych o nowy produkt – rolety screenowe. Najnowszą propozycją producenta wysokiej jakości przesłon okiennych, firmy ANWIS, są rolety screenowe. Intrygują swoim wyglądem oraz zapewniają wnętrzom ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem.
Rolety te są doskonałą propozycją dla osób, które planują wielkogabarytowe przeszklenia. Z pewnością najbardziej docenią oni skuteczność tego rozwiązania. „Screeny” tworzą barierę, która pozwala utrzymać we wnętrzach komfortową temperaturę.
Tym samym stają się wsparciem dla klimatyzatorów, ograniczając koszty eksploatacyjne obiektu. Skład tkanin screenowych zawierających włókna szklane i PCV wpływa na ich żywotność, odporność na warunki atmosferyczne oraz pozwala na ich łatwe czyszczenie i zwijanie na mokro.
Rolety screenowe zadowolą również wymagających użytkowników, oczekujących od materiałów wykończeniowych ponadprzeciętnej trwałości, a także luksusowego wzornictwa. Jednocześnie - dzięki właściwościom zastosowanych do ich wykonania tkanin – gwarantują im również komfort optyczny we wnętrzu.
Po rozwinięciu przesłony ograniczają przenikanie do pomieszczeń intensywnego światła słonecznego, ale też pozwalają na obserwowanie tego, co dzieje się na zewnątrz. Dodatkowym atutem jest oryginalny, jedyny w swoim rodzaju wygląd elewacji.
Konstrukcja systemu ZIP
Charakterystyczną cechą systemu zewnętrznych rolet screenowych firmy ANWIS są zintegrowane z tkaniną prowadnice boczne tworzące system ZIP. Rura, na którą nawija się materiał, jest osłonięta skrzynką górną - owalną, kwadratową lub ściętą.
Zarówno skrzynka jak i prowadnice są dostępne w pięciu standardowych kolorach - białym, biel kremowa, antracyt oraz antracyt strukturalny. Łatwo je więc dopasować do detali i profili okiennych. Duża różnorodność odcieni i wzorów tkanin pozwala idealnie dobrać screeny pod względem funkcji i wizualnego dopasowania do fasady budynku.
System ZIP napina tkaninę i stabilnie ją utrzymuje, dzięki czemu rolety po rozwinięciu są doskonale zabezpieczone przed silnymi podmuchami wiatru. Ma to także tę zaletę, że „ekrany” stają się skuteczną barierą dla insektów i zanieczyszczeń. Mogą zatem z powodzeniem być montowane jako osłony altan, werand oraz balkonów.
Rolety screenowe można montować do ramy okna, konstrukcji fasady lub bezpośrednio do ściany. Sterowanie za pomocą pilota lub przełącznika pozwala komfortowo operować roletami, nawet tymi o dużych gabarytach. Przesłony te są tak zaprojektowane, aby można je było łączyć w zespoły lub podłączyć do systemu inteligentnego zarządzania budynku.
źródło i zdjęcie: Anwis