Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Pompy ciepła

Pompy ciepła, które spełniają najnowsze Warunki Techniczne 2021

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-05-21

Przeciwdziałanie zmianom klimatycznym to obecnie jeden z najważniejszych tematów poruszanych przez światowe organizacje. Warto wybrać takie rozwiązanie, które nie wytwarza szkodliwych substancji, spełnia wymogi nowych Warunków Technicznych WT 2021 oraz nie generuje wysokich kosztów eksploatacji.

Pompy ciepła zgodne z WT2021

Główny kierunek polityki klimatycznej Unii Europejskiej to efektywna elektryfikacja ogrzewania, która znacznie ograniczy wysoki poziom CO2 w powietrzu.

W związku z tym w 2021 roku zostaną wprowadzone nowe warunki techniczne WT 2021 dla urządzeń grzewczych, co oznacza stopniowy wzrost znaczenia budynków zeroemisyjnych.

Główny cel neutralności klimatycznej UE, który ma zostać osiągnięty do 2050 roku to redukcja gazów cieplarnianych do takiego poziomu, z którym będą mogły sobie radzić lasy znajdujące się na terenie krajów wspólnoty.

Krajowy Plan na rzecz Energii i Klimatu (KPEiK)

Krajowy Plan na rzecz Energii i Klimatu (KPEiK)W Polsce powstał Krajowy Plan na rzecz Energii i Klimatu (KPEiK), który umożliwi realizację ambitnych celów klimatycznych do 2030.

Główne założenia KPEiK

● systemem Europejskiego Systemu Handlu Emisjami w porównaniu do poziomu w roku 2005,

● 21-23% udziału OZE w finalnym zużyciu energii brutto uwzględniając: 14% udziału OZE w transporcie oraz roczny wzrost udziału OZE w ciepłownictwie i chłodnictwie o 1,1 pkt. proc. średniorocznie (cel 23% będzie możliwy do osiągnięcia w sytuacji przyznania Polsce dodatkowych środków unijnych, w tym przeznaczonych na sprawiedliwą transformację),

● wzrost efektywności energetycznej o 23% w porównaniu z prognozami PRIMES2007,

● redukcję do 56-60% udziału węgla w produkcji energii elektrycznej.

Energooszczędna pompa ciepła w domu gotowym na 2021. rok

Odnawialne źródła energii to najlepsze rozwiązanie, by wyeliminować duże stężenie pyłów zawieszonych i postawić na czyste powietrze. Idealnym urządzeniem przetwarzającym energię odnawialną w ekologiczne ogrzewanie i podgrzewanie ciepłej wody jest pompa ciepła.

Pompa ciepła typu powietrze/woda Alezio M V200


Pompa ciepła typu powietrze/woda Alezio M V200

Pobór energii elektrycznej stanowi jedynie ok. 20%, natomiast pozostała część ciepła dostarczanego do obiektu czerpana jest ze źródeł odnawialnych, czyli jest darmowa.

Co ważne, w miejscu eksploatacji urządzenia nie powstają żadne spaliny, zatem nie zanieczyszcza środowiska naturalnego i nie wpływa niekorzystnie na zdrowie mieszkańców.

Właściciele domów chcąc ograniczyć zużycie energii elektrycznej pobieranej z sieci w czasie codziennej eksploatacji domu mogą zdecydować się na uzupełnienie instalacji pompy ciepła o panele fotowoltaiczne. Dzięki temu będą mogli korzystać z darmowego, wyprodukowanego przez słońce prądu.

Pompy ciepła typu powietrze/woda Alezio M i Alezio M V200 od marki De Dietrich

Nowoczesne pompy ciepła nie wymagają specjalistycznej kotłowni, ponieważ system gwarantuje oszczędność miejsca, co pozwala na dowolną aranżację pomieszczenia technicznego.

Te standardy spełnia pompa ciepła typu powietrze/woda Alezio M czy Alezio M V200 od marki De Dietrich. Prosta obsługa i energooszczędna konstrukcja gwarantuje 100% satysfakcji.

Nowa formuła Alezio M sprawdzi się zarówno zimą, jak i latem w każdym typie zabudowy. To zupełna nowość, gdyż pompa ciepła Alezio M V200 posiada jednostki zewnętrzną i wewnętrzną połączone ze sobą instalacją hydrauliczną, które do montażu nie wymagają uprawnień F-gazowych.

To kompaktowe urządzenie, dzięki możliwości podłączenia podgrzewacza zapewnia stały dostęp do ciepłej wody.

Pompa ciepła Alezio M dostosowana jest do programów dotacyjnych: PROSUMENT i Czyste Powietrze.

źródło i zdjęcia: BDR Thermea Poland Sp. z o.o.

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum