Rada 1:
Rada 2:
Niektóre osoby mają reakcje alergiczne na środki czyszczące – drażnią one ich skórę lub drogi oddechowe. Można w takich przypadkach śmiało rozcieńczyć środek czyszczący z wodą – nie wpłynie to na efekty czyszczenia. Aby całkowicie rozwiązać ten problem warto skorzystać z parownicy – na przykład modelu SC 1 marki Kärcher. Czyszczenie parą nie wymaga użycia jakichkolwiek środków chemicznych. Wyczyścimy w ten sposób wszystkie wodoodporne powierzchnie.
Dodatkową zaletą parownic Kärcher jest ich bakteriobójcza skuteczność (stary model SC 1.020 odpowiednikiem którego jest parownica SC 2), potwierdzona w badaniach przeprowadzonych przez Instytut Higieny i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu w Bonn. Potwierdzono, iż parownica SC 1.020 zabija bakterie najczęściej występujące w domu, takie jak gronkowiec złocisty i kałowe bakterie paciorkowca jelitowego na domowych powierzchniach winylowych. W szczególności podczas symulacji normalnego użytkowania w warunkach czystych (np. uprzednio odkurzonych powierzchni), naukowo potwierdzono skuteczność bakteriobójczą na poziomie 99,99%
Rada 3:
Rada 4:
Zaścielone łóżko wygląda ładnie, ale jest ono domem dla roztoczy. Powodem jest to, że większość wilgoci nagromadzonej nocą pozostaje na pościeli.
Rada 5:
Alergikom szczególnie polecane są odkurzacze z filtrem wodnym, w których brud trafia bezpośrednio do zbiornika z wodą. Model DS. 6.000 marki Kärcher jest wyposażony w wielostopniowy system filtracji - filtr wodny (zbiornik), filtr pośredni zmywalny (płaski) oraz wylotowy HEPA 13. Dzięki temu systemowi powietrze pozostaje świeże i wolne od kurzu. Drobne cząsteczki kurzu, bakterie, zarodniki grzybów, roztocza czy pyłki kwiatowe lądują najpierw w zbiorniku z wodą a następnie zatrzymywane są przez kolejne filtry. W efekcie nie mamy problemu z wierceniem w nosie a powietrze w domu jest świeże i czyste.
źródło i zdjęcia: Kärcher