Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy z betonu komórkowego

MULTIPOR na targach KONSERWACJE 2012 w Toruniu

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2012-10-16

Ze względu na ochronę konserwatorską obiektów zabytkowych czasami jedyną możliwością poprawy parametrów termicznych budynku, jest ich ocieplenie od wewnątrz.

Rozwiązaniem, które zachowuje oryginalny wygląd fasady i jednocześnie pozwala obniżyć straty ciepła nawet o 70% jest zastosowanie energooszczędnych płyt mineralnych MULTIPOR. Polska może poszczycić się imponującą liczbą obiektów zabytkowych. Według danych Narodowego Instytutu Dziedzictwa konserwatorską ochroną zabytków objętych jest prawie 4,5 tysiąca pałaców, dworów i zamków, prawie 10 tysięcy obiektów sakralnych, ponad 13,5 tysiąca budynków mieszkalnych, prawie 4 tysiące budynków gospodarczych i około 1,4 tysiąca budynków przemysłowych.

Sąd w Poznaniu ocieplony płytami MULTIPOR - Liczba budynków objętych ochroną konserwatorską w Polsce przekracza 33 tysiące. Niestety aż 26% tych budynków wymaga przeprowadzenia remontu kapitalnego – mówi Anna Waszczuk, analityk rynku Xella, producenta mineralnych płyt izolacyjnych MULTIPOR. - Najwyższy odsetek budynków, w których należy przeprowadzić remont kapitalny obserwujemy w grupie pałaców, dworów i zamków – ich udział wśród wszystkich tego typu budynków wynosi aż 40%. – kontynuuje Anna Waszczuk. - W grupie budynków gospodarczych, przemysłowych i mieszkalnych udział budynków wymagających przeprowadzenia remontu kapitalnego jest nieco niższy – odpowiednio udziały te wynoszą: 34%, 33% i 27%. W najlepszym stanie znajdują się obiekty sakralne – tu udział budynków, w których należy przeprowadzić remont kapitalny wynosi tylko 16% - podsumowuje Anna Waszczuk.

Dzięki termomodernizacji przy wykorzystaniu mineralnych płyt MULTIPOR do ocieplenia od wewnątrz, energochłonne budynki historyczne mają szansę na przekształcenie w obiekty energooszczędne, a nawet pasywne. Prace remontowe z zastosowaniem płyt MULTIPOR wykonywane są wewnątrz obiektu i można je przeprowadzać praktycznie przez cały rok, niezależnie od panującej na zewnątrz pogody. Okazją do poznania nowoczesnej i pewnej technologii, której zaufało już wielu inwestorów w całej Europie, są odbywające w dniach 18-20 października w Toruniu targi Konserwacje 2012.

Na stoisku MULTIPOR

Odwiedzający targi Konserwacje 2012 będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą firmy Xella dotyczącą ocieplenia obiektów od wewnątrz mineralnymi płytami MULTIPOR. Eksperci obecni na targach posłużą specjalistyczną wiedzą nie tylko na temat produktów lecz także poradami dotyczącymi efektywnego ich wykorzystania podczas prac remontowych w obiektach zabytkowych, znajdujących się pod opieką konserwatorską. Na stoisku nr 36 zainteresowani będą mogli również sprawdzić, dlaczego ocieplenie od wewnątrz płytami mineralnymi MULTIPOR wykonuje się szybko i prosto.

Zapraszamy wszystkie osoby, którym bliski jest temat rewitalizacji i ochrony zabytków do wzięcia udziału w toruńskich targach. Chcemy przedstawić naszą propozycję poprawy parametrów termoizolacyjnych obiektów zabytkowych, szczególnie, gdy zastosowanie standardowych metod jest niemożliwe – mówi Monika Ziółkowska, specjalista ds. PR i marketingu produktu MULTIPOR.

Na stoisku MULTIPOR do dyspozycji zwiedzających będą doradcy techniczni, przedstawiciele handlowi i instruktorzy, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące energooszczędnego rozwiązania, jakim jest ocieplenie od wewnątrz płytami mineralnymi MULTIPOR.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Targach Konserwatorskich KONSERWACJE 2012, które odbędą się w dniach 18-20 października na terenie Centrum Targowego „Park”, przy Szosie Bydgoskiej 3 w Toruniu. Stoisko MULTIPOR nr 36 usytuowane jest po lewej stronie od wejścia głównego. Targi można odwiedzać od czwartku do piątku (18-19.10), w godzinach od 10:00 do 17:00, a sobotę (20.10) w godzinach 10:00-14:00.

Zachęcamy Państwa do zdobywania wiedzy o nowatorskich rozwiązaniach budowlanych bezpośrednio u specjalistów MULTIPOR oraz nawiązywania kontaktów z ekspertami.

Źródło: Xella Polska

Więcej

 

 

 

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum