FAKRO: Okno DXW nagrodzone przez niemieckich architektów

Innowacyjność FAKRO została doceniona przez uznanych niemieckich architektów, wchodzących w skład Heinze Architects' Darling Jury Award 2017. Światowy producent okien dachowych otrzymał brązowe trofeum Architects' Darling 2017 – w kategorii "Najlepszy produkt – Innowacyjna budowa" za okno do dachów płaskich DXW DW6, po którym można chodzić.

FAKRO: Okno DXW nagrodzone przez niemieckich architektów
Fakro Schody strychowe segmentowe, nożycowe
Dane kontaktowe:
18 444 04 44
Węgierska 144/A 33-300 Nowy Sącz
Zobacz firmę w innym dziale: Okna dachowe

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Nagroda Architects' Darling Award została przyznana po raz pierwszy w roku 2011 z okazji 50-lecia istnienia firmy Heinze GmbH, organizatora konkursu. Od tej pory rokrocznie reprezentanci 20 największych biur architektonicznych mają okazję do wyboru swoich ulubionych produktów, w danej kategorii. Obok innowacyjności, ocenie poddano również korzyści płynące z użytkowania produktu.

Okno do dachów płaskich DXW, dzięki specjalnej konstrukcji o wzmocnionej nośności oraz antypoślizgowej powłoce pozwala na swobodne poruszanie się po nim. Powierzchnia okna DXW licuje się z powierzchnią pokrycia dachu, przez co okna te tworzą bezpieczną przestrzeń tarasu, którą można użytkować. Co ważne, produkt ten zapewnia doskonałe doświetlenie wnętrza pod płaskim dachem. Okno posiada dwukomorowy pakiet szybowy charakteryzujący się wysoką energooszczędnością. Dostępne jest w ośmiu rozmiarach.

Ogólnie prawie 2000 architektów i planistów wybrało ulubione produkty spośród 200 marek w 24 kategoriach produktowych. Ponadto 40 ekspertów oceniło 160 innowacji pod kątem prezentacji (Media Jury) i produktowym (Innovation Jury), oraz wyróżniło je 11 nagrodami. Jest to największa liczba uczestników od początku konkursu Architects' Darling Awards.

Coroczna ceremonia wręczenia nagród po raz siódmy odbyła się w Celle, w Dolnej Saksonii. Obecnych było ponad 400 przedstawicieli wysokiego szczebla z branży budowlanej.

źródło i zdjęcia: Fakro