Prefabrykacja drewnianych konstrukcji dachowych - oszczędności, jakość, bezpieczeństwo

Optymalnie zaprojektowane prefabrykowane konstrukcje obniżają koszt całej inwestycji. Systemy prefabrykacji gwarantuje bezpieczeństwo. Prefabrykacja wpływa na precyzję wykonania i poprawę jakości całego dachu.

Prefabrykacja drewnianych konstrukcji dachowych - oszczędności, jakość, bezpieczeństwo
Grupa Burkietowicz Drewniane konstrukcje dachowe
Dane kontaktowe:
+48 62 733 83 30
Kaliska 47 63-430 Odolanów

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Obniżenie kosztów konstrukcji dachu nawet o 50 procent

Zastosowanie dolnego pasa wiązara jako konstrukcji stropu eliminuje koszt wylania stropu betonowego i dodatkowo pozwala na "odchudzenie" ścian i fundamentów. Przy relatywnie niskich cenach drewna można realizować konstrukcje nawet do 50% tańsze od stalowych czy żelbetowych.

Przy produkcji wiązarów w technologii MiTek zużywamy średnio o 20-30% mniej tarcicy w stosunku do klasycznych więźb dachowych. Budowa dachów w systemie MITEK daje mniejsze zużycie tarcicy. Dzięki temu koszta są stanowczo mniejsze a ta technologia daje nam duże bezpieczeństwo.

Dzięki prefabrykacji konstrukcje z wiązarów montujemy średnio o połowę krócej od klasycznych więźb dachowych.
W oparciu o dostarczoną dokumentację Klient jest w stanie sam wznieść konstrukcję bez potrzeby zlecania tego podwykonawcy.

Współpraca z naszym biurem projektowym pozwala obniżyć koszty projektu. Inwestor dostarcza tylko geometrię obrysu wiązara i warunki obciążeniowe. Obliczenia statyczne, dokumentację techniczną i produkcyjną wykonujemy w naszym systemie. Klient otrzymuje od nas gotowy projekt konstrukcji dachu

Bezpieczeństwo konstrukcji dachu

Bezpieczeństwo gwarantują precyzyjne obliczenia inżynieryjne, które zakładają znaczny margines dla wytrzymałości tarcicy konstrukcyjnej i płytek kolczastych. Program generuje dokumentację technologiczną, w oparciu o którą przebiega cały proces produkcji.

Prefabrykacja zmniejsza ryzyko pomyłki człowieka na budowie.

Stosowanie sortowanej tarcicy o określonym poziomie wilgotności, bezpośrednio wpływa na stabilność powstałej konstrukcji. Tarcicę impregnujemy środkami bezpiecznymi zarówno dla człowieka jak i inwentarza, co jest ważne w przypadku obiektów rolniczych. Płytki kolczaste, tworzące połączenia mają Aprobatę Techniczną AT-15-4057/2004, precyzyjnie określającą parametry stosowanego materiału.

Jakość wykonania elementów składowych dachu

Elementy składowe wiązara wycinamy na pile poprzecznej sterowanej komputerowo, zintegrowanej z oprogramowaniem konstrukcyjnym. Dokładność obrotu piły wynosi +/- 0,1 0 a dokładność osi cięcia to +/-0,5 mm.

Kształt wiązarów pozycjonujemy przy użyciu projektorów laserowych w skali 1:1. Dokładność projekcji to 0,5mm. Elementy układamy w specjalistycznych szablonach a następnie prasujemy, co zapewnia powtarzalność każdego z wiązarów. Powstały konstrukcję cechuje idealna płaszczyzna dachu, co przyspiesza montaż pokrycia i pozwala na jego dokładne wykonanie.

Czas montażu na placu budowy skracamy do 50% w stosunku do metod tradycyjnych, co redukuje zawilgocenie budynku szczególnie w zimie.

Zastosowanie najwyższej jakości tarcicy konstrukcyjnej zmniejsza ryzyko pękania płyt kartonowo-gipsowych powodowanych zsychaniem się drewna na dachu.

źródło i zdjęcia: Wiązary Burkietowicz