Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Kamień dekoracyjny

Płytki dekoracyjne Incana - do wielu zastosowań!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2021-02-01

Płytki gipsowe mają szereg zastosowań - mogą wyróżnić pojedyncze elementy wnętrza (np. kominek), wizualnie oddzielić połączone pomieszczenia (np. kuchnię i salon) lub optycznie powiększyć mały pokój (przy zastosowaniu jasnej kolorystyki). Musimy tylko wybrać odpowiedni rodzaj płytki, przygotować ścianę pod montaż i możemy działąć.

Płytki gipsowe Incana w wersji slim tylko 1,5 cm grubości!

Podstawową zaletą dekoracyjnych płytek gipsowych jest ich mala waga oraz grubość, nie przekraczająca 2,5 cm. Incana w swojej ofercie ma ma produkty w specjalnej wersji slim, których grubość to zaledwie 1,5 cm. Tego typu płytki możemy kłaść praktycznie na każdej ścianie bez specjalnego wzmocnienia, nawet na dużych przestrzeniach. Biorąc to pod uwagę - płytki gipsowe można wykorzystać zarówno do ekspozycji części ściany (np. za telewizorem, przy schodach albo wokół lustra), jak i do dekoracji całej jej powierzchni.

Gipsowe dekoracyjne płytki Incana w naturalnych kolorach

Asortyment płytek gipsowych firmy Incana oferuje serie o różnej fakturze i kolorystyce. W przypadku barwienia, produkty te wyróżniają się na rynku autorską metodą DRY, która daje gwarancję niepowtarzalnej oferty produktowej. Technologia ta gwarantuje najwyższą jakość wybarwienia poszczególnych detali oraz nadaje płytce naturalny wygląd

Gipsowe płytki Incana zapobiegają utracie ciepła

Na tym nie koniec zalet gipsowego asortymentu. Tego rodzaju płytki dobrze izolują ścianę, dzięki czemu zmniejsza się utrata ciepła. Poprawiają także akustykę w pomieszczeniu. Jeżeli już po położeniu płytek będziemy chcieli zmienić ich kolor, nie musi bać się konieczności demontażu. Płytki gipsowe Incana można malować zwykłymi farbami ściennymi. Jeżeli mają już kilka lat, to przed malowaniem warto je odkurzyć i zagruntować.

Gipsowe płytki Incana doskonale imitują drewno i cegłę

W autorskim dziale projektowym Incana powstają zarówno klasyczne, jak i nowoczesne i odważne pomysły na aranżacje wnętrz. Wśród płytek gipsowych znaleźć można m.in. serie:

  • Murro Panel (płytka imitująca ponadczasową białą cegłę),
  • Mizar Bianco (układ wzoru będący połączeniem drewna i kamienia),
  • Ferrara (tworząca cienkie niteczki do złudzenia przypominające babie lato albo fakturę chałwy),
  • Como (płytka o wyglądzie skał wapiennych),
  • Arno (łącząca elementy gładkie z fakturą szczotkowaną i chropowatą).

Na co zwrócić uwagę przy montażu gipsowe płytki na ścianie?

Płytki gipsowe Incana możemy układać samodzielnie. Nie jest to trudne zadanie pod warunkiem odpowiedniego przygotowania. Aby dowiedzieć się, ile potrzeba będzie płytek, należy skorzystać ze specjalnego kalkulatora, który znajduje się przy szczegółowym opisie każdej kolekcji. Warto kupić ok. 10% więcej materiału niż przewidywana powierzchnia do wyklejenia – to na wypadek nieprzewidzianych strat podczas pracy. Trzeba też mieć odpowiednią ilość gruntu i kleju. W przypadku układania płytek w pomieszczeniu, temperatura nie powinna być niższa niż +5 ani wyższa niż +25°Celsjusza.

Przed przystąpieniem do pracy powinniśmy wyjąć płytki z opakowania i ułożyć je na podłodze w dokładnie taki wzór, jaki chcemy uzyskać na ścianie. Warto pamiętać, że różnice w odcieniach płytek są celowe i mają one całej kompozycji nadać bardziej naturalnego wyglądu. Klejenie rozpoczyna się zawsze od dołu, a przenosząc płytki na ścianę należy pamiętać o zachowaniu 3-4 mm szczelin do sąsiednich ścian, podłogi i sufitu. Każdą płytkę przed nałożeniem kleju trzeba przetrzeć po stronie klejenia drucianą szczotką, a następnie dokładnie usunąć powstały pył – zapewni to lepszą przyczepność płytki w czasie montażu.

źródło i zdjęcie: Incana

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum