Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Sprzątanie bez kichania. Porady Kärcher dla alergików

Wiosna nadeszła! Zakochani czują motylki w brzuchu a alergicy wiercenie w nosie. Uczuleni na pyłki roślin odczuwają dolegliwości głównie na zewnątrz, zaś cierpiący na alergię na kurz – w swoich domach. Dla tych ostatnich zamiatanie jest zajęciem nie do pozazdroszczenia. Pięć porad zamieszczonych poniżej sprawi, że porządki staną się łatwiejsze dla alergików.

Sprzątanie bez kichania. Porady Kärcher dla alergików
Kärcher Sp. z o.o. Domowe urządzenia czyszczące - wokół domu
www.kaercher.com
Kärcher Sp. z o.o. Domowe urządzenia czyszczące - wokół domu
www.kaercher.com
Dane kontaktowe:
801 811 234, 12 63 97 105
Stawowa 138-140, 31-346 Kraków

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Rada 1:

Niektóre osoby mają reakcje alergiczne na środki czyszczące – drażnią one ich skórę lub drogi oddechowe To oczywiste, że podczas sprzątania wzbija się w powietrze kurz. Aby tego uniknąć, należy przetrzeć meble wilgotną szmatką lub ściereczką antystatyczną. Ta nowoczesna metoda ścierania kurzu jest skuteczna ponieważ kurz jest przyciągany przez ładunek elektryczny, dzięki czemu przywiera do szmatki nie wzbijając się w powietrze. Generalna zasada jest taka: najpierw ścieranie kurzu później odkurzanie.

Rada 2:

Niektóre osoby mają reakcje alergiczne na środki czyszczące – drażnią one ich skórę lub drogi oddechowe. Można w takich przypadkach śmiało rozcieńczyć środek czyszczący z wodą – nie wpłynie to na efekty czyszczenia. Aby całkowicie rozwiązać ten problem warto skorzystać z parownicy – na przykład modelu SC 1 marki Kärcher. Czyszczenie parą nie wymaga użycia jakichkolwiek środków chemicznych. Wyczyścimy w ten sposób wszystkie wodoodporne powierzchnie.
Dodatkową zaletą parownic Kärcher jest ich bakteriobójcza skuteczność (stary model SC 1.020 odpowiednikiem którego jest parownica SC 2), potwierdzona w badaniach przeprowadzonych przez Instytut Higieny i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu w Bonn. Potwierdzono, iż parownica SC 1.020 zabija bakterie najczęściej występujące w domu, takie jak gronkowiec złocisty i kałowe bakterie paciorkowca jelitowego na domowych powierzchniach winylowych. W szczególności podczas symulacji normalnego użytkowania w warunkach czystych (np. uprzednio odkurzonych powierzchni), naukowo potwierdzono skuteczność bakteriobójczą na poziomie 99,99%

Rada 3:

Drażniące środki chemiczne i unoszący się w powietrzu pył to najgorsi wrogowie alergika Drażniące środki chemiczne i unoszący się w powietrzu pył to najgorsi wrogowie alergika. Uczuleni na kurz domowy powinni podczas sprzątania mieć otwarte okna i drzwi. Cierpiący na alergie na pyłki powinni z kolei wietrzyć pomieszczenie rano, gdy stężenie pyłków w powietrzu jest niskie.

Rada 4:

Zaścielone łóżko wygląda ładnie, ale jest ono domem dla roztoczy. Powodem jest to, że większość wilgoci nagromadzonej nocą pozostaje na pościeli. Alergikom szczególnie polecane są odkurzacze z filtrem wodnym Dlatego zaleca się odwrócić kołdrę i przewietrzyć pomieszczenie. Pomocne też może być wystawienie pościeli na zewnątrz i przewietrzenie jej. Pozostałe roztocza giną w trakcie prania w temperaturze od 60 do 95 stopni – zgodnie z instrukcją producenta. Alergicy mogą też używać specjalnych pokrowców, które zmniejszają ilość roztoczy na pościeli.

Rada 5:

Alergikom szczególnie polecane są odkurzacze z filtrem wodnym, w których brud trafia bezpośrednio do zbiornika z wodą. Model DS. 6.000 marki Kärcher jest wyposażony w wielostopniowy system filtracji - filtr wodny (zbiornik), filtr pośredni zmywalny (płaski) oraz wylotowy HEPA 13. Dzięki temu systemowi powietrze pozostaje świeże i wolne od kurzu. Drobne cząsteczki kurzu, bakterie, zarodniki grzybów, roztocza czy pyłki kwiatowe lądują najpierw w zbiorniku z wodą a następnie zatrzymywane są przez kolejne filtry. W efekcie nie mamy problemu z wierceniem w nosie a powietrze w domu jest świeże i czyste.

źródło i zdjęcia: Kärcher