Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Arbet zaprasza na Noc Muzuelną w Zielonej Górze

Pandemia COVID-19 wymusiła przerwę w organizowaniu inicjatyw kulturalnych, które FS Arbet wspierał od wielu lat. Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów Arbet zaprasza na czternastą edycję Nocy Muzealnej do Zielonej Góry.

Arbet zaprasza na Noc Muzuelną w Zielonej Górze
Arbet Płyty styropianowe EPS, specjalistyczne płyty styropianowe
arbet.pl
Arbet Płyty styropianowe EPS, specjalistyczne płyty styropianowe
Dane kontaktowe:
94 342 20 76 (79)
Bohaterów Warszawy 32, 75-211 Koszalin

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Chińska Noc w Zielonej Górze

Motywem przewodnim wystawy będzie kultura i historia Chin. Wciąż zmagamy się z COVID-19, dlatego też w tym roku spotkanie będzie miało nieco inny charakter niż dotychczas. Z uwagi na kruchą jeszcze stabilizację sanitarną wydarzenie zostało podzielone na dwie tury:

  • pierwsza odbędzie się 15 maja br. (sobota) w godz. 14.00-20.00 i składać się na nią będą wystawy związane z dziedzictwem kulturowym Państwa Środka. Obok możliwości bezpośredniego kontaktu z tymi wyjątkowymi obiektami, Muzeum przygotowało także filmy będące krótką wędrówką po wystawach.
  • jeszcze bardziej interesująco zapowiada się druga odsłona Nocy Muzeów. Odbędzie się ona 25 września. Zostanie wzbogacona o wykłady, spotkania, warsztaty, pokazy. Jej oprawę stanowić będą również wystawy, udostępnione wcześniej zwiedzającym. W planie organizatorzy mają spotkanie z autorem zdjęć, Grzegorzem Funke.

Wystawy udostępnione podczas pierwszej tury Nocy Muzealnej w Zielonej Górze:

  • Kolekcja obrazów haftowanych ze zbiorów Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.
  • Sztuka Chińska ze zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie.
  • Chiny – tradycja i kultura, fotografie Edwarda Grzegorza Funke.
  • Prace plastyczne dzieci i młodzieży z Chin.
Plakat promujący pierwszą część Chińskiej Nocy w Muzeum Ziemi Lubuskiej
Plakat promujący pierwszą część Chińskiej Nocy w Muzeum Ziemi Lubuskiej fot. Muzeum Ziemi Lubuskiej

Arbet i Grzegorz Funke wspierają inicjatywy kulturalne

Autorem zdjęć, które będzie można podziwiać w Zielonej Górze, jest Grzegorz Funke, współzałożyciel i współwłaściciel FS ARBET. Grzegorz Funke rozpoczął działalność fotograficzną o wiele wcześniej niż działalność biznesową. Fotografuje od ponad 50-ciu lat, kiedy to pracował redakcji Ilustrowanego Magazynu Studentów Politechniki Gdańskiej „Kronika Studencka”. Zadebiutował w 1967 roku indywidualną wystawą „Zimowe refleksje” w studenckiej galerii „Artema”. Niedawno jego portrety można było podziwiać podczas 15. edycji wystawy FALA w Koszalinie.

Od kilkunastu lat z żoną Krystyną realizuje autorski projekt fotograficzny „Portret świata”. Państwo Funke razem odwiedzili sześć kontynentów. Następnie przygotowali aż 18 wystaw autorskich, prezentowanych ponad 70 razy w muzeach i galeriach na terenie Polski i Białorusi. Ze swoich wypraw do Chin i Tybetu Grzegorz Funke przywiózł bardzo bogaty materiał fotograficzny. Z tego materiału powstały dwie wystawy, obrazujące Chiny i Tybet. Wybór fotografii – jak mówi sam ich autor – jest subiektywny.

Zdajemy sobie sprawę, że jest to nasze spojrzenie na ten olbrzymi kraj kryjący w sobie wiele tajemnic. Dokonując wyboru zdjęć kierowała nami chęć utrwalenia tego, czego za chwilę nie będzie można zobaczyć czyli Chin bez masy turystów i „dobrodziejstw” cywilizacji, która napływa w ekspresowym tempie, Tybetu nierozdeptanego przez tłumy turystów i zasiedlanego przez Chińczyków. Prezentowane zdjęcia uzupełniają podpisy, które pozwolą Państwu odbyć krótką podróż wraz z nami po tym ciekawym państwie, przyjrzeć się tradycji i kulturze tego regionu światakomentują autorzy wystawy.

źródło i zdjęcia: Arbet