Lossnay - seria wydajnych rekuperatorów do średnich i dużych pomieszczeń

Brak dostępu do świeżego powietrza może skutkować pogorszeniem koncentracji, obniżoną motywacją do działania oraz ogólnym zmęczeniem. Tradycyjne wietrzenie pomieszczeń prowadzi do start ciepła, a w konsekwencji do wyższych rachunków za ogrzewanie. Dużo lepszym wyjściem jest instalacja systemu rekuperacyjnego Lossnay firmy Mitsubishi Electric.

Lossnay - seria wydajnych rekuperatorów do średnich i dużych pomieszczeń
Mitsubishi Electric Europe B.V. (Living Environment Systems) Pompy ciepła
Dane kontaktowe:
22 468 27 50
Krakowiaków 44 02-255 Warszawa

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Czego dowiesz się z artykułu?

Dlaczego warto zdecydować się na rekuperację?

Spośród wszystkich zalet systemu rekuperacyjnego wymienić możnma:

  • Oszczędność energii i niższy poziom hałasu dzięki zamkniętym oknom
  • Spełnienie wymagań prawnych w zakresie oszczędzania energii
  • Ochrona przed alergiami
  • Redukcja stężenia CO2 w pomieszczeniach
  • Odprowadzanie wilgoci i substancji szkodliwych
  • Wzrost i utrzymanie wartości budynku

Zaawansowane rekuperatory Lossnay korzystają z wydajnego systemu odzysku ciepła. Z pomieszczenia odprowadzane jest zużyte powietrze i równocześnie doprowadzane jest do niego świeże powietrze z zewnątrz. Oznacza to wysoki poziom oszczędności energii, ponieważ podczas wymiany na świeże powietrze wykorzystywana jest prawie całość energii chłodniczej/ grzewczej. Systemy wentylacyjne Lossnay poza swoją główną funkcją wentylacyjną, mogą również oczyszczać powietrze we wnętrzach. Szeroka gama opcjonalnych filtrów pozwala na wyeliminowanie zanieczyszczeń powietrza we wnętrzach. Filtry przeznaczone do urządzeń Lossnay usuwają z pomieszczeń np. cząstki smogu PM2,5/PM10 czy tlenków azotu (NOx), zwanych cichym zabójcą. Wpływają tym samym na znaczne polepszenie jakości powietrza wewnętrznego. Dodatkowo systemami Mitsubishi można zarządzać poprzez aplikację MELCloud

 

Celulozowy krzyżowy wymiennik ciepła o wyjątkowej konstrukcji jest bardzo cienki, umożliwiając wymianę jawnej i ukrytej mocy cieplnej oraz przekazanie jej do świeżego powietrza, aby doprowadzić je do pomieszczenia po wstępnym przygotowaniu. Podnosi to komfort i znacznie zmniejsza zużycie energii.

Schemat działania celulozowego krzyżowego wymiennika ciepła
Schemat działania celulozowego krzyżowego wymiennika ciepła fot. Mitsubishi Electric Europe B.V.

Jakie modele wchodzą w skład serii Lossnay?

Bardzo kompaktowy model VL-50 idealnie nadaje się do małych pomieszczeń o powierzchni do 60 m2. Podzielona rura, która wymaga tylko przebicia przez ścianę, bezpiecznie oddziela powietrze odprowadzane od doprowadzanego. Przy najniższym stopniu eksploatacji ze strumieniem objętości ok. 15,0 m3/h urządzenie zużywa tylko 4 W przy poziomie hałasu 15 dB(A) mierzonym w odległości 1,5 m. Model VL-50 jest tak samo elastyczny jak wydajny. Dzięki temu rekuperator może być montowany elastycznie, w zależności od rozkładu pomieszczenia, zarówno poziomo, jak i pionowo. Ma to szczególne znacznie wówczas, gdy w pomieszczeniach są duże okna i małe powierzchnie ścian.

Urządzenie ścienne Lossnay VL-50
Urządzenie ścienne VL-50

Do większych pomieszczeń o powierzchni do 80 m2 nadaje się model VL-100. Tu zasysanie świeżego i odtransportowywanie zużytego powietrza odbywa się dwiema osobnymi rurami. Poziom hałasu generowany przez VL-100 wynosi 25 dB(A).

Urządzenie ścienne Lossnay VL-100
Urządzenie ścienne VL-100 fot. 

Centrala rekuperacyjna VL-250/350/500 to odpowiednie urządzenie do każdego pomieszczenia. Gdy budynek ma zostać wyposażony w system rekuperacyjny, można do tego użyć modułowych urządzeń VL. Dla każdego pomieszczenia można wybierać pomiędzy dwoma modelami. Wyjątkowo interesujące: Urządzenie ścienne pozwala na łatwe późniejsze wyposażenie pomieszczeń w rekuperatory.

Przedstawienie pionowych central rekuperacyjnych Lossnay VL-250/350/500 CZPVU

źrodło i zdjęcia: Mitsubishi Electric Europe B.V. (Living Environment Systems)