Czyste Powietrze w nowym wydaniu
Rządowy Program Czyste Powietrze, podobnie jak Ulga Termomodernizacyjna i kampania Stop Smog mają na celu realną poprawę stanu powietrza w Polsce. Niepokojące alarmy smogowe spowodowały, że zostały podjęte kroki w celu wypromowania termomodernizacji.
Wielu Polaków wciąż ogrzewa pomieszczenia przestarzałymi piecami oraz kotłami na węgiel i drewno. Szacuje się, że wymiana źródeł ciepła w Polskich domach znacznie poprawi sytuację, a dodatkowo - co istotne dla inwestorów - pozwoli zaoszczędzić w przyszłości na rachunkach.
Co się zmieniło w programie Czyste Powietrze?
Uproszczone procedury uzyskania dofinansowania weszły w życie 15 maja br. Nowa forma zakłada, że wnioski można składać zarówno w wojewódzkich oddziałach NFOŚiGW, jak i poprzez stronę internetową. To duże uproszczenie dla termomodernizujących.
Według nowych rozporządzeń inwestor powinien otrzymać informację zwrotną w ciągu 30 dni. Wsparcie mogą otrzymać również osoby, które prace rozpoczęły maksymalnie 6 miesięcy przed złożeniem wniosku.
Beneficjentem - jak do tej pory - będą właściciele lub współwłaściciele budynków jednorodzinnych, o dochodzie rocznym nieprzekraczającym 100 tys. złotych. Wnioskujący mogą jednocześnie skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.
Dofinansowanie w znowelizowanym programie Czyste Powietrze
Znowelizowany program Czyste Powietrze umożliwia inwestorom różne opcje uzyskania dotacji w zależności od tego, jaki zakres prac jest planowany i potrzebny w budynku.
I tak z pomocy mogą skorzystać zarówno osoby, które wymieniają źródło ciepła, jak i te, które tych prac nie planują, ale chcą np. wymienić stolarkę okienną, zamontować mikroinstalację fotowoltaiczną czy wentylację mechaniczną. Kwoty dofinansowań wahają się w przedziale od 10 do 30 tys. złotych.
Dyrektor Sprzedaży Krajowej firmy KRISPOL o stolarce okiennej zgodnej z WT2021
- Inwestorzy mogą wymienić okna, drzwi, bramy. Demontaż starych produktów i wyposażenie domu w nowe o współczynnikach przenikania ciepła spełniających WT2021 to korzyść dla inwestorów, ale także otoczenia.
Sieć salonów Krishome jest przygotowana na obsługę zleceń termomodernizacyjnych, zachęcamy do skorzystania z pomocy wykwalifikowanych i przeszkolonych doradców techniczno-handlowych - skomentował Radosław Gibki, Dyrektor Sprzedaży Krajowej firmy KRISPOL.
źródło i zdjęcia: KRISPOL