Jakość wełny mineralnej
Nowoczesne laboratorium z wysoko wykwalifikowaną kadrą specjalistów nie tylko wprowadza ulepszone technologie i innowacyjne rozwiązania, ale stoi również na straży całego procesu produkcyjnego, poczynając od surowców po gotowy produkt, aby każda partia produkcji spełniała wysokie standardy jakości.
Jeden z najniższych współczynników lambda w Polsce
Mata DF33 to produkt posiadający jeden z najlepszych współczynników przewodzenia ciepła ΛD = 0,033 W/mK w Polsce – jedna z najcieplejszych wełen na rynku. Dodatkowo dzięki innowacyjnemu zaburzonemu układowi włókien montaż mat nie wymaga stosowania dodatkowych mocowań.
Produkt pomiędzy krokwiami układa się wyłącznie na lekki wcisk, co minimalizuje nakłady pracy związane z jego montażem. Doskonałe parametry izolacyjności termicznej umożliwiają skuteczniejszą ochronę cieplną budynku przy zastosowaniu tej samej grubości materiału izolacyjnego, co produkt standardowy.
To wymierne korzyści dla nas i oszczędność na ogrzewaniu naszego domu zimą oraz na chłodzeniu latem.
Najmniejsza deklarowana tolerancja grubości - T2
Dzięki rygorystycznym normom wewnątrzzakładowym, które są surowsze niż wymagają tego normy produktowe, uzyskaliśmy najmniejszą deklarowaną tolerancję grubości – T2 – dla wełny mineralnej z włókna szklanego.
Oznacza to z jednej strony, że materiał po rozprężeniu osiągnie deklarowaną grubość, a z drugiej zaś - nie przekroczy jej (dopuszczalne przekroczenie +15% lub +15 mm). Dzięki temu nie będzie ściskany w przegrodzie i uzyska optymalne warunki izolacyjne, a dalszy montaż przegrody nie będzie nastręczał problemów, jakie zdarzają się, jeśli produkt rozpręży się zbyt mocno (np. wybrzuszenie materiału w przegrodzie).
Ekologia w produkcji wełny mineralnej
Dbałość o środowisko jest obowiązkiem każdego z nas. Możemy zadbać o nie, zaczynając od naszego najbliższego otoczenia, jednocześnie poprawiając komfort naszego życia. Stosując produkty izolacyjne firmy climowool, dbamy o środowisko naturalne.
Są to materiały, do produkcji których używa się naturalnych surowców (piasek, surowce wtórne – stłuczka szklana). Ich eksploatacja przyczynia się w dużym stopniu do ograniczania zużycia energii i jej emisji do atmosfery.
Odpowiedni mikroklimat pomieszczeń
Stosowanie produktów z mineralnej wełny szklanej climowool zapewnia odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniach. Dzięki oddychającym przegrodom oraz odporności wełny na grzyby i pleśń zdecydowanie zmniejszamy możliwość pojawienia się różnego rodzaju alergii i chorób skórnych.
Oszczędność na kosztach eksploatacji budynku
Wełny climowool to sprężysta izolacja o bardzo dobrych parametrach termicznych. Wykorzystując lekką mineralną wełnę szklaną climowool do izolacji dachu i w ściankach działowych, zdecydowanie zmniejszamy ciężar konstrukcji nośnej i fundamentów, co obniża nam koszty budowy naszego domu.
Sprężystość produktu pozwala na 7-krotną kompresję materiału z gwarancją powrotu do deklarowanej grubości. To znacznie obniża koszty transportu oraz składowania produktów, jak również ułatwia transport materiału na poddasze i jego przechowywanie w budynku do momentu montażu.
Mineralne wełny szklane w rolce to gwarancja bezodpadowego wykorzystania produktu. Dzięki sprężystości wełny z włókien szklanych możemy idealnie dopasować i dokładnie wypełnić izolowane przestrzenie, niwelując przy tym mostki termiczne, co pozwala na znaczne i wymierne oszczędności.
Bezpieczeństwo przeciwpożarowe
Ogień jest żywiołem, który może powodować zniszczenia i wielkie tragedie. Dlatego tak ważne jest, aby stosowane materiały budowlane były niepalne. Mineralne wełny szklane zgodnie z klasyfikacją ogniową posiadają klasę A1 - niepalne.
Oznacza to, że nie mają wkładu w rozwój pożaru, nie powodują również rozgorzenia. Dzięki temu stanowią barierę dla ognia, pozwalając mieszkańcom bezpiecznie opuścić dom.
Stosowana od lat trwała - wełna minerlana
Wełna mineralna stosowana jest w budownictwie od ponad 60 lat, a jej początek miał miejsce jeszcze wcześniej - w XIX wieku. Od tego czasu została już wielokrotnie zbadana i w dalszym ciągu trwają nad nią badania pod każdym względem.
Produkty z mineralnej wełny szklanej climowool, dzięki nowoczesnej technologii zaburzania długich szklanych włókien, gwarantują trwałość przegrody i pewność, że po latach dalej będzie tak dobrym izolatorem, jak w momencie montażu. Sprężysty materiał dzięki długim, szklanym włóknom nie kruszy się i przez cały czas wypełnia izolowaną przestrzeń.
Łatwy i bezpieczny montaż
Produkty firmy climowool cechuje wysoka jakość. Oprócz wysokich parametrów izolacyjnych dzięki zaawansowanej technologii są również łatwe w montażu. Zarówno izolacja dachu, jak i ścian działowych nie powinna nam nastręczać żadnego problemu.
Materiały, dzięki swojej lekkości i odpowiedniemu zaburzeniu włókien, można łatwo dociąć na wymiar i umieścić w izolowanych przestrzeniach. W przypadku zastosowania maty DF33 montaż mat nie wymaga stosowania dodatkowych mocowań. Produkt pomiędzy krokwiami układa się wyłącznie na lekki wcisk, co minimalizuje nakład pracy związany z jego montażem.
Komfort akustyczny
Stosując izolacje z mineralnej wełny szklanej climowool, które przy bardzo dobrej izolacyjności termicznej są również świetnymi izolatorami akustycznymi, masz wpływ na hałasy z otoczenia na zewnątrz, jak i wewnątrz swojego domu.
Dodatkowo stosowanie lekkich ścian działowych niweluje potrzebę ciężkich fundamentów, nie wymaga mokrych prac, a co za tym idzie nie zwiększa wilgotności w pomieszczeniach. Jeśli będziemy chcieli zmienić zagospodarowanie naszej powierzchni mieszkalnej, przesunięcie lekkich ścian działowych jest zdecydowanie łatwiejszym rozwiązanie niż wyburzanie ścian murowanych.
Izolacja dachu mineralną wełną szklaną climowool i lekkie ściany działowe to rozwiązania akustyczne, które zdecydowanie polepszą komfort życia bez wkładu dodatkowych pieniędzy.
źródło i zdjęcia: climowool sp. z o.o.