Na stronie www.mini.akademiamurowania.pl mali budowniczy będą mogli skorzystać z różnych wariantów gier, które opierają się na pozytywnych wartościach – wymagają pomysłowości, dokładności i zaangażowania w zadanie. Dzieci mają, na przykład, pomóc w uporządkowaniu placu budowy lub poprawić wykonanie domu. Zarówno aktywności, ale i szata graficzna strony zostały zaprojektowane z myślą o małych użytkownikach Internetu – przejrzyście i kolorowo.
W ramach kampanii edukacyjnej Mini Akademia Murowania, SILKA i YTONG wydają również książkę dla dzieci z podstawowymi informacjami na temat domu, która zawiera różnorodne ćwiczenia edukacyjne. Maluchy będą mogły kolorować obrazki, rozwiązywać rebusy i zagadki np. znaleźć drogę do domu przez labirynt czy dopasować nazwy narzędzi budowlanych do obrazków. Książeczka będzie dostępna w formie drukowanej oraz do pobrania na stronie www.mini.akademiamurowania.pl.
– Jako mama, z doświadczenia wiem, że materiały edukacyjne dla najmłodszych powinny być żywe, zajmujące i różnorodne. Przygotowana przez nas strona i książeczka mają pełnić także funkcję edukacyjną i pobudzać inwencję dzieci. Jestem przekonana, że udało nam się spełnić oba te warunki – mówi Monika Mychlewicz, dyrektor marketingu SILKA YTONG. – Przygotowane przez nas materiały zostały sprawdzone i dobrze przyjęte przez najmłodszych. Wierzę, że zarówno gry, jak i książeczka będą materiałem edukacyjnym nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodziców – dodaje Monika Mychlewicz.
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci oraz rodziców do odwiedzenia strony: www.mini.akademiamurowania.pl i budowania razem z Panią SILKĄ i Panem YTONGiem.
Podstawowe informacje o programie Akademia Murowania SILKA YTONG
Działania skierowane do najmłodszych i ich rodziców są elementem długofalowej kampanii edukacyjnej prowadzonej w ramach programu Akademia Murowania SILKA i YTONG. Celem Akademii Murowania SILKA YTONG jest propagowanie wiedzy dotyczącej nowoczesnego i energooszczędnego budowania oraz dobrej jakości wykonawstwa.
Pierwotnie program był skierowany do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych o profilu budowlanym, w tym roku objął swym działaniem także uczelnie wyższe. Inicjatywy edukacyjne prowadzone są także dla wykonawców (szkolenia z murowania) oraz inwestorów indywidualnych (porady ekspertów, dni otwarte w zakładach produkcyjnych). Działania dedykowane dzieciom – które są bardzo ciekawe świata, a najchętniej uczą się przez zabawę – wpisują się w ideę rozszerzania wiedzy o budowaniu.
Źródło: Xella Polska