Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Kotwa do konstrukcji drewnianych mocowanych w betonie

Konstrukcje drewniane można łatwo zakotwić w betonie dzięki kotwie fischer FAZ II, zapewniając przy tym w pełni bezpieczne zamocowanie. fischer dostarcza produkt spełniający najwyższe wymagania montażowe. 

Kotwa do konstrukcji drewnianych mocowanych w betonie
fischer Polska Profesjonalne systemy mocowań
www.fischerpolska.pl
fischer Polska Profesjonalne systemy mocowań
Dane kontaktowe:
12 290 08 80
Albatrosów 2, 30-716 Kraków

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Nowa ocena ETA dla kotwy fischer 

Zgodnie z najnowszą oceną (ETA), nośność kotwy FAZ II na ścinanie i rozciąganie (rozmiary M8 - M12), w spękanym betonie została podniesiona, co pozwala wykonać montaż przy zastosowaniu mniejszej liczby punktów mocujących, ale zachować taki sam poziom bezpieczeństwa. 

Zmniejsza to nakłady pracy i koszty przy montażu konstrukcji drewnianych w betonie. Ponadto, nowa ETA umożliwia zmienną głębokość kotwienia w rozmiarach od M8 do M16. Można go teraz dokładniej doprecyzować, zgodnie z wymaganym obciążeniem lub istniejącą grubością elementu.

Umożliwia to wykonywanie wielu prac montażowych w budownictwie drewnianym i wielu innych branżach, przy użyciu krótszych kotew, mniejszej głębokości wiercenia i cieńszych elementów betonowych, oszczędzając zarówno czas, jak i pieniądze. - mówi ekspert fischer.

Dowiedz się więcej o kotwie FAZ II

Małe odległości od krawędzi, rozstaw osiowy i zmienna głębokość kotwienia pozwolą na optymalne mocowanie przy maksymalnych obciążeniach, także w trudnych warunkach. Dokument, dopuszcza również parametry montażu, takie jak wiercenie udarowe oraz otwory wiercone techniką diamentową od rozmiaru M8.

FAZ II sprawia, że kotwienie legarów i belek jest naprawdę szybkie i proste. Wersję FAZ II HBS wykonano stali ocynkowanej i nierdzewnej, co umożliwia szybki i prosty montaż. Bardzo duża podkładka, zgodna z normą konstrukcji drewnianej DIN 1052, poprawia przenoszenie obciążenia między kotwami śrubowymi a legarami lub belkami.

Różne warianty kotew śrubowych fischer, takie jak FAZ II GS, zapewniają wysokie wartości obciążeń przy konstrukcjach drewnianych, prętach naprężających i mocowaniu belek na małej głębokości zakotwienia, przy niewielkim otworze wiercenia.

Mocowanie w spękanym betonie i nie tylko

W ofercie producenta znaleźć też można pierwszą na rynku kotwę sworzniową do montażu w spękanym betonie, za pomocą FAZ II M6.

Kotwę można stosować do mocowania elementów o grubości do 20 mm. Ma małą średnicę i głębokość kotwienia wynoszącą zaledwie 40 mm. Ma to wpływ na oszczędność czasu, kosztów i wysiłku użytkownika. 

Wraz z FAZ II H fischer dostarczył również pierwszą na świecie kotwę z nakrętką kołpakową, która otrzymała dopuszczenie ETA. Zaokrąglony kształt łba zapobiega obrażeniom, na przykład przez wystający gwint, i poprawia wygląd widocznych elementów mocowań, takich jak drewniane schody wewnętrzne.

Reasumując, kotwa śrubowa FAZ II dzięki wysokiej nośności w betonie oraz łatwości montażu a także ekonomice zastosowania, gwarantuje przydatność do wielu prac montażowych w różnych branżach. - dodaje ekspert.

Kompleksowa ocena (ETA) pozwala na bezpieczne mocowanie nawet nietypowych elementów. Takę montaż w wypełnionych wodą otworach nie jest problemem z FAZ II. W przypadku pożaru, mocowanie gwarantuje bezpieczne trzymanie do dwóch godzin.

Możliwość zastosowania montażu wstępnego, przelotowego lub z odstępem, pozwala wybrać odpowiednią metodę instalacji dla swoich aplikacji. Podczas dokręcania nakrętki z określonym momentem obrotowym, śruba stożkowa wciągana jest do zacisku rozprężnego, który mocno dociska do ściany otworu. Kotwa jest wtedy w stanie natychmiast przenosić obciążenia.

źródło i zdjęcia: fischer Polska