Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy złączne

Kotwa do konstrukcji drewnianych mocowanych w betonie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-03-20

Konstrukcje drewniane można łatwo zakotwić w betonie dzięki kotwie fischer FAZ II, zapewniając przy tym w pełni bezpieczne zamocowanie. fischer dostarcza produkt spełniający najwyższe wymagania montażowe. 

Nowa ocena ETA dla kotwy fischer 

Zgodnie z najnowszą oceną (ETA), nośność kotwy FAZ II na ścinanie i rozciąganie (rozmiary M8 - M12), w spękanym betonie została podniesiona, co pozwala wykonać montaż przy zastosowaniu mniejszej liczby punktów mocujących, ale zachować taki sam poziom bezpieczeństwa. 

Zmniejsza to nakłady pracy i koszty przy montażu konstrukcji drewnianych w betonie. Ponadto, nowa ETA umożliwia zmienną głębokość kotwienia w rozmiarach od M8 do M16. Można go teraz dokładniej doprecyzować, zgodnie z wymaganym obciążeniem lub istniejącą grubością elementu.

Umożliwia to wykonywanie wielu prac montażowych w budownictwie drewnianym i wielu innych branżach, przy użyciu krótszych kotew, mniejszej głębokości wiercenia i cieńszych elementów betonowych, oszczędzając zarówno czas, jak i pieniądze. - mówi ekspert fischer.

Dowiedz się więcej o kotwie FAZ II

Małe odległości od krawędzi, rozstaw osiowy i zmienna głębokość kotwienia pozwolą na optymalne mocowanie przy maksymalnych obciążeniach, także w trudnych warunkach. Dokument, dopuszcza również parametry montażu, takie jak wiercenie udarowe oraz otwory wiercone techniką diamentową od rozmiaru M8.

FAZ II sprawia, że kotwienie legarów i belek jest naprawdę szybkie i proste. Wersję FAZ II HBS wykonano stali ocynkowanej i nierdzewnej, co umożliwia szybki i prosty montaż. Bardzo duża podkładka, zgodna z normą konstrukcji drewnianej DIN 1052, poprawia przenoszenie obciążenia między kotwami śrubowymi a legarami lub belkami.

Różne warianty kotew śrubowych fischer, takie jak FAZ II GS, zapewniają wysokie wartości obciążeń przy konstrukcjach drewnianych, prętach naprężających i mocowaniu belek na małej głębokości zakotwienia, przy niewielkim otworze wiercenia.

Mocowanie w spękanym betonie i nie tylko

W ofercie producenta znaleźć też można pierwszą na rynku kotwę sworzniową do montażu w spękanym betonie, za pomocą FAZ II M6.

Kotwę można stosować do mocowania elementów o grubości do 20 mm. Ma małą średnicę i głębokość kotwienia wynoszącą zaledwie 40 mm. Ma to wpływ na oszczędność czasu, kosztów i wysiłku użytkownika. 

Wraz z FAZ II H fischer dostarczył również pierwszą na świecie kotwę z nakrętką kołpakową, która otrzymała dopuszczenie ETA. Zaokrąglony kształt łba zapobiega obrażeniom, na przykład przez wystający gwint, i poprawia wygląd widocznych elementów mocowań, takich jak drewniane schody wewnętrzne.

Reasumując, kotwa śrubowa FAZ II dzięki wysokiej nośności w betonie oraz łatwości montażu a także ekonomice zastosowania, gwarantuje przydatność do wielu prac montażowych w różnych branżach. - dodaje ekspert.

Kompleksowa ocena (ETA) pozwala na bezpieczne mocowanie nawet nietypowych elementów. Takę montaż w wypełnionych wodą otworach nie jest problemem z FAZ II. W przypadku pożaru, mocowanie gwarantuje bezpieczne trzymanie do dwóch godzin.

Możliwość zastosowania montażu wstępnego, przelotowego lub z odstępem, pozwala wybrać odpowiednią metodę instalacji dla swoich aplikacji. Podczas dokręcania nakrętki z określonym momentem obrotowym, śruba stożkowa wciągana jest do zacisku rozprężnego, który mocno dociska do ściany otworu. Kotwa jest wtedy w stanie natychmiast przenosić obciążenia.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

źródło i zdjęcia: fischer Polska 

 

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny