Filc antykondensacyjny nakładany jest na blachy trapezowe typu: T - 12 FC, T - 18 FC , T- 18 E FC , T - 35E FC , T -55 oraz na blachodachówkę KLARA.
Zalecenia montażowe i użytkowe
Arkusze blachy, które docierają na budowę pokryte są filcem na prawie całej spodniej części arkusza. Jedynym miejscem które nie jest pokryte filcem jest odcinek zakładu blachy nakrywającej ( zakład wzdłużny ). Filc nie może występować w strefie okapu i kalenicy oraz na zakładzie poprzecznym. Kiedy zachodzi taka potrzeba, musi być usunięty ręcznie na placu budowy – należy zedrzeć filc z miejsc niedozwolonych, a następnie odciąć go nożem. Dopuszczalna jest również metoda opalania. Zapobiegnie to przenikaniu wody.
Nie montujemy blach pokrytych filcem na konstrukcjach drewnianych, ponieważ styk blachy z konstrukcją drewnianą będzie narażony na szybką degradację konstrukcji oraz samej blachy.
Budynki , w których użyto filcu anty-kondensacyjnego powinny posiadać sprawny system wentylacji, aby w okresach obniżonej kondensacji pary wodnej powłoka mogła oddać nagromadzoną wodę.
Zaleca się okresowe mycie wodą powłoki anty-kondensacyjnej w celu jej konserwacji zwłaszcza w budynkach z inwentarzem żywym lub wysoce zapylonych.
Zalety:
- zapobiega skraplaniu się wody
- stanowi dodatkową ochronę przeciwkorozyjną
- posiada wysoką trwałość
- posiada wysoką ognioodporność
- ulepsza izolację akustyczną i termiczna
- jest łatwy w czyszczeniu (wodą z węża lub za pomocą dysz ciśnieniowych)
źródło i zdjęcia: Florian Centrum S.A.