Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

System dozoru wizyjnego z natychmiastową interwencją audio

Głośniki tubowe LHN-UC15L-SIP i LHN-UC15W-SIP stanowią nowoczesne, zintegrowane rozwiązanie audio do systemów monitoringu wizyjnego, które umożliwiają natychmiastową interwencję dźwiękową w miejscach, gdzie jest to konieczne.

System dozoru wizyjnego z natychmiastową interwencją audio
Robert Bosch Sp. z o.o. Alarmy Bezprzewodowy systemu alarmowy EASY SERIES
www.boschsecurity.com
Robert Bosch Sp. z o.o. Alarmy Bezprzewodowy systemu alarmowy EASY SERIES
Dane kontaktowe:
22 715 41 00 (01)
Jutrzenki 105, 02-231 Warszawa
Zobacz firmę w innym dziale: Narzędzia

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Systemy monitorowania terenu są niezwykle istotne dla różnych firm, obiektów oraz instytucji, zapewniając bezpieczeństwo oraz kontrolę dostępu tylko dla osób uprawnionych. Są one kluczowe w aktywnym zapobieganiu włamań, kradzieży czy uszkodzeń mienia.

Szczególnie w obszarach miejskich, dużych obiektach sportowych czy rozrywkowych, istnieje potrzeba skutecznego monitorowania porządku oraz zapewnienia bezpieczeństwa publicznego. Systemy monitoringu zintegrowane z głośnikami tubowymi pozwalają na szybkie i wyraźne emitowanie komunikatów głosowych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu.

Głośniki tubowe pełnią istotną rolę w zapewnianiu realnej świadomości sytuacyjnej poprzez wykorzystanie ostrzeżeń dźwiękowych. Mogą być wykorzystywane do zatrzymania potencjalnych intruzów przed wejściem na teren prywatny lub do ostrzegania grup osób w przestrzeni publicznej.

Oprócz wstępnie nagranych komunikatów, które automatycznie uruchamiają się przy wykorzystaniu funkcji detekcji Intelligent Video Analysis (IVA) dostępnej w kamerach, funkcja VoIP/SIP umożliwia także emisję komunikatów na żywo z centralnego punktu monitorowania obsługi przez operatora.

Możliwe jest jednokierunkowe nadawanie komunikatów lub prowadzenie dialogu z obserwowanymi osobami dzięki wbudowanemu w głośnik tubowy mikrofonowi pojemnościowemu. To pozwala operatorowi na komunikację z danymi osobami w czasie rzeczywistym, co może być kluczowe w zarządzaniu sytuacją, udzielaniu instrukcji lub ostrzeganiu przed potencjalnymi zagrożeniami, co z kolei wpływa na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i kontroli w obszarze monitorowanym.

Głośniki tubowe i moduł wzmacniacza w technologii sieciowej

Głośniki tubowe LHN-UC15L-SIP (kierunkowy wysokiej mocy) i LHN-UC15W-SIP (kompaktowy szerokokątny) oferują najwyższą jakość dźwięku oraz elastyczną integrację z systemami dozoru wizyjnego i systemami rozgłoszeniowymi. Pozwalają na dwukierunkową komunikację Voice-over-IP (VoIP) za pomocą protokołu SIP (Session Initiation Protocol), co umożliwia interaktywną wymianę informacji głosowej.

Te głośniki pozwalają zarówno na prowadzenie rozmów dwukierunkowych, gdzie możliwa jest komunikacja w obie strony, jak i na emisję wstępnie nagranych lub automatycznych komunikatów. Ta funkcjonalność jest użyteczna w różnych scenariuszach, umożliwiając zarówno interakcję z obserwowanymi osobami, jak i nadawanie określonych komunikatów dźwiękowych w sytuacjach awaryjnych lub zaplanowanych scenariuszach monitorowania.

Moduł wzmacniacza AMN-P15-SIP klasy D o mocy 15 W został zaprojektowany tak, aby mógł być bezpośrednio podłączony do pasywnych głośników lub przez wyjście liniowe do zewnętrznego wzmacniacza, który stanowi mostek integracyjny między funkcją VoIP/SIP a istniejącymi systemami rozgłoszeniowymi.

To pozwala na zwiększenie funkcjonalności i zwrotu z inwestycji. Każdy z głośników tubowych posiada wbudowany wzmacniacz klasy D o mocy do 15 W, co umożliwia ich bezpośrednią integrację z istniejącymi systemami obsługującymi protokół SIP, działając jako urządzenia klienckie VoIP/SIP.

Dowiedz się więcej o sieciowych głośnikach tubowych i module wzmacniacza
Głośnik tubowy, 15W, kierunkowy
Głośnik tubowy, 15W, szerokokątny
Moduł wzmacniacza 15WDodatkowo, zarówno głośniki tubowe, jak i moduł wzmacniacza obsługują technologię Power over Ethernet (PoE), co oznacza, że mogą być zasilane poprzez kabel Ethernet, co ułatwia instalację i eliminuje konieczność stosowania dodatkowych zasilaczy w przypadku, gdy sieć Ethernet jest dostępna. To ważna cecha ułatwiająca instalację i zapewniająca elastyczność w konfiguracji systemu dźwiękowego.

Głośniki tubowe oraz moduł wzmacniacza

Głośniki tubowe oraz moduł wzmacniacza oferują szereg prostych w obsłudze funkcji, które umożliwiają elastyczną i ekonomiczną integrację z istniejącym systemem. Obejmują one:

  • Obsługę IP dla zasilania (PoE), komunikacji (VoIP/SIP) i sterowania, co ułatwia ich instalację i konfigurację.
  • Możliwość zdalnej konfiguracji poprzez intuicyjny interfejs graficzny w przeglądarce internetowej, co zapewnia łatwość w ustawianiu i zarządzaniu urządzeniami.
  • Obsługę języka Alarm Task Script Language (ATSL) firmy Bosch, który umożliwia bezpośrednią integrację z kamerami oraz wykorzystanie skryptów do różnych zadań alarmowych.
  • Pamięć wewnętrzną do przechowywania wstępnie nagranych komunikatów, co umożliwia ich łatwe wywoływanie w odpowiednich sytuacjach.
  • Integrację z rozwiązaniami zewnętrznymi za pomocą interfejsu API REST HTTPS, co ułatwia połączenie z innymi systemami i urządzeniami.
  • GPIO (General Purpose Input/Output) do ogólnej integracji z rozwiązaniami zewnętrznymi poprzez kontrolę wejść i wyjść.
  • Wejście liniowe audio do obsługi mowy na żywo z innych urządzeń, jak na przykład kamery z wyjściem liniowym audio.
  • Zdalną lub automatyczną diagnostykę, co ułatwia monitorowanie stanu urządzeń z dowolnego miejsca.
  • Zaawansowaną wbudowaną funkcję DSP (cyfrowe przetwarzanie sygnału), której zadaniem jest poprawa jakości dźwięku i optymalizacja sygnału audio.

źródło i zdjęcia: