Murfor Compact – niezawodne zbrojenie murów z ciepłych pustaków

Zbrojenie murów wykonanych z pustaków keramzytobetonowych lub bloczków z betonu komórkowego znacząco zwiększa ich wytrzymałość. Zastosowanie siatki Murfor Compact umożliwia wzmocnienie takich murów bez konieczności wprowadzania lokalnych trzpieni żelbetowych lub murów o wyższej wytrzymałości, co mogłoby obniżyć izolacyjność termiczną.

Murfor Compact – niezawodne zbrojenie murów z ciepłych pustaków
CZAMANINEK Producent Materiałów Budowlanych Fundamenty, ściany, stropy, systemy kominowe, agrobudownictwo
Dane kontaktowe:
54 286 94 44
Czamaninek 3 87-875 Topólka

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Nie jesteś pewien, czy w Twoim projekcie warto zastosować siatki Murfor Compact lub zbrojenie stalowe Czamaninek? Nie musisz się martwić.

Do każdego zamówienia dołączany jest model 3D oraz projekt ofertowy, w którym znajdziesz szczegółowe instrukcje dotyczące zastosowania siatek zbrojeniowych.

Murfor Compact może być stosowany zamiennie z zbrojeniem murowym Czamaninek.

Dla ścian z pustaków AKU K5 i AKU K4 zalecamy zastosowanie dwóch równolegle ułożonych siatek Murfor Compact I-50. W przypadku ścian AKU K2 i AKU K3 można użyć podwójnej siatki I-50 lub pojedynczej I-100.

Dla ścian Termo 12 i Termo 10, które wymagają dozbrojenia, wystarczy pojedyncza siatka Murfor Compact I-50.

Murfor Compact – niezawodne zbrojenie murów

Zbrojenie Murfor Compact ma grubość jedynie 1,7 mm, co czyni je doskonałym rozwiązaniem do spoin cienkowarstwowych.

Redukcja średnicy prętów była możliwa dzięki zastosowaniu stali o granicy plastyczności powyżej 1770 MPa, co jest wartością porównywalną ze splotami stosowanymi w belkach sprężonych.

Dzięki temu zbrojenie Murfor Compact przenosi znaczne naprężenia rozciągające, zwiększając trwałość muru i jego odporność na zarysowania, jednocześnie zachowując wysokie parametry termiczne, charakterystyczne dla produktów z linii AKU.

Wytrzymałość muru zwiększa sie zwłaszcza w miejscach narażonych na koncentrację naprężeń i obciążenia, takich jak fragmenty ścian pod oknami, przestrzenie między nadprożem a wieńcem oraz filarki murowe pod belkami żelbetowymi lub stalowymi.

źródło i zdjęcia: Czamaninek

Autor
Sebastian Malinowski
Sebastian Malinowski

Z mediami związany od ponad 25 lat. Przygodę w prasie zaczynał jako redaktor w magazynie komputerowym ENTER, następnie przez wiele lat związany z magazynem komputerowym PC Format. W branży budowlanej od 2019 roku - na początku jako redaktor online w miesięczniku Murator, obecnie jako redaktor prowadzący serwis BudownictwoB2B.pl. Autor artykułów poradnikowych, majsterkowicz i ogrodnik. Wolny czas spędza w bliskim kontakcie z naturą, remontując swoją starą chałupę na Kurpiach.