Anemostat jest dostępny w dwóch różnych kształtach - okrągłym (RONDO) i kwadratowym (KVADRO). Doskonale pasuje do wszystkich standardowych systemów kanałów powietrznych o przyłączach o średnicach: 100, 125 i 160 mm dla RONDO oraz 100 i 125 mm dla KVADRO.
Można go łatwo zamontować zarówno w kanałach metalowych, przyłączach elastycznych, jak i plastikowych. Warto jednak przestrzegać zaleceń montażowych dostosowanych do konkretnego rodzaju przyłącza.
Obejrzyj film i poznaj zalety anemostatu Ergovent
Nowoczesny i prawie niewidoczny element sufitowy
Ten innowacyjny anemostat nawiewno-wywiewny wykonany z gipsu to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie estetykę i funkcjonalność. Po zainstalowaniu w suficie z płyt gipsowo-kartonowych tworzy idealnie gładką, bezszwową powierzchnię.
Jedynym widocznym elementem jest minimalistyczny, pierścieniowy otwór, przez który przepływa powietrze. Panel frontowy anemostatu jest łatwy do zdemontowania, dzięki magnetycznym uchwytom, co ułatwia dostęp i konserwację. Dodatkowo, anemostat i sufit można pomalować na ten sam kolor, tworząc spójną i elegancką całość.
To rozwiązanie jest również wyjątkowo praktyczne podczas remontów – wystarczy nałożyć nową warstwę farby na anemostat, aby odświeżyć jego wygląd, eliminując potrzebę wymiany frontu, który w tradycyjnych anemostatach z czasem może stracić swój pierwotny kolor.
Czym jeszcze wyróżnia się anemostat marki Ergovent?
Montowany na niezawodne uchwyty magnetyczne
Maskownica anemostatu jest bezpiecznie utrzymywana na miejscu przez uchwyty magnetyczne, przylegające całą powierzchnią do stalowego pierścienia umieszczonego w nasadce.
Wygodny system mocowania płyt gipsowo-kartonowych
Boczne łączniki można łatwo dostosować do różnych rodzajów płyt gipsowo-kartonowych: pojedynczych, podwójnych lub o niestandardowej szerokości. Ich mocowanie do płyty można wykonać w prosty i szybki sposób za pomocą wkrętów samogwintujących.
Specjalna krawędź do aplikacji szpachli
W anemostacie przewidziano specjalne miejsce do zaaplikowania masy szpachlowej, co znacznie ułatwia estetyczne i dokładne wykończenie sufitu lub ściany, w których jest zamontowane urządzenie.
Regulacja przepływu powietrza
Wewnątrz anemostatu, pod maskownicą, znajdują się przepustnice poliuretanowe, które służą do regulacji przepływu powietrza.
Uszczelka antywibracyjna między ramą a łącznikiem
Zapewnia cichą i bezpieczną pracę urządzenia, gwarantując komfort osobom przebywającym w pomieszczeniu.
Aerodynamiczny, wypukły kształt zmniejsza wiry powietrza
Standardowe anemostaty kierują strumień powietrza w stronę sufitu, co powoduje gromadzenie się zanieczyszczeń wokół nawiewnika. Natomiast nawiewnik Ergovent kieruje strumień powietrza bezpośrednio w dół zapobiegając gromadzeniu się zanieczyszczeń, ponieważ powietrze nie styka się z sufitem.
źródło i zdjęcia: Lindab