W całym systemowym rozwiązaniu ogrzewania podłogowego EWFE bardzo ważną rolę odgrywa modułowy rozdzielacz z tworzywa sztucznego SBK.
Każda samodzielna grupa rozdzielacza na zasilaniu wyposażona jest w zawór regulacyjno-odcinający z możliwością nałożenia siłownika sterowanego regulatorem z pomieszczenia. Z kolei na rozdzielaczu powrotu montuje się wskaźnik przepływu z regulacją jego wielkości na każdej pętli ogrzewania podłogowego.
Właściwe wyregulowanie wielkości przepływu na poszczególnych pętlach ogrzewania podłogowego stanowi jeden z najważniejszych rygorów technologicznych. System dopełniają warianty sterowania siłownikami i regulacji temperatury w poszczególnych pomieszczeniach.
W zależności od potrzeb system można zasilać napięciem 24V, 220V oraz sterować z użyciem regulatorów temperatury i termostatów przewodowo lub na fale radiowe.
Jeden z większych obiektów opartych na systemie ogrzewania podłogowego i ściennego EWFE jest pełnowymiarowa sala sportowa przy Zespole Szkół w Jaraczewie. Rozwiązania, które tam zastosowano, odpowiadają najnowocześniejszym trendom stosowanym w tego typu obiektach w krajach Unii Europejskiej.
Tego typu systemy ogrzewania i wentylacji pozwalają na osiągnięcie bardzo niskich kosztów eksploatacyjnych.
Cechy szczególne układu „ciepła podłoga EWFE”:
- równomierny, stabilny rozkład temperatury w strefie przebywania ludzi,
- przyjemną i ciepłą w dotyku podłogę,
- szerokie możliwości aranżacyjne,
- wysoka estetyka,
- bezpieczeństwo,
- czystość - prawidłowo wykonane ogrzewanie podłogowe się nie kurzy,
- długa żywotności instalacji grzewczej,
- rury grzejne układane metodą „na ciepło”,
- eliminacja naprężeń wstępnych.
źródło i zdjęcia: Ewfe