Zaletyodbiornika ciepła Cumulus
Modułowa budowa – umożliwia szybki i bezpieczny montaż bez użycia zapraw i specjalistycznych narzędzi, po zmontowaniu jest natychmiast gotowy do pracy.
Trwała szczelność – odbiornik ciepła Cumulus jest wykonany w postaci szczelnych stalowych elementów, a spaliny odizolowane są dwiema warstwami blachy oraz ceramiczną masą akumulacyjną.
Duża pojemność cieplna – ciężki ceramiczny materiał akumulacyjny umieszczany jest w postaci wysokogniotrwałej sypkiej masy samozagęszczającej, a więc nie ulega nigdy spękaniom i degradacji, a taka technologia montażu nie powoduje konieczności unoszenia dużych mas (masa żadnego z oddzielnych elementów nie przekracza 50 kg).
Dobre przechowywanie ciepła – opadowy układ rurowych wymienników utrudnia niepożądane unoszenie zakumulowanej energii do komina.
Stała wysoka sprawność – układ stalowych żeber (radiatorów) rozbudowany po stronie spalin zapewnia skuteczny odbiór ciepła oraz stałe efektywne przewodzenie na zewnątrz wymiennika, nawet po pełnym już nasyceniu ciepłem masy akumulacyjnej (stałe działanie modułu konwekcyjnego) – co wyróżnia nasze rozwiązanie na tle wymienników w całości ceramicznych (te tracą sprawność po naładowaniu ciepłem) i umożliwia pracę ciągłą.
Uniwersalność – ilość modułów akumulacyjnych może być różna w zależności od potrzeb i dostępnej przestrzeni (standardowe urządzenie posiada 2 moduły), także masę każdego z modułów można bezstopniowo regulować poprzez ilość i rodzaj aplikowanego materiału ceramicznego (1 moduł mieści maksymalnie 200 kg masy ceramicznej), z możliwością zabudowy jako wyłącznie stalowego urządzenia konwekcyjnego włącznie.
źródło i zdjęcia: Unirol