Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Pompy ciepła

Wysokoefektywne systemy RAC Panasonic - najwyższy komfort chłodzenia i ogrzewania

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut 2020-07-29

Panasonic Heating and Cooling gwarantuje rozwiązania spełniające wszelkie potrzeby gospodarstw domowych dzięki swojej ofercie urządzeń typu RAC. W portfolio mamy systemy Split i Multi Split wraz z szeroką gamą jednostek wewnętrznych. W celu zagwarantowania jeszcze większego komfortu użytkownikom, wyższej efektywności oraz prostszej instalacji i konserwacji, wiele z nich zostało niedawno udoskonalonych.

Jednostki naścienne Panasonic

Urządzenia naścienne firmy Panasonic można dyskretnie zamontować w dowolnym miejscu. Najnowsza generacja klimatyzatorów obejmuje serię Etherea (VKE), którą wyróżnia najwyższa klasa energetyczną A+++ zarówno w zakresie chłodzenia, jak i ogrzewania. Jednostkę charakteryzuje smukłe oraz eleganckie wzornictwo i inteligentne technologie zapewniające wygodę użytkownikom, w tym wbudowana funkcja WiFi. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w technologię oczyszczania powietrza nanoe X, która wykorzystuje czyszczące właściwości rodników hydroksylowych (OH).

Rodniki hydroksylowe hamują wzrost zanieczyszczeń, takich jak bakterie, wirusy, pleśnie i nieprzyjemne zapachy, rozkładając je. Technologia nanoe X zwiększa skuteczność rodników hydroksylowych, wydłużając czas ich życia z mniej niż jednej sekundy do ponad 10 minut. Udoskonalona została także konstrukcja serii TZ firmy Panasonic. Jednostki wewnętrzne mają teraz mniejszy korpus o szerokości zaledwie 779 mm zachowując przy tym imponującą moc oraz wydajność.

W przypadku systemów do 5 kW jednostki wewnętrzne są wystarczająco małe do instalacji nad drzwiami, dzięki czemu są idealne do ograniczonej przestrzeni. Dodatkowo modele mają wbudowane WiFi dla wygody użytkowników. Z kolei dla utrzymania jakości powietrza jednostki wyposażono w filtr wychwytujący szkodliwe cząstki stałe (PM2.5), często zawieszone w powietrzu - w tym kurz, niebezpieczne zanieczyszczenia, pyłki, brud, dym i kropelki cieczy. Ponadto podstawowa gama jednostek naściennych Panasonic oferuje imponujące możliwości ogrzewania i chłodzenia oraz nową, stylową konstrukcję obudowy, która umożliwia prostą instalację.

Wszystkie jednostki naścienne mają żaluzje Aerowings - dwie niezależne żaluzje koncentrują przepływ powietrza żeby schłodzić pomieszczenie w jak najkrótszym czasie i pomagają równomiernie rozprowadzać powietrze. Aerowings gwarantują większą kontrolę nad kierunkiem przepływu powietrza, dzięki temu żadne miejsce nie jest narazone na ciągły zimny podmuch.

Prosta konstrukcja to łatwa instalacja i konserwacja

W odpowiedzi na potrzeby instalatorów Panasonic udoskonalił konstrukcję jednostek TZ i podstawowych modeli RAC, tak by urządzenia były zoptymalizowane pod kątem instalacji i konserwacji. Innowacje obejmują:

  • Nowe płyty montażowe zapewniają większą stabilność i wytrzymałość
  • Blokada suwaka do łatwego blokowania/odblokowania
  • Brak zaślepek śrubowych ułatwia dostęp
  • Wbudowany wspornik ułatwia bezpieczny montaż i serwisowanie
  • Łatwy dostęp do przyłączy i węża odprowadzania skroplin
  • Nowa płytka PCB umożliwia łatwe podłączanie przewodów; jest też łatwa w demontażu, nie wymaga zdejmowania listwy zaciskowej
  • Łatwy do demontażu wentylator poprzeczny
  • Nadzwyczajne rozwiązania grzewcze i chłodzące

Konsola podłogowa jest idealnym rozwiązaniem do zastąpienia starych systemów z kotłem. Generuje szum na poziomie jedynie 20 dB(A), oznacza to że jednostka jest supercicha. Ma także elegancką konstrukcję, która będzie dobrze wyglądać w typowych europejskich wnętrz, a jej kompaktowe rozmiary pozwalają na montaż w ograniczonej przestrzeni, np. pod oknami. Konsola podłogowa gwarantuje podwójny kierunek przepływu powietrza, aby utrzymana była stała temperatura w całym pomieszczeniu. Jest wyposażona w innowacyjną technologię nanoe X firmy Panasonic, która oczyszcza powietrze zarówno w trybie ogrzewania, jak i chłodzenia.

Także jednostki kanałowe Panasonic mają kompaktową konstrukcję o wysokości zaledwie 200 mm i charakteryzują się super cichą pracą na poziomie 23 dB(A). Urządzenia tego typu posiadają pompę regulującą odpływ wody i filtr powietrza, które zapewniają dodatkową wygodę. Z kolei 4-kierunkowa jednostka kasetonowa 60x60 jest super kompaktowa i ma tylko 260 mm wysokości, co wystarczy by idealnie dopasować się do każdego sufitu. Gwarantuje cichą pracę na poziomie 22 dB(A). Jest także wyposażona w zdalny sterownik Sky Controller, który zapewnia skuteczną i inteligentną kontrolę.

Multi Split - zaawansowane technologicznie jednostki zewnętrzne

Oprócz szerokiej gamy jednostek wewnętrznych, seria RAC firmy Panasonic oferuje zaawansowane technologicznie jednostki zewnętrzne typu Multi Split, umożliwiające podłączenie do 5 jednostek wewnętrznych z indywidualnym sterowaniem.Oferta Multi Split zapewnia szeroki wybór dla projektów, umożliwiając podłączenie różnych typów jednostek wewnętrznych - odpowiednich dla każdego pomieszczenia. Ponadto wszystkie modele naścienne są wyposażone we wbudowaną funkcję WiFi.

Inteligentna funkcja WiFi

Wszystkie jednostki naścienne Panasonic oferują funkcję WiFi - część w standardzie (Etherea, TZ), podczas gdy inne mają możliwość podłączenia WiFi w celu inteligentnego sterowania urządzeniami. Opcja ta umożliwia także korzystanie z aplikacji Panasonic Comfort Cloud, dzięki czemu użytkownicy mogą zdalnie sterować wszystkimi funkcjami związanymi z ogrzewaniem i chłodzeniem, w tym monitorować zużycie energii w celu uzyskania większych oszczędności i ograniczenia kosztów.

Ponadto połączenie z Internetem pozwala korzystać z funkcji sterowania głosem, dostępnej w różnych językach. Funkcja ta oferuje liczne korzyści zarówno w budynkach komercyjnym, jak i mieszkalnych. Przykładowo właściciele domów, którzy przyzwyczajeni są do sterowania oświetleniem i urządzeniami audio za pomocą głosu, mogą teraz kontrolować również system klimatyzacji Panasonic, tworząc sobie komfortowe warunki.

Systemy RAC firmy Panasonic możemy dostać z wieloma dodatkowymi akcesoriami, które pomagają zoptymalizować każde rozwiązanie w zakresie ogrzewania i chłodzenia. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.aircon.panasonic.eu

źródło i zdjęcie: Panasonic

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum