Co różni dwie nowe wersje? System w wersji MAP 5000 SC ułatwia komunikację ze stacjami monitoringu za pomocą urządzenia do transmisji, natomiast wersja MAP 5000 S nie posiada takiego zintegrowanego komunikatora alarmowego IP. Drugi z systemów jest przeznaczony do instalacji, w których system jest podłączony do systemu zarządzania budynkiem w lokalnej centrali monitoringu. Oba nowe systemy są kompatybilne z pełną gamą urządzeń peryferyjnych dedykowanych systemom MAP, takich jak klawiatury, moduły i czujniki oraz są skalowalne do 600 adresów i 127 adresowalnych urządzeń LSN (Local Security Network). Dzięki modułowości można je rozbudować, aby obsługiwały nawet 500 stref i maksymalnie 1000 użytkowników. Systemami MAP 5000 S i MAP SC można sterować za pomocą maksymalnie dwóch klawiatur z ekranem dotykowym.
Oba nowe systemy sygnalizacji włamania i napadu są łatwe w instalacji oraz integracji w ramach systemów zarządzania budynkiem, a przy tym zapewniają skuteczność i niezawodność działania. Dzięki trybowi samouczącemu magistrali LSN (Local Security Network) system można szybko wdrożyć – zwarcie ani przerwanie pętli LSN nie prowadzi do awarii systemu. Dzięki wykorzystaniu interfejsu OII (Open Intrusion Interface) nowe systemy można zintegrować w ramach Building Integration System (BIS) firmy Bosch lub innego rozwiązania do zarządzania budynkiem.
Systemy MAP 5000 S i MAP 5000 SC są zgodne z międzynarodowymi normami w zakresie ochrony i posiadają certyfikaty zgodności z EN 50131 Grade 3, VdS class C oraz SES. W przygotowaniu są także certyfikaty AFNOR 3.
Obie wersje systemów MAP 5000 S i MAP 5000 SC są dostępne w atrakcyjnych cenowo zestawach z panelem sterującym, klawiaturą z ekranem dotykowym, bramą LSN, zasilaczem oraz obudową panelu.
źródło i zdjęcia: Robert Bosch Sp. z o.o. I Security Systems