Podczas uroczystego otwarcia nowej siedziby byli obecni prezes zarządu Alfred Kärcher GmbH - Hartmut Jenner, DiterGrajer, prezes zarządu Kärcher Sp. z o.o. - Jacek Olko, przedstawiciel Rady Miasta Krakowa przewodniczący Klubu Radnych Przyjazny Kraków Adam Migdała, przedstawiciele firm partnerskich oraz reprezentacje sponsorowanych przez Kärcher instytucji.
Otwarcie nowej siedziby Kärcher w Krakowie ma służyć wsparciu wprowadzonej w ostatnich latach nowej strategii koncernu Kärcher koncentrującej szczególną uwagę na Kliencie, na użytkowniku naszych urządzeń czy na zrozumieniu jego specyficznych potrzeb i rozwiązywaniu jego problemów. Budowie nowego budynku przyświecały idee zrównoważonego rozwoju. Budynek, jest ogrzewany i klimatyzowany z wykorzystaniem energii cieplnej z Ziemi.
Cała uroczystość otwarcia przebiegała w duchu społecznej odpowiedzialności biznesu. Firma Kärcher od początku działalności stawia na społeczną odpowiedzialność i zrównoważone korzystanie z zasobów naturalnych w zakładach produkcyjnych i w salonach sprzedaży. Myślenie ekologiczne widać zarówno w produktach Kärcher jak i w wsparciu środowisk lokalnych. Głównym punktem uroczystości były wystawa Sztuki recyclingu, rzeźb młodych krakowskich twórców. Otwarcia wystawy Sztuka recyklingu dokonał artysta rzeźbiarz i pedagog, prorektor krakowskiej ASP prof. Jan Tutaj.Wystawa prezentowana była w obszernym warsztacie serwisowym Kärcher. Wystawie rzeźb towarzyszyła również ekspozycja wybranych ekologicznych urządzeń Kärcher, którą można było zwiedzić w rozległych pomieszczeniach pokazowych i szkoleniowych.
Końcowym punktem uroczystości otwarcia nowej siedziby Kärcher były pokazy filmów o firmie Kärcher i jej działalności na świecie i w Polsce. Projekcja odbyła się przy dźwiękach kwartetu smyczkowego Cracovienne Quartet. W programie kwartetu można było usłyszeć - w pierwszej części "Einekleine Nachtmusik", W. A. Mozarta; w drugiej natomiast "Koncert na dwoje skrzypiec", J. S. Bacha.
Źródło: Kärcher
Więcej