PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura kuchenna i łazienkowa

Baterie łazienkowe, które dodają prestiżu łazience

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2021-08-27

Łazienka jest jedną z najważniejszych wizytówek domu. Jej styl często najlepiej oddaje poczucie estetyki gospodarzy. Tu liczy się zarówno ogólne wrażenie, jak i każdy najmniejszy detal. Ponieważ jej remont jest kosztowny, aranżując łazienkę warto postawić na ponadczasowy wygląd i nie ulegać chwilowej modzie. Z pewnością zawsze w trendach utrzymują się biel i czerń, zarówno jako monochromatyczne zestawienia, jak i jako efektowny kontrast. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę projektując łazienkę marzeń, której styl będzie nas cieszył przez lata?

Kolor ma wielkie znaczenie

Kolor w naszym życiu odgrywa bardzo ważną rolę, bowiem wywołuje szereg rozmaitych emocji. Zieleń daje poczucie kontaktu z naturą i pozwala nam odpocząć, żółty pobudza do myślenia, czerwień budzi niepokój, a błękit uspokaja. Każda z tych barw bywa stosowana w łazience, jednak ich główną wadą jest to, że często wchodzą i równie często wychodzą z kanonów mody, a tym samym mogą nam się szybko znudzić i negatywnie wpływać na odbiór łazienki.

Strefa prysznica zaaranżowana w kolorze zielonym. fot. FERRO
Strefa prysznica zaaranżowana w kolorze zielonym. fot. FERRO

Dlatego z pełnym przekonaniem polecamy bezpieczne, a jednocześnie znakomite jako tło kolory bieli i czerni. Pierwszy z nich powoduje, że łazienka wydaje się bardzo czysta i higieniczna. Jasność, jaka z niej bije, udziela się korzystającym z niej domownikom i tym samym i oni odczuwają energię płynącą z ożywczej, oczyszczającej ciało i umysł kąpieli.

Czerń z kolei bywa bardzo efektowna i elegancka. Można ją zestawić z błyszczącymi srebrem lub złotem, można też skontrastować z bielą lub ocieplić drewnem. W każdym z takich zestawień będzie wyglądała luksusowo

Aranżując łazienkę pamiętajmy jednak, że nie tylko jej tło jest ważne, ale także detal (w tym ten użytkowy), który się w niej znajduje. Nie bez powodu architekci do znużenia powtarzają klientom znane powiedzenie „diabeł tkwi w szczegółach”. Wybierając armaturę do białej lub czarnej łazienki, warto postawić na czarne, srebrne bądź złote elementy, bowiem one doskonale wpiszą się w klimat takich wnętrz.

Prysznic i wanna w jednym

W zależności od preferencji i dostępnej ilości miejsca, w projekcie łazienki uwzględniamy sam prysznic, samą wannę lub jedno i drugie. Zdarza się, że pomieszczenie nie jest zbyt wielkie, a domownicy życzą sobie obu rozwiązań naraz. Wtedy doskonałym kompromisem może się okazać wanna z prysznicem. Świetnie w tej roli odnajdzie się deszczownia z natryskiem i baterią wannową Algeo produkowana przez firmę Ferro.

Zestaw wyposażony jest w deszczownię o średnicy Ø20 z regulacją wysokości pozwalającą na dostosowanie do wzrostu użytkownika, w natrysk z rączką o średnicy 113 cm i trzema strumieniami wody do wyboru (deszcz, masaż, mieszany) a także w baterię wannową.

Całość ma bardzo przydatny Ferro Easy Clean System, ułatwiający usuwanie kamienia wapiennego. Minimalistyczny i jednocześnie elegancki zestaw świetnie sprawdzi się w komplecie z każdą wanną. Doskonale zaprezentuje się zarówno na białym lub czarnym, jak i każdym innym tle.

Prysznic z gracją

W przypadku autonomicznego prysznica, dobrym wyborem będzie podtynkowy zestaw natryskowy - ramię z deszczownią w wersji Slim. Do wyboru są deszczownie okrągłe i kwadratowe. Naszą szczególną uwagę zwróciła elegancka Trevi Square Black - deszczownia z natryskiem i baterią termostatyczną.

Baterie Algeo Medico - natryskowa ścienna i umywalkowa nablatowa stojąca. fot. FERRO
Baterie Algeo Medico - natryskowa ścienna i umywalkowa nablatowa stojąca. fot. FERRO

Bardzo interesująca jest także chromowana bateria (bez natrysku) Algeo Medico, wyposażona w efektowną rączkę do przełączania wody. Można także zaopatrzyć się w kompletny zestaw podtynkowy z baterią i deszczownią Algeo Square Set. Seria Algeo ma bardzo nowoczesny design, oparty na doskonale współgrających ze sobą geometrycznych figurach.

Brak drążka w kabinie prysznicowej z jednej strony zwiększa ilość dostępnego miejsca, z drugiej wnosi poczucie czystości formy, poprzez eliminację zbędnego detalu. Produkt przeznaczony jest dla osób ceniących minimalizm i preferujących modernistyczną architekturę. Świetnie odnajdzie się także w zestawieniu ze stylem loftowym.

Squerto Lux Black - zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią, baterie Zicco Black,  Super Slim Pro - odpływ liniowy, czarny matowy. fot. FERRO
Squerto Lux Black - zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią, baterie Zicco Black,  Super Slim Pro - odpływ liniowy, czarny matowy. fot. FERRO

Wybierając armaturę pod prysznic nie możemy zapomnieć o odpływie. Obecnie prym wiodą kabiny bez brodzików, które trzeba wyposażyć w odpływ liniowy. Należy pamiętać, że ten detal, choć nie rzuca się w pierwszej chwili w oczy, także ma znaczenie dla odbioru łazienki. Bogatą ofertę odpływów liniowych również znajdziemy na stronie Ferro.

Znajdują się tam zarówno odpływy podłogowe jak i ścienne, w kolorach srebrnym i czarnym (idealnych do czarnej ściany lub podłogi). Są też takie, które pokryć (dokładniej mówiąc wypełnić) można płytkami, przez co staną się niemal zupełnie niewidoczne. Szeroka gama produktów oferowana przez firmę Ferro bez wątpienia sprawi, że każdy znajdzie odpowiedni odpływ do swojej łazienki.

źródło i zdjęcia: FERRO

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom wrzesień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska październik 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum