Czujnik ruchu
Czujnik ruchu to inteligentne urządzenie, które wykrywa ruch w swoim zasięgu i automatycznie włącza podłączony obwód. Najczęściej stosowany jest do sterowania oświetleniem, ale może również inicjować alarm lub uruchamiać przepływ wody, np. w toalecie.
Czujniki ruchu marki Ospel wykorzystują technologię pasywnej podczerwieni, która precyzyjnie rejestruje ruch i aktywuje odpowiedni obwód.
Doskonale sprawdzają się w takich miejscach jak spiżarnie, piwnice, garaże czy klatki schodowe.
Ich niezawodność nie zależy od warunków atmosferycznych, co czyni je idealnym rozwiązaniem także do ogrodów i werand. Dodatkowo, czujniki wyposażone w funkcję zmierzchową uruchamiają oświetlenie zewnętrzne wyłącznie po zmroku, co zwiększa efektywność energetyczną.
Urządzenie działa w prosty sposób – włącza światło tylko wtedy, gdy wykryje ruch w otoczeniu. Gdy nikogo nie ma w pobliżu, światło pozostaje wyłączone, co pozwala zaoszczędzić energię i obniżyć koszty rachunków za prąd.
Sprawdź poniżej film z instrukcją montażu czujnika ruchu:
Ściemniacz
Czy wiesz, że obniżenie intensywności światła o 25% pozwala zmniejszyć zużycie energii elektrycznej aż o 20%? Nic dziwnego, że jednym z głównych atutów ściemniaczy jest ich zdolność do generowania oszczędności na rachunkach za prąd.
Oszczędności zależą jednak od kilku czynników, takich jak rodzaj oświetlenia, typ ściemniacza oraz preferencje użytkownika.
Faktem jest, że zastosowanie ściemniaczy wpływa na zmniejszenie zużycia energii.
Nowoczesne modele ściemniaczy oferują również szereg dodatkowych funkcji, takich jak „miękki start,” który zwiększa komfort użytkowania, czy wyłącznik czasowy, który automatycznie kontroluje zużycie energii, dodatkowo wspierając oszczędności.
Zapraszamy do obejrzenia poniższego filmu, który pokazuje, jak zaprogramować uniwersalny ściemniacz LED:
Regulator temperatury
Regulatory temperatury to nieodłączny element wielu nowoczesnych domów. Ich głównym zadaniem jest regulacja różnicy między wartością zadaną a aktualną temperaturą w pomieszczeniu, co pozwala na precyzyjne zarządzanie ciepłem.
Jedną z największych zalet stosowania regulatorów jest możliwość znacznego obniżenia kosztów ogrzewania, szczególnie w obecnych czasach, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu cieplnego w pomieszczeniach.
Regulatory temperatury mogą sterować różnymi źródłami ciepła – od pieców gazowych, przez elektryczne, aż po automatyczne piece węglowe. Modele marki Ospel z czujnikiem napowietrznym wyróżniają się łatwym montażem, prostą obsługą i funkcją ochrony przed zamarzaniem, co dodatkowo zwiększa ich funkcjonalność.
Obejrzyj poniższy film, aby zobaczyć, jak działa regulator temperatury z czujnikiem podpodłogowym:
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie firmy Ospel i mądrym zarządzaniu energią, zapraszamy do sekcji Gdzie Kupić.
źródło i zdjęcia: Ospel